„V derby se nehraje na krásu, tady šlo hlavně o to, urvat tři body,“ řekl Michael Šimek, trenér Doks.

„Dost těžko se mi derby hodnotí, protože jsme prohráli. V začátku utkání máme tři tutovky, vedeme o gól, ale nechápu naši hru od desáté minuty,“ litoval kouč poražených Jan Broschinský.

Doksy - Nový Bor 3:1 (2:1)

Novoborští začali zápas ve velkém stylu. Jeden útok za druhým se valil na domácí branku. Rychlý přechod do útočné fáze, vytvořený tlak a přesné přihrávky zdobily hosty v úvodních minutách zápasu a za odměnu jim byl vedoucí gól 11. minutě. Z levé strany našel přesnou přihrávkou Ondřej Kramer volného Lukáše Havla a jeho střela z deseti metrů skončila v domácí síti: 0:1.

Po tomto gólu domácí vyrovnali hru. Na obou stranách byly pohledné akce a pak přišla tříminutovka domácích. Nejprve Jakub Kouba, po centru z trestného kopu Martina Finklára ze třiceti metrů, z ostrého úhlu hlavou obloučkem k zadní tyči překonal Blumentritta a o tři minuty později po rohovém kopu ze skrumáže hráčů u brankové tyče hlavou otočil skóre Michal Vaňátko 2:1.

Po přestávce rozehráli hosté dobrou partii a nebezpečím pro domácí defenzivu byli zejména střídající Penteleichuk, Michal Nosek, či Leoš Devátý. Aktivní byl kapitán mužstva Jan Broschinský. Jenže byli to domácí hráči, kteří se po hodině hry usadili na půlce hostí.

To už dokští hráli svojí hru a byli lepším týmem. V 70. min hosté špatně rozehráli ve středu hřiště, k míči se dostal Jakub Šimon, přihrál doleva Kuklovi, ten se kličkou zbavil dvou beků a nejlepší střelec krajského přeboru Miroslav Kukla krásným obloučkem k zadní tyči pojistil domácím výhru – 3:1.

V posledních minutách chtěli novoborští ještě něco udělat s výsledkem, ale domácí obrana je už nepustila na dostřel Kotykovy branky. Jejich střelecké pokusy ze střední vzdálenosti neměly úspěch.

Branky: 33. Kouba, 35. Vaňátko, 71. Kukla - 11. Havel. Rozhodčí: Hnětynka - Blaschke, Bohata. ŽK: 2:3. Diváků: 120.
Doksy: Kotyk Martin, Vaňátko Michal, Finklár Martin, Kulha Michal, Šimon Jakub, Kukla Miroslav, Bečvařík David, Zoubek Martin, Brodský Ondřej (88. Plachý Jura), Burian Marek, Kouba Jakub.
Nový Bor: Blumentritt Dan, Broschinský Lukáš, Nosek Michal, Devátý Leoš, Kubeš Lukáš (82. Šimůnek Ondřej), Havel Lukáš, Šimoník Filip (46. Penteleichuk Dmytro), Kramer Ondřej, Stromecký Petr, Janů Tomáš, Broschinský Jan.

Další výsledky krajského přeboru:

Frýdlant - Sedmihorky 0:0
Rozhodčí: Paulus. ŽK: 3:1. Diváků: 80.

Arsenal Česká Lípa - Chrastava 4:3 (2:3)
Branky: 20. a 57. Kaňkovský (pen.), 22. a 74. Frömmel - 17. a 35. z pen. Suk, 42. Rozmajzl. Rozhodčí: Špidlen. ŽK: 2:2. Diváků: 85.

Rovensko pod Troskami - Višňová 0:3 (0:2)
Branky: 23. Dobrovodský, 39. Michálek, 87. Žežulka. Rozhodčí: Havel. ŽK: 1:0. Diváků: 137.

Bílý Kostel nad Nisou . Železný Brod 4:2 (1:2)
Branky: 45. Chomout, 50. Studnička, 79. Vacek, 89. Ďuriš - 4. Svoboda, 41. Šefr. Rozhodčí: Pánek. ŽK: 4:4. Diváků: 60.

Skalice u České Lípy - Hrádek nad Nisou 1:1 (0:0)
Branky: 80. Kraus - 51. Hnízdo. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 1:3. Diváků: 80.

KP Libereckého kraje.Zdroj: Deník