Bor i rezerva Lípy využily domácího prostředí. Cvikov ne

Českolipsko /FOTOGALERIE/ - Krajský přebor fotbalistů: Picek vstřelil čtyři góly za Arsenal B, novoborské mužstvo spasil Hanoušek

12.4.2011

Debakl z Pěnčína napravila rezerva České Lípy sedmigólovou domácí výhrou nad Hrádkem. Burianovu střelu zblokoval obránce Vinš.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Vysoké vítězství rezervy Arsenalu, těsná výhra Nového Boru a porážka Cvikova. Takové bylo další kolo krajského fotbalového přeboru z pohledu českolipských zástupců.

Nový Bor – Žel. Brod
1:0 (1:0)

Poprvé v této jarní části mistrovské sezony nastoupili domácí fotbalisté na přírodním trávníku svého stadionu proti o záchranu usilujícímu soupeři. Ten svoji taktiku postavil na hluboké defenzívě s důsledným osobním bráněním novoborských hráčů, kteří si v úvodních 15 minutách vytvořili zřetelnou převahu, jenže bez gólového efektu. Navíc se jim příliš nedařila kombinace, což hostům vyhovovalo.

Velmi aktivním hráčem na hřišti byl Martin Hanoušek, autor vítězné branky ze 39. minuty. V tu dobu mu prostrčil míč za obránce Josef Šiner a Hanoušek podél vyběhnuvšího brankáře zařídil tři body! Po přestávce se Železný Brod osmělil k mnohem aktivnějšímu projevu, ale kromě „olíznuté“ vnější tyče si nic nevypracoval, proto se Novoborští mohli radovat z tříbodového zisku.

Branka: 38. Hanoušek. Rozhodčí Mrkáček. ŽK: 2:3. Diváků: 80.
Sestava N. Boru: Szabo - Hruška, Suněk, Smeták, Šiner, Novotný, Hanoušek, Havlásek, Slabý, Stromecký, Kýček (Stejskal, Třešňák, Lebruška). Trenér Fr. Kubáň.

Cvikov – VTJ Rapid Liberec
0:2 (0:1)

Dvě fatální hrubky cvikovských hráčů a přečíslení soupeřovými útočníky rozhodly o jejich další porážce. „Byl to z naší strany špatný výkon. Za celý zápas jsme snad pouze jednou vystřelili na bránu, což je žalostně málo,“ povídal smutným hlasem domácí kormidelník Josef Kaiser.

Liberečtí šli do vedení v 13. minutě, když přesnou Hegrovu přihrávku zužitkoval Řeháček. Vedení na 2:0 zařídil Novák znovu po přesném pasu Hegra a po zaváhání domácí obrany. Domácí měli v první půli jedinou vážnější akci, ale Kuběj nebyl úspěšný. Převahu hostů pak mohl potvrdit Řeháček, ale po akci Landyše a Nováka napálil pouze břevno.

Branky: 13. Řeháček, 20. Novák. Rozhodčí: Vachek. ŽK: 4:4. Diváků: 120.
Sestava Cvikova: Machačný – Urban, Heřmánek, Baláž, Červenka – Bobelák, Jirák, Kuběj, Kořínek – Bártl, Kaiser (Adlt, Knolle, Teleky. Trenér Jos. Kaiser.

Arsenal Č. Lípa B – Hrádek
7:0 (3:0)

Českolipští fotbalisté chtěli na domácím hřišti proti Hrádku nad Nisou odčinit týden starý debakl s Pěnčínem a tento úkol splnili znamenitě. Hvězdou celého zápasu byl Radomír Picek, který zařídil čtyři branky svého týmu, z toho dvě z penalty.

Po jedné přidali David Bečvařík, Karel Kaňkovský a účet tohoto utkání uzavřel minutu před koncem Marek Burian. Sečteno podtrženo, svěřenci trenéra Bohuslava Najmana rozdrtili svého soupeře vysoko 7:0. Gólman Jan Chadraba si navíc připsal další čisté konto.

Trenér Arsenalu Bohuslav Najman: „Myslím, že se nám dnes dařilo jak kombinačně, tak i střelecky. Šance, které jsme si vytvořili, jsme dokázali proměnit. Nemám k tomuto utkání žádnou výtku a musím mužstvo pochválit za velice dobrý výkon.“

Branky: 4. (PK), 28., 48. (PK), 55. Picek, 33. Bečvařík, 75. Kaňkovský, 89. Burian. Rozhodčí Nádeník. ŽK 2:2, 110 diváků.
Sestava Č. Lípy: Chadraba - Půlpán (59. Pohorský), Rataj, Košek, (46. Měšťan), Pícha - Bečvařík, Jablonský, Picek (77. Ješeta), Vodrážka - Burian, Kańkovký. Trenér B. Najman.

Krajský přebor: Nový Bor – Železný Brod 1:0 (1:0). Cvikov – VTJ Rapid Liberec 0:2 (0:1). Sedmihorky – Pěnčín 0:0. Pěnčín-Turnov B – Desná 1:0 (0:0). Česká Lípa B – Hrádek 7:0 (3:0). Višňová – Jablonec n. J. 5:0 (2:0). Hejnice - Mšeno 2:4 (1:2).

Tabulka krajského přeboru.
12.4.2011 VSTUP DO DISKUSE

Policie rozdávala v rámci akce Řídím, piju nealko nealkoholická piva. Akce má upozornit na vzrůstající počet nehod, kdy jsou řidiči pod vlivem alkoholu.

Opilců za volantem přibývá

Bouřka. Ilustrační foto.
41

Na severu Čech hrozí v pátek silné bouřky

Krajské fotbalové soutěže na startu

Liberecký kraj - Krajský přebor jen ve dvanácti, I. B třídy opět ve čtrnácti účastnících. Takový je start krajských soutěžích, které řídí Liberecký krajský fotbalový svaz (LKFS).

Exekuce. Liberecký kraj je třetí nejhorší

Liberecký kraj – Celkem 43 092 obyvatel Libereckého kraje starších 15 let čelí exekuci.

Křižíkova fontána bude mít konkurenci. V Oldřichově

Nový Oldřichov - Je to jejich velká specialita. Desítky vodních proudů, barevná světla a tóny Smetanovy skladby Vltava.

V Maďarsku byli hodně vidět stolní tenisté z Českolipska

Harkany (Maďarsko) - Maďarští pořadatelé mezinárodního turnaje stolních tenistů veteránů v Harkanách se po nevšedním zájmu hráčů o možnost hrát na tomto prestižním klání, rozhodli rozšířit v letošním roce počet účastníků na 270.