Na fotbalovém stadionu ve Starých Splavech odehrál Arsenal další přípravné utkání, tentokrát s divizním celkem FK Pěnčín-Turnov. Navíc šlo i o rodinný minisouboj, neboť v českolipském dresu se představil Jan Broschinský a na lavičce Turnova vykonává trenérské řemeslo jeho otec.

Více důvodů k radosti měl však hráč Arsenalu, neboť jeho tým vyhrál 4:0. Branky zaznamenali postupně Karel Vrabec, Michal Zeman, již zmíněný Jan Broschinský se trefil z penalty a skóre utkání uzavřel Petr Novotný.

Arsenal Česká Lípa –
FK Pěnčín-Turnov
4:0 (2:0)

Prakticky celý zápas se odehrál za vytrvalého deště a na promáčeném terénu se do vedení dostali jako první Českolipští. Psala se úvodní minuta střetnutí, Karel Vrabec si naběhl na osu hřiště a pěknou střelou nedal brankáři Metelkovi šanci – 1:0. Turnov inkasovaná branka nepoložila, naopak. Za vyrovnáním se vydal Hurt, ale trefil jen boční síť Meierovy branky.

Následná Brettova střela šla mimo, ale českolipského gólmana pořádně provětral Benek, po jehož pokusu se Meier pořádně zapotil. Když se svými akcemi neuspěli Turnovští, udeřilo na druhé straně. Jeden z hostujících hráčů tečoval míč směrem do vlastní brány, avšak pro jistotu ještě balón doklepl aktivně hrající Michal Zeman – 2:0.

Další minuty si pro sebe rezervovali opět Českolipští. Nejprve nebezpečně hlavičkoval Mičkal, po něm mířil vedle Vrabec. Poté předvedli pohlednou kombinaci Finklár s Mičkalem, ale posledně jmenovaný také neměl přesně seřízená mířidla.

Daleko větší starosti měl turnovský brankář Metelka po ráně Kulhánka. Vzápětí se musel Meier proti Vavřichově trestnému kopu pořádně natáhnout, aby balón vytěsnil alespoň na roh. Poslední šanci prvního poločasu měl na svědomí Vrabec po pasu Mičkala, ale do šaten se odcházelo za stavu 2:0 pro Arsenal.

Do druhé půle nahradil Meiera v brance Aschenbrenner, do pole pak naskočili Janáček a Novotný. Diváci se pořádně nestačili po občerstvení usadit na svá místa a už viděli třetí gól v síti Turnova.

Pěnčín se provinil ve svém pokutovém území proti pravidlům a s nařízenou penaltou si Jan Broschinský poradil bez problémů – 3:0. Poté se svěřenci kouče Kordy prezentovali ještě jednou nebezpečnou střelou, která však už gólem neskončila. Stejně tak jako na druhé straně hřiště pokus Benka.

V dalších minutách hry se sice oba týmy snažily o kloudnou kombinaci, ale brankáři nemuseli předvést vážnější zákrok. Až v 76. minutě se do zajímavého úniku dostal Novotný, ale s jeho navštívenkou si Metelka poradil. Pak předvedl pěknou individuální akci Záleský, ale zůstalo jen u pokusu. Těsně před závěrečným hvizdem sudího Zlatníka se k míči dostal Petr Novotný a brankou na 4:0 definitivně uzavřel gólový účet tohoto duelu.

Ohlasy po přátelském utkání

Kouč České Lípy Daniel Korda: „Zase jsme zkoušeli některé hráče. Dali jsme dva rychlé góly, což nám pomohlo. Jsme rádi, že jsme vyhráli. Je to důležité pro sebevědomí. Střídali jsme dobré momenty s těmi průměrnými. Určitě ještě máme na čem pracovat, ale bylo tam pár momentů, které mě potěšily.“

Trenér Turnova Jan Broschinský: „Myslím si, že tento zápas byl z obou stran velice kvalitní. Byl těžký terén, protože celý zápas pršelo. První gól jsme dostali po chybě naší obrany. Sice jsme prohráli 4:0, ale osobně si myslím, že ten výsledek byl pro nás dost krutý, protože jsme tak špatně nehráli. Řekl bych, že by zápasu slušela spíš remíza nebo prohra o jeden gól, neboť jsme dostali vlastní gól, pak gól z penalty. Když my jsme si vypracovali gólovku, tak jsme ji nedali. Myslím si, že na divizní mužstvo byl náš výkon solidní a podle mě Lípa nebude mít tento rok žádné problémy v ČFL, pokud budou takhle hrát.“

Branky: 1. Vrabec, 14. Zeman, 46. Broschinský z pen., 90. Novotný
Sestava Turnova: Metelka – Hurt D., Horák, Koťátko, Havlín – Bělík, Brett, Benek, Hurt V. – Koubek, Vavřich. Trenér: Jan Broschinský.
Sestava České Lípy: Meier (46. Aschenbrenner) - Broschinský, Brunza, Štálík, Jelen - Finklár (75. Brož), Patka, Vrabec, Kulhánek (46. Janáček) - Mičkal (46. Novotný), Zeman (62. Záleský). (Připraven Silný). Trenér: Daniel Korda.