VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LENKA KLIMENTOVÁ

Lenka Klimentová / Jablonecký deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Super obří úplněk. Podívaná. Nic víc nečekejte

Českolipsko - Uvidíte výjimečný magický úplněk, takzvaný Superměsíc. Naposledy byl Měsíc tak blízko Zemi v roce 1948… Pastva pro oko a cíl pro fotografy. Počasí vyšlo, velmi pěkná viditelnost.

Taktika, improvizace... nejlepší v soutěži byli hasiči z České Lípy

Liberecký kraj /FOTOGALERIE/ - Vítězem soutěže byl v podstatě každý tým, který úkoly plnil s nasazením a elánem. Po vyhodnocení si nejlépe vedli hasiči ze stanice Česká Lípa.

Brožurka lidové architektury obsahuje i mapku

Pojizeří - Na Dlaskově statku pokřtili úžasného průvodce lidovými stavbami Libereckého kraje.

Helena Vondráčková oslavuje výročí vlastní medailí

Jablonec nad Nisou – Padesát let na scéně populární hudby je pro každého umělce příležitostí k oslavě a to oslavě s plnou parádou.

Most je elegantní a vtipně zasazený na místo v krajině

Spálov u Semil - Spálovský most přes Kamenici u Semil je novou kulturní památkou. Je postaven ve spádu, šikmo na tok řeky Kamenice a železniční trať.

Vesnice roku: Vítězné Rádlo a dvě stuhy pro Českolipsko

Liberecký kraj – Vítězem krajského kola soutěže Vesnice roku 2014 v Libereckém kraji se stalo Rádlo. Rozhodla o tom hodnotitelská komise, která ocenila zejména komplexní přístup k celkovému rozvoji obce v oblasti vzdělávání, mládeže, spolkového života a životního prostředí.

Není zlato jako zlato. Jak je na tom to olympijské?

Severní Čechy, Soči - Česká republika žije olympiádou v Soči. Naši sportovci posbírali kromě jiných již dvě zlaté olympijské medaile.

Cvičení se změnilo v ostrou akci. Na pomoc přijela i horská služba

Bezděz – Desítky policistů a záchranářů pátraly po houbařce, která si v lese poranila nohu. Zavolala své dceři, že nemůže chodit a nachází se v lesích mezi Břehyní a Bezdězem.

Internet se baví: Souboj o Hrad odstartoval, tvrdší je i lidová tvořivost

Liberecký kraj /FOTOGALERIE/ - Vtípky a fotokoláže se objevily ihned po 1. kole voleb na oba rivaly o prezidenstké křeslo. Na internetu kolují i vulgárnější poznámky bez vtipu.

EXKLUZIVNĚ

Bílé Toyoty Jednička a Dvojka s logem hospice už vyjely

Liberecký kraj – Za nevyléčitelně nemocnými, kteří potřebují podporu a odbornou péči, už budou jezdit zdravotní bratři a lékaři vozidly označenými logem Hospicová péče svaté Zdislavy. Dvě Toyoty se podařilo koupit za peníze dárců.

Chladný vítr z hor vyrovnává žhavým tancem

Liberecký kraj /ROZHOVOR/ – Drobná blondýnka zabezpečuje styk a kontakt mezi novináři a záchranáři. Mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje se před časem stala Lenka Markovičová, bývalá šéfredaktorka Libereckého deníku.

Líbat chlapa kuřáka je jako olizovat páchnoucí popelník

Česká Lípa - Kdo v životě nevzal do úst cigaretu, nepochopí, kdo pálí jednu od druhé, také ne. Co je silná vůle?

Cestujete s pejskem a kočkou za hranice? Musí mít už čip

Českolipsko - Od 1. července 2011 nestačí zvířeti cestovní pas a tetování, ale povinností je mikročip

Somelier radí, po jakém vínku na svátky jara sáhnout

Liberecký kraj - Po zimě lidské tělo potřebuje velkou očistu. Zvenčí i zevnitř. Kapka alkoholu obsažená ve víně příležitostně nikomu neuškodí. Kterou barvu, značku či odrůdu ale otevřít?

Sněžná děla jedou naplno, startuje lyžařská sezona

Jizerské hory /FOTOGALERIE/ - K Jizerským horám byla příroda na přívaly sněhu do poloviny týdne zatím skoupá. Mrazy ale dovolují výrobu technického.

Zemanovi k výročí narození vyrazili stříbrnou minci

Jablonec n. N., Praha – Aby nedošlo k omylu, stříbrnou pamětní dvousetkorunou neoslavují známého politika, ale ještě známějšího filmového tvůrce Karla Zemana. Ten se narodil 3. listopadu před sto lety v Ostroměři.

Pro hospic mají pozemek, ale...

Jablonec n. N. – Na jedné straně stojí potřeba vybudovat důstojné zařízení s hospicovou péčí a na straně druhé snaha o odklonění dopravy z příjezdu od Prahy směrem na Harrachov. Co mají projekty společného? Lokalitu.

Hejtman: Být Zajíčkem, tak už abdikuji

Liberecký kraj /FOTOGALERIE/ – Hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler se zlobí: „Děkovat se mělo všem zasahujícím složkám při povodních.“ Ředitel krajských hasičů Josef Zajíček ale dostal příkaz shora: „Přijede ministr, zorganizujte setkání.“

Soutěž o vstupenky na Sinéad O Connor

Jablonec n. N. - První výherci se mohou radovat. Získávají lístky na koncert Sinéad O’Connor na Sychrově.

Petr Skokan: Jsem připraven vzdát se imunity

Liberecký kraj /FOTO, AUDIO/ - Členové strany Věci veřejné prohlašovali, že v případě získání mandátu se nejen vzdají poslanecké imunity, ale vrátí mimo jiné také nevyčerpané peněžní náhrady.

Vodárnám nejde o zisk, ztráty se ale bojí výrobci balené vody

Liberecký kraj - Miliony nezničitelných PET produkuje člověk už dvě desítky let. Končí na skládkách, ve spalovnách, ale i v lese. Proč? Lidé podlehli masivní reklamě, že jedině balená voda je vhodná k pití.

Českolipský soud je jedním z nejhorších

Česká Lípa - Ukázala to hloubková kontrola ministerstva spravedlnosti.

Práci vězňům musejí hledat

Liberecký kraj - Otázkou není, zda odsouzení chtějí pracovat, ale zda se dá od podnikatelů získat zakázka, kterou mohou za zdmi zpracovat a vězně tak zaměstnat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení