K hromadné bitce mezi hráči došlo v závěru fotbalového zápasu II. třídy okresního přeboru mezi Brništěm a Holany. Útočníka Marka Hrušku musela dokonce odvézt záchranná služba!
„Taková rvačka se nevidí ani v hospodě,“ řekl nám včera jeden ze svědků této naprosto odsouzeníhodné události.
Přitom samotné utkání se zpočátku odvíjelo bez komplikací. První vážnější moment však nastal ve 36. minutě, kdy byl po ostrém faulu a druhé ŽK vyloučen holanský Provazník, který pak ještě po odchodu ze hřiště údajně strčil do asistenta rozhodčího.
Vše dokonala 88. minuta. Za stavu 3:2 pro Brniště došlo ke zbytečně ostrému střetu mezi domácím Luftem a gólmanem Lisem. „Náš brankář se po brnišťském hráči ohnal a ten ho najednou udeřil do obličeje. Nechápal jsem, proč mu to udělal,“ sdělil disciplinární komisí nedávno potrestaný vedoucí hostujícího mužstva Jaroslav Lupoměský.
Následně došlo k hromadné bitce, do které se zapojila většina hráčů, včetně již vyloučeného Provazníka.
Nejhůře dopadl domácí útočník Marek Hruška, jenž zůstal pod haldou těl bezvládně ležet na trávníku.
„Museli jsme ihned zavolat záchranku. Po první zprávě jsme zjistili, že má zlomené jedno žebro a další poranění zad,“ vzkázal sekretář FK Brniště Ladislav Zlatohlávek.
Celým případem se bude zabývat disciplinární komise, která zcela určitě vynese hodně tvrdé tresty.