Bukovany v týdnu zažily radost i zklamání

Bukovany, Frýdlant - Fotbalový tým Bukovan ve středu vyřadil Višňovou z krajského poháru, o den později ztratil body v dohrávce I. B třídy s Frýdlantem.

17.4.2010

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jaroslav Marek

O další senzační postup do dalšího kola krajského poháru JP Cup se postarali fotbalisté Bukovan, kteří vyřadili dalšího velkého favorita, účastníka krajského přeboru z Višňové. Svěřenci trenéra Jakuba Ujky vyhráli 2:0 a v dalším duelu (5. května od 17 hodin) je čeká Hrádek nad Nisou, který díky vítězství 5:3 vyřadil Hejnice.

Bukovany – Višňová 2:0 (0:0)

Zpočátku měla Višňová převahu, ale od 25. minuty se hra vyrovnala, i když šance byly na obou stranách. Vyrovnaný boj trval až do konce, kdy domácí v poslední minutě potvrdili druhou brankou svůj nečekaný postup do semifinále.

Branky: 35. Králík, 90. Majerech. Rozhodčí: Pařík, 30 diváků.
Bukovany: Ramík – Svoboda P. , Jánský , Prýl , Svoboda L. – Fertig ( 75. Jindra), Zelinka D., Hofman, Marek (55. Kýček) – Hovorka, Králík (70. Majerech). Trenér Jakub Ujka.

Frýdlant jde po výhře do čela

V dohrávaném utkání fotbalové I. B třídy si domácí tým Frýdlantu udělal náskok do poločasu a v tom druhém museli odolávat tlaku hostů.

Frýdlant – Bukovany 2:0 (2:0)

Střetly se týmy z vrchu tabulky a na fotbale to bylo znát. Oba celky chtěly hrát, dobrý fotbal přinesl kvalitní kombinace. V 15. měl Frýdlant první šanci, kdy sám postupující Stejskal vystřelil mimo. Za sedm minut Melichar odcentroval a po hlavičkovém souboji se balon snesl na vápno, odkud Lachman zajistil chytrou střelou vedení.

Pak Stejskal stihl z úhlu centrovat, bek si srazil míč na břevno a Scheidl pohodlně doklepl na 2:0. Jenže ve II. půli se karta otočila a domácí se museli stále bránit tlaku hostů. Třikrát šel soupeř sám na bránu, ale vše vychytal Krotil, stejně jako trestný kop v závěru.

Branky: 22. Lachman, 29. Scheidl. Rozhodčí: M. Neugebauer, ŽK: 0:1, 140 diváků.

17.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

Košťálov/Libštát - Cvikov

I. A třída: Týmům z Českolipska úvodní kolo nevyšlo

Nápor žadatelů o pasy a občanky nepolevuje. Tvoří se fronty

Doksy můžou litovat svých zahozených šancí v Semilech

Semily /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Doks vstoupili do podzimní části krajského přeboru prohraným zápasem v Semilech.