V poháru postupují Doksy, Skalice a českolipský Arsenal

Česká Lípa – Do druhého kola fotbalového Poháru LKFS postupuje kromě českolipského Arsenalu a SK Skalice také celek Doks, jenž na umělé trávě v Heřmanicích zdolal Tatran Jablonné.

19.3.2017 AKTUALIZOVÁNO 22.3.2017

Arsenal Česká Lípa - Mimoň 5:0 (3:0). Domácí Vodrážka proniká mezi Ješetou a Opeltem.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Jablonné - Doksy 1:3 (1:3)

Svěřenci trenéra Michaela Šimka vydolovali výhru 3:1. „Byla to poslední generálka na jarní odvety v krajském přeboru," řekl po duelu kouč Michael Šimek.

„První poločas s Tatranem byl fotbalovější. V tom druhém jsme dali soupeři dost prostoru, na balónu už jsme nebyli tak silní. Bylo vidět, že Jablonné z nás mělo velký respekt, ale pak hru vyrovnalo," konstatoval trenér Šimek.

V Heřmanicích vytrvale pršelo a první gól se Doksům povedlo vstřelit v 16. minutě, kdy Toman přesným centrem našel zleva nabíhajícího Jakuba Šimona, jehož nekompromisní „bomba" z ostrého úhlu pod břevno znamenala vedení účastníka krajského přeboru z Doks.

Ve 20. minutě měl velkou šanci k vyrovnání Martin Kovalev, ale míč za záda Martina Kotyka nedostal. Defenziva Jablonného se rozehrála k dobrému výkonu, přesto Doksy zvýšily 2:0. Šimonovu střelu vyrazil před sebe gólman Marek Holub a dobře postavený Kukla pohodlně skóroval.

Za pět minut to bylo 1:2, když chytrým lobem z pětatřiceti metrů Martin Černý přehodil gólmana Kotyka, stojícího na hranici šestnáctky. „V prvním poločase jsme hráli v hlubokém bloku a čekali na brejkovou příležitost. Věděli jsme, proti jakému soupeři hrajeme, a proto jsme nemohli jít do žádné otevřené hry," věděl kouč Jablonného Merek Holub.

Druhá část prvního poločasu byla vyrovnaná. Tatran vycházel z dobré obrany a útočil i ve čtyřech.

Doksy dovedly své snažení ke třetímu gólu v podání Jakuba Šimona z přihrávky Miroslava Kukly.

Branky: 35. Černý Martin - 16. Šimon Jakub, 30. Kukla Miroslav, 45. Šimon Jakub. Rozhodčí: Frýda Lukáš - Kvítek Michael, Bohata Antonín. Diváků:20.
Tatran Jablonné: Holub Marek, Janďura Michal, Knolle Petr (46. Murdza Mykola), Ryšavý Adam, Černý Martin (K), Zelený Vratislav, Hetver Jaromír, Olbrich Patrik, Ryšavý Matěj, Kovalev Martin (70. Svoboda Daniel), Vejskrab Tomáš (46. Velecký Tomáš. Trenér: Marek Holub.
TJ Doksy: Kotyk Martin, Šimon Matěj, Vaňátko Martin (46. Šesták Dominik), Vaňátko Michal, Šťastný Pavel, Novák Martin, Kulha Michal, Šimon Jakub, Kukla Miroslav (70. Zoubek Martin), Jantač Petr (46. Válek Martin), Toman Martin (Kluch Karel). Trenér: Michael Šimek.

Arsenal Česká Lípa – Jiskra Mimoň 5:0 (3:0)

Utkání prvního kola Poháru LKFS mezi domácím Arsenálem a Jiskrou Mimoň se hrálo v sobotu odpoledne za nepříznivého počasí. Jasným favoritem byl českolipský tým a svůj úkol dokázal, přestože českolipští trenéři byli nespokojeni.

