Arsenal dokázal porazit i Ovčáry

Česká Lípa /FOTOGALERIE/ - Po výhře nad rezervou Plzně zvítězili i ve středeční předehrávce 33. kola nad jedním z favoritů ČFL

22.4.2011

Fotbalisté českolipského Arsenalu porazili Ovčáry.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Arsenal Č. Lípa – Ovčáry 1:0 (1:0)

Až na jedinou „mladoboleslavskou kaňku“ (Česká Lípa prohrála s Ml. Boleslaví B 4:1) může být českolipský fanoušek s výsledky Arsenalu na jaře velmi spokojen. Obzvlášť když v domácích zápasech podává solidní výkony, které jsou tou nejlepší pozvánkou na příští utkání. Nejinak tomu bylo i ve středečním zápase s Ovčáry.

V prvních minutách měli více ze hry domácí, což se však postupem času začalo měnit. Avšak až na jedinou Róthovu šanci (14. minuta) to k většímu ohrožení Meierovy branky nevedlo. Byli to tak nakonec Českolipští, kdo se jako první dostal do vedení.

Ve 26. minutě Arsenal zahrával rohový kop, brankář Straka míč vyrazil, jenže přímo ke Štálíkovi, který s přehledem rozvlnil síť – 1:0. Arsenal se mohl ujmout vedení už dvě minuty předtím, ale Voltr nezužitkoval Kousalovu přihrávku.

Do konce prvního poločasu se diváci dočkali jediné vyložené šance a to na straně domácích. Jarní smolař Kousal ani v tomto zápase nedokázal vstřelit gól. Jeho pěknou technickou střelu zastavilo břevno.

Ani druhý poločas moc gólových šancí nepřinesl. Oba týmy mají kvalitní defenzívy, což ukazovaly skoro celých 45 minut. Největší šanci měl už zmiňovaný Kousal, který běžel v podstatě sám na hostujícího brankáře, ale nevyzrál na něj.

Trenér Arsenalu Radim Nečas: „My víme, že Ovčáry jsou kvalitní tým. Nadarmo nejsou tam, kde jsou, takže o to více si cením tohoto vítězství, které bylo vydřené, odmakané na 110%. Dneska to bylo hlavně o srdci a naši hráči tomu šli naproti. Doufám, že to tak bude pokračovat, budeme dál bodovat a hlavně předvádět dobrý fotbal. Snažíme se o atraktivní hru. Myslím, že i dneska se to utkání mohlo líbit, i když to počasí bylo hrozný.“

Branka: 26. Štálík. Rozhodčí Berka P., ŽK 0:2, 420 diváků.
Arsenal: Meier - Parys, Silný, Jablonský, Pícha (61.Hradecký) - Broschinský, Štálík, Vrabec, Finklár (73. Moulis) - Voltr, Kousal (86. Beran). Trenér: Radim Nečas.
Ovčáry: Straka - Chalupa, Ondrák, Studený, Petřík - Matějček (52.Kokoška), Cigánek, Mareš, Maršner - Hašler (68. Mašanský), Róth (46.Hyka). Trenér: Pavel Janeček.

Nápor žadatelů o pasy a občanky nepolevuje. Tvoří se fronty

Česká Lípa - Jen během července přijaly pracovnice správního odboru Městského úřadu v České Lípě 1 494 žádostí na vystavení nového občanského průkazu nebo pasu.

Doksy můžou litovat svých zahozených šancí v Semilech

Semily /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Doks vstoupili do podzimní části krajského přeboru prohraným zápasem v Semilech.