Trenérského řemesla se na českolipské lavičce ujal Daniel Korda, jehož hrajícím asistentem je Petr Silný. Do týmu přišli rovněž noví hráči, zejména pak z Jablonce, Varnsdorfu a Mostu. V červenci navázalo vedení klubu spolupráci na bázi farmy s Baníkem Most. Českolipští se jako již tradičně zúčastnili domácího poháru Ondrášovka Cupu, kde však vypadli už v prvním kole s divizním Převýšovem. V generálce na start v ČFL ale porazili Jablonec B.

První trénink se uskutečnil 7. července na stadionu u Ploučnice, následující víkend mužstvo absolvovalo soustředění v Zákupech. Premiérový přípravný zápas čekal na fotbalisty Arsenalu na hřišti v Jablonném, kde se utkali s německým Neugersdorfem, hrajícím Saskou ligu. Oberlausitz se v utkání dostal do vedení 2:0, Jan Broschinský už pouze snížil na konečných 2:1 pro Němce.
Poté odehráli svěřenci trenéra Daniela Kordy dva duely během jednoho dne. Nejprve se představili v Braňanech, kde nastoupili proti druholigovému Baníku Most. Mostečtí vyhráli první poločas vysoko 4:0 a vypadalo to na pořádný debakl. Opak byl však pravdou, do druhé půle přišli Českolipští jako vyměnění. Dvakrát se trefil Michal Zeman, po jedné brance přidali Janáček a Patka a zápas skončil nerozhodně 4:4.

Z Braňan si to Arsenal namířil přímo do Brozan, kam byl pozván k dalšímu přípravnému střetnutí. S místním Sokolem, který slavil 90 let od založení fotbalového týmu, remízoval 1:1. Krátce po úvodním hvizdu se trefil Karel Kaňkovský, domácí vyrovnali ve druhé půli.
Maratón zápasů pokračoval, Arsenal si k dalšímu testovacímu klání pozval divizní celek Pěnčín-Turnov. Na hřišti ve Starých Splavech byli šťastnější „domácí“ hráči, kteří díky gólům Vrabce, Zemana, Broschinského a Novotného porazili Turnov 4:0.

Další dostaveníčko si dal Arsenal v Nymburku, kde na něj čekal druholigový Varnsdorf. V tamním sportovním středisku se na konci prvního poločasu dostal do vedení Varnsdorf, ve druhé půli však Česká Lípa skóre otočila, když se trefili Josef Štálík a Michal Zeman.
Poté už přišel první ostrý test v rámci 1. kola domácího poháru Ondrášovka Cupu. Družina trenéra Kordy se na stadionu v Žiželicích utkala s divizním Převýšovem. Roli favorita ale nepotvrdila a po prohře 2:0 se s pohárem rozloučila už v prvním kole.

K narychlo sjednanému přípravnému utkání zajížděl Arsenal do Mostu, kde se s místním Baníkem utkal už podruhé v rámci přípravy. I tentokrát Most ovládl první půli, kterou vyhrál 3:0. Mohla se tak opakovat historie, v prvním měření sil Českolipští náskok soupeře dotáhli alespoň k remíze. Ovšem dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, o tom se hráči zpoza Ploučnice přesvědčili. Most si výhru 3:0 pohlídal.
V generálce na start v ČFL Českolipští zdolali na domácí půdě rezervu Jablonce 3:0, když úspěšně mířili Zeman, Novotný a Štálík.
Arsenal tak v rámci přípravy odehrál celkem osm zápasů, z nichž tři vyhrál, tři prohrál a dvakrát remízoval. Nejlepším střelcem v přípravě byl s pěti vstřelenými góly Michal Zeman.

Jak byl trenér Daniel Korda s výsledky a předvedenou hrou během přípravy spokojen?
"Střídavě. Byly tam dobré věci, ale byly tam také špatné zápasy jako v Převýšově. Ono se to všechno pak pozná v mistrovských zápasech. Byl bych rád, kdyby tu byli ještě dva zkušenější hráči, protože když se podíváte do ročníků našich hráčů, tak máme jen pár kluků nad 25 let. Startů v ČFL taky moc neměli, takže doplnění by bylo ještě potřeba."

Vyběhne na hřiště proti Hlavici stejná sestava, jako byla v generálce s Jabloncem?
"Určitě z toho vyjdeme, ale možná, že tam bude nějaká změna."

Zmeny v kádru A-mužstva Č. Lípy

• Příchody: Michal Zeman (návrat z hostování v Kunicích), Karel Jelen (Teplice), Tomáš Janáček (Bílý Kostel), Pavel Patka (Jablonec), Marek Čemba (Varnsdorf), Jaroslav Rudolf (Jablonec), Ondřej Ginzel (Varnsdorf), Michal Held (Písek). Z farmy z Mostu Miloslav Aschenbrenner, Jakub Brunza, Zdeněk Sláma. Jedná se ještě o příchodu Ondřeje Bělouška rovněž z Mostu.
  • Odchody: Jakub Mičkal (Nová Paka), Karel Kaňkovský (Mšeno), Miloslav Kousal (Německo), Michal Parys (hostování do Velimi), Vladimír Hradecký (Hradec Králové – konec host.), Ladislav Beran (Most), Petr Řehák (Most), Jakub Pícha (Teplice – konec host.), David Jablonský (Ústí nad Labem), Radek Voltr (Čáslav), Pavel Moulis (Ústí nad Labem).

Autor: Michal Šandor