Martin Šimon k tomu po zápase řekl: „Dnes se mi to nechce hodnotit. Určitě jsme nespokojeni, i když tomu výsledek nenasvědčuje. Mohu říci, že to byl náš nejhorší výkon v zimní přípravě. Dnes to bylo bez pohybu, kazili jsme přihrávky a hlavně jsme se přizpůsobili hře soupeře. My čekáme od hráčů více, protože při mistrovských utkáních by toto nemuselo stačit.“

Úvod utkání nenaznačoval, že by mělo být pro domácí jednoznačnou záležitostí. V 5.minutě zahrozili hosté z trestného kopu, když Matušek poslal míč pod břevno českolipské branky, jenže gólmana Chadrabu nenachytal, ten totiž stačil jeho nepříjemnou střelu vytlačit nad břevno.

Mimoňský Tomíček (v červeném) se snaží zastavit průnik Vodrážky.

V následujících minutách byli Českolipští jasným vládcem zápasu. Ve třinácté minutě poprvé dala o sobě vědět, když Podroužek hlavičkoval z vyložené šance vedle.

O deset minut později českolipský Zemánek využil svoji pohotovost ve skrumáži v malém vápně ke vstřelení prvního gólu. Ve 27. minutě přišla druhá branka. Hodač si všiml naběhnuvšího Zemánka za obranu, jenž své sólo zakončil nekompromisní střelou mezi tři tyče 2:0.

Další branka v síti mimoňské branky padla po nádherné akci českolipských hráčů, kdy přehráli v ofenzívě soupeře pěknými přihrávky, na jejichž konci byl Valta – 3:0. V závěru prvního poločasu zahrozili Mimoňští, když se z levé strany dostal do sóla Matušek, jenže se mu nepodařilo obstřelit dobře vyběhnuvšího gólmana Chadrabu. Míč skončil mimo branku.

Ve druhé půli byla Lípa jasně lepším mužstvem, a to o dvě třídy. Mimoň se nedostala do vážné situace, její útoky končily převážně před hranicí českolipského vápna. Lípa si v té době hrála svoji hru a přidala i góly. V 54.min. poslal Podroužek centr na malé vápno, kde byl Valta a ten se nemýlil - 4:0. Minutu před koncem ještě přidal pátou branku nejlepší hráč utkání Hodač po samostatném nájezdu – 5:0.

Branky: 23. a 27. Zemánek, 34. a 54. Valta, 89. Hodač. Rozhodčí Vydra, ŽK: 0:1. Diváků: 65.
Arsenal Česká Lípa: Chadraba – Karlík, Štálík ( 71. Mpong), Müller, Vodrážka T. – Valta, Lacek, Zemánek, Podroužek ( 60. Vodrážka P.) – Hodač, Kaňkovský (78. Berounský).
Jiskra Mimoň: Michálek – Feher, Takáč, Mikloda, Matušek, Ješeta, Stand, Sutr, Sutr, Vápeník (68. Eichler), Tomíček, Opelt.

Cvikov - Skalice 0:5 (0:2)

Branky: 23. a 41. Hlavinka Martin, 60. Lebruška Ondřej, 70. Stejskal Filip, 85. Havlásek Jan. Rozhodčí: Blaschke Jiří - Švajdler Ondřej, Šůma Josef. Diváků: 20.

19.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Českolipský městský park ožil v sobotu odpoledne akcí, která nese název Běh za novým úsměvem.
10

OBRAZEM: Běžci za nový úsměv podpořili pacienty s rozštěpem

ANKETA: Obnovili byste povinnou základní vojenskou službu?

ANKETA: Legalizovali byste pěstování marihuany pro osobní spotřebu?

OBRAZEM: Sychrov ožil velkou módní show

Sychrov – Módní svátek zažil zámek Sychrov.

ANKETA: Zakázali byste motorovým vozidlům starším 15 let vjezd do center měst?

Lípě pomohl gólman Chadraba

Česká Lípa /FOTOGALERIE/ - Dva body do tabulky Fortuna Divize B si připsal nováček z České Lípy, který hostil dlouhověkého soupeře FC Chomutov.