Českolipský Arsenal si v sobotním podvečeru vyzkoušel hru proti diviznímu celku z Kolína v rámci MOL Cupu. Hosté nakonec zaslouženě zvítězili 3:1.

Trenér Martin Šimon k tomu řekl: „Viděli jsme, jaká nás čeká náročná soutěž, protože jsme se potkali s výborným mužstvem. Kolín nás hlavně v prvním poločase hodně zaskočil. Než jsme se s tím srovnali, tak jsme prohrávali 0:2 a soupeř měl ještě další šance. Ve druhé půli jsme hru trochu srovnali, ale přesto bylo vidět, jak to bude těžká soutěž. Přesto musím kluky pochválit, protože na hřišti nechali všechno. Jsem rád, že dnešní zápas přilákal po dlouhé době mnoho diváků. Utkání bylo pro nás ponaučením do budoucna.“

Asenal Česká Lípa - FK Kolín 1:3 (0:2)

Hosté hned v úvodu nastřelili dvě tyče. Pak přišla šance domácích, kdy se Kaňovský dostal ke střele, jenže gólman hostí stačil nepříjemnou střelu vyrazit ke Kýčkovi, který balón poslal těsně vedle. V 11. minutě zahrozili hosté, kdy Chadraba čelil dvěma střelám, jenže při třetím pokusu Kolínských již rezignoval, když pouze tečoval rukou centr, který směřoval před vápno na hlavu Janeckého a bylo to 0:1. Ve 27. gólman Karban ve snaze vykopnout míč z šestnáctky nastřelil Kýčka a odražený míč šel vedle. Další gól přišel po centru z trestného kopu, kdy českolipská obrana neuhlídala Puka, který hlavou zajistil vedení 2:0 pro Kolín.

V závěru první půle si Lípa vytvořila šanci, jenže Kaňkovský po centru od Hodače mířil vedle.

Ve druhé půli Lípa zlepšila hru a přišel i gól. Před tím však Vácha trefil břevno Chadrabovy branky. V 50. min. Českolipští kopali trestný kop, k míči se postavil Hodač, poslal střelu na branku, kde míč tečoval Kaňkovský 1:2. O osm minut později Kaňkovský přihrál Kýčkovi, ten obešel obránce, ale mířil nad. Pojištění výhry přišlo ze strany hostí v 63. minutě po centru Vacha do vápna, kde nechala obrana v klidu hlavičkovat Janeckého 1:3. Závěr si již Kolínští pohlídali s tím, že měli ještě tři šance.

Trenér hostí Jaroslav Havrda po zápase řekl: „Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Mohli jsme klidně dát, a to jsem hodně skromný, deset gólů. Místo toho, abychom vedli 5:0, tak jsme dostali po naší obrovské chybě gól a domácí se tím dostali do zápasu. V závěru jsme postup korunovali pojišťovací brankou.“

Branky: 50. Kaňkovský - 12. a 63. Janecký, 29. Puk. Rozhodčí: Tryzna, ŽK: 2:0. Diváků: 270.
Česká Lípa: Chadraba - Burian, Hauer (78. Karlík), Mígl (67. Valta), Zemánek - Frömmel, Hodač, Lacek, Ladra (78. Mpong) - Kaňkovský, Kýček. Trenér: Martin Šimon.

Žádný postup

Ani fotbalisté FC Nový Bor nepostoupili z předkola MOL Cupu. V oslabené sestavě na domácím trávníku podlehli Turnovu 1:5. Jediný gól domácích vstřelil ve 36. minutě Petr Stromecký.

Branky: 36. Stromecký - 2. a 67. Petrlák 47. Tvrdý, 50. Šimek, 60. Horák.
Sestava Nového Boru: Ouzký, Šimoník, Černý, Hoke, Holubec, Janů, Kubeš, Halbich, Devátý, Stromecký, Pekař. Trenér: Josef Vinš.

S pohárem se po víkendu loučí i poslední zástupce Českolipska, celek Doks. V neděli nestačil na domácím hřišti na tým Sportovní sdružení Ostrá, kterému podlehl 0:2.