Arsenal těsně padl v Ovčárech

Ovčáry - Gól čtyři minuty před koncem zápasu 16. kola ČFL rozhodl o další smolné porážce fotbalistů České Lípy v této sezoně.

21.11.2011

Ovčáry hostily českolipský Arsenal. Domácí tým vyhrál 2:1.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Ve čtvrté minutě šli sice do vedení gólem Šmidrkala, ale potom se dvakrát trefily domácí Ovčáry. Nejprve to byl Hyka a ve druhém poločase se o tři body postaral Cousens.

Ovčáry - Arsenal Č. Lípa 2:1 (1:1)

Úvod vyšel lépe hostujícímu mužstvu. Šmidrkal viděl, že gólman Rohlíček je venku z branky, a tak vystřelil ze čtyřiceti metrů. Byl z toho nádherný gól – 0:1.

Domácí Sokol zahrozil ve 13. minutě z rohového kopu Maršnera, jehož centr směřoval mezi tyče, avšak Meier míč vyrazil. V 17. minutě domácí vyrovnali skóre, šťastným střelcem byl Hyka, který poslal hlavou balón k pravé tyči – 1:1.
V následujících minutách třikrát zahrozil Arsenal. Po Barciagově rohu se k míči dostal Vrabec, následovala střela, která proletěla přes celé vápno mimo branku.

Poté vyzkoušel pozornost domácího gólmana Leligdon. Rohlíček jeho střelu se štěstím vyrazil. Ve 35. minutě Karlík hlavou přiklepl míč k Vrabcovi, ten místo přihrávky vlevo na zcela volného Leligdona volil kličku a následný pokus o střelu zlikvidoval domácí gólman. V závěru první půle zahrozil Hyka, když po centru Chalupy poslal hlavou míč jen na dobře postaveného gólmana Meiera.
Ve druhém poločase domácí přidali a svého soupeře prakticky uzavřeli na jeho polovině. Následovala řada rohových kopů, ale nic z toho neudělali.

V 63. minutě zahrozili hosté z České Lípy. Barciaga vybojoval míč u brankové čáry, poté zpětně poslal centr na Karlíka, který vyslal tvrdou střelu na branku Ovčár, jenže trefil gólmana Rohlíčka. V 82. se domácí dožadovali pokutového kopu za ruku Karlíka, ale hlavní rozhodčí Mokrusch zůstal klidný.
V té době vrcholil tlak domácích. Lípa nedokázala podržet míč, čehož soupeř využil k drtivému tlaku, a proto musel přijít trest. Ten přišel v 85. minutě, kdy Cousensus prostřelil gólmana Meiera – 2:1.

Ve zbývajících minutách hosté vše vrhli do útoku i s gólmanem Meierem, ale vyrovnávajícího gólu se nedočkali, i když k tomu měl blízko Štálík, který po centru z rohového kopu mířil hlavou těsně nad branku.
Českolipští uzavřou podzimní část sezony v sobotu 26. listopadu na domácím stadionu, kde od 11 hodin hostí rezervu Plzně.

Branky: 17. Hyka, 86. Cousenc - 4. Šmidrkal. Rozhodčí Mokrusch. ŽK 3:2. 120 diváků.

Sestava České Lípy: Meier - Broschinský, Silný, Beran, Štálík - Patka - Leligdon (88. Finklár), Vrabec (57.Čemba), Šmidrkal (71. Jelen), Barciaga - Karlík. (Připraveni Chadraba, Kliment, Janáček). Trenér František Šturma.

Sestava Ovčár: Rohlíček - Chalupa, Ondrák, Studený, Horák - Maršner (80. Hašler), Mareš, Svoboda, Dittrich - Hyka (56. Roth), Müller (70. Cousenc).

Lokomotiva získala další cenný skalp. Porazila Cvikov

Cvikov - Třetí výhru v letní přípravě vybojoval nováček krajské fotbalové I. B třídy, tým TJ Lokomotiva Česká Lípa.