Fotbalová okresní soutěž dospělých zahájila svoji druhou polovinu sezony. Favorizované Jestřebí potvrdilo své ambice při duelu proti domácí rezervě v Mimoni, naopak druhé Kunratice nečekaně podlehly na půdě Pertoltic.

A tak už i toto první jarní kolo nejnižší okresní soutěže potvrdilo, že se máme nač těšit!

TUHAŇ - OKNA 1:2 (0:1) po pen. (3:4)

Ve vyrovnaném duelu měli více šancí hosté z Oken, avšak proměnili pouze jedinou. Tuhaň se dočkala vyrovnání dvě minuty před koncem, a proto nastala penaltová loterie, ve které byli lepší Okenští, za což si připisují dva body.

Branky: 88. Dufek Jan - 25. Mojžíš Vojtěch Rozhodčí: Folk Miroslav - Mengr Jiří, Švec Jaroslav. Diváků: 35.

MIMOŇ B - JESTŘEBÍ 2:6 (1:5)

Lídr tabulky prokázal na mimoňské Letné své kvality a zaslouženě zvítězil, když čtyři trefy