Arsenal si odvezl ze Skalice plný počet. Doksy se střelecky probudily

Českolipsko - Okresní derby v krajském přeboru ovládl českolipský Arsenal. Doksy nasázely pět branek Lomnici.

18.4.2017

SK Skalice - Arsenal Česká Lípa 0:2 (0:1).Foto: Deník/Jaroslav Marek

SK Skalice - Arsenal Česká Lípa 0:2 (0:1)

V nedělním dopoledni se odehrál zápas mezi SK Skalicí a českolipským Arsenalem, který vyšel lépe hostujícímu týmu.

Trenér České Lípy Martin Šimon k tomu řekl: „Jsem rád, že jsme utkání zvládli, i když to nebylo jednoduché. Kluky jsme s kolegou Romanem Ladrou upozorňovali na to, že to bude kvalitní soupeř, ale jsem rádi, že hráči dodrželi taktické pokyny. Soupeř to byl houževnatý, ale až na některé okamžiky se do ničeho nedostal. My jsme si vytvořili více šancí a z těch jsme vstřelili dva góly. S předvedenou hrou jsme spokojeni."

SK Skalice - Arsenal Česká Lípa 0:2 (0:1).Úvod utkání se hostům vydařil. Již ve druhé minutě Kýček vyzkoušel pozornost skalického gólmana Osmančíka přízemní střelou, kterou domácí opora vyrazila reflexivně nohama do bezpečí. O dvě minuty později už se Kýček nemýlil, když z levé strany poslal tvrdou střelu do skalické svatyně 0:1. Ve 23. minutě vystřelil Štálík, gólman Osmančík stačil balón vytlačit nad branku. Z následného rohového kopu hlavičkoval těsně vedle Kaňkovský. Domácí prvně vážně ohrozili Chadrabu až po půl hodině hry, a to po centru od Martínka, kdy vystřelil Všetečka, gólman jeho střelu vytěsnil mimo prostor brankové konstrukce. Do konce první půle se domácí snažili, ale bez větší šance.

V úvodu 2. poločasu se Skaličtí snažili o srovnání skóre, ale jejich výkon končil buď na hranici vápna, nebo spolehlivým výkonem českolipského gólmana. V 55. poslal Lípu do dvoubrankového vedení opět Kýček, poté, co Kaňkovský chtěl přihrát Lackovi, jenže toho přeskočil Stejskal a přihrál Kýčkovi. Ten obešel obránce a šel sám na gólmana, kterého prostřelil 0:2.

Poté zahrozili domácí, když z trestného přímého kopu vystřelil Martínek, Chadraba jeho pokus vytáhl na rohový kop.

V závěru střílel z trestného kopu opět Martínek, gólman Chadraba jeho střelu bravurně vytáhl do bezpečí.

Branky: 4. a 55. Kýček. Rozhodčí: Šmíd, ŽK: 2:5. Diváků: 300.
SK Skalice: Osmančík - Tschakert, Všetečka, Lebruška, Havlásek - Stejskal (74. Lidmila), Švec, Kraus (52. Bezouška), Kliment Martínek, Paštika.
Arsenal Česká Lípa: Chadraba - Burian, Štálík, Müller, Vodrážka - Lacek (87. Ladra), Zemánek (75. Podroužek), Hodač, Mígl - Kaňkovský, Kýček (82. Mpong).

Doksy - Lomnice 5:1 (2:0)

V duelu s desátým týmem tabulky, Lomnicí nad Popelkou, udávaly Doksy tempo od prvních minut utkání krajského přeboru.

V 8. minutě Martin Toman střílel hlavou těsně nad a v téže minutě po rohovém kopu hlavičku Michala Vaňátka vytáhl gólman Lomnice Jakub Cink. Na konci 21. minuty po ose Toman, Válek, Kukla posledně jmenovaný vstřelil úvodní gól zápasu 1:0.

Další šance domácích gólem neskončily, až ve 33. po přesném centru Jakuba Šimona ze skrumáže hlavou střílel Michal Vaňátko 2:0.

Na začátku druhé části hosté vstřelili gól Tomášem Kutkem 2:1. Tato branka naznačila naději pro hosty, ale tu ukončil Matěj Šimon v 54., kdy zužitkoval kolmou přihrávku Vaňátka, mezi nohami Tomana fotbalově puštěnou, a to k levé tyči Cinkovy branky dal na 3:1.

V dalších minutách se trápící Lomnice propadala do herní bídy.

O dvě poslední branky zápasu se postaral Martin Toman. V 69. po rohovém kopu hlavou zblízka a v 81. po dokonalém centru Jakuba Šimona z 11 metrů nekompromisně zavěsil. Za pár minut vsítil ještě jednu branku, jenže z ofsajdu.

Diváci zatleskali domácím borcům za předvedenou hru a pět nastřílených gólů.

Trenér Doks Michael Šimek: „Náš výkon byl lepší, fotbalovější. Dávali jsme góly a soupeř nám toho dovolil dost. Po dlouhé době v základní sestavě zahrál dobře Martin Zoubek. Soupeř s narůstajícím skóre herně odcházel."

Trenér Lomnice Michal Sucharda po duelu přiznal: „Hrajeme v sestavě, která má ke krajskému přeboru hodně daleko. A náš zápas? Trochu lepších bylo prvních dvacet minut druhé půle. Celkem to ale bylo průměrné utkání."

Střelec Doks, Martin Toman, po výhře prohlásil: „Já jsem přišel do Doks, abych góly dával, a už to bylo načase. Teď to tam spadlo, ale taky díky tomu, že soupeř byl dost slabý. Doufám, že šňůra už začala."

Branky: 69., 81. Toman, 21. Kukla, 33. Vaňátko Michal, 54. Šimon Matěj - 47. Kutek Tomáš. Rozhodčí: Blaschke, ŽK: 2:1. Diváků: 100.
Doksy: Kotyk - Šimon Matěj (83. Jantač), Vaňátko Michal, Novák, Válek (78. Brodský, Šimon Jakub, Kukla, Picek Ondřej, Zoubek (75. Šesták), Toman, Vaňátko Martin.

Další výsledky krajského přeboru:

Mšeno - Semily 9:0 (2:0)
Branky: 37., 56. a 61. Bém, 71. a 73. Kuhn, 15. Krejčík z pen., 47. Čížek, 49. Štemberk, 83. Koblížek. Rozhodčí: Vrtal, ŽK: 2:1, ČK: 41. Rozkovec 15. Seifert. Diváků: 100

Velké Hamry A - Železný Brod A 3:0 (2:0)
Branky: 19. Hlubuček, 45. Mihálik, 67. Macháček. Rozhodčí: Hnětynka. Diváků: 200.

Frýdlant - Bílý Kostel 0:2 (0:2)
Branky: 15. a 22. Dominik Ďuriš. Rozhodčí: Krutina, ŽK: 1:2. Diváků: 130.

Bozkov - Višňová 1:1 (0:1)
Brmanky: 83. Vrchovský - 4. Soukup. Rozhodčí: Nešněra, ŽK: 2:1. Diváků: 100.

Sedmihorky - Hrádek 2:3 (1:1)
Branky: 36. Pařízek z pen., 65. Vitkovič - 14. P. Rob z pen., 72. Kovač, 82. Hájek. Rozhodčí: Zlatník, ŽK: 2:1. Diváků: 60.

Nápor žadatelů o pasy a občanky nepolevuje. Tvoří se fronty

Česká Lípa - Jen během července přijaly pracovnice správního odboru Městského úřadu v České Lípě 1 494 žádostí na vystavení nového občanského průkazu nebo pasu.

Doksy můžou litovat svých zahozených šancí v Semilech

Semily /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Doks vstoupili do podzimní části krajského přeboru prohraným zápasem v Semilech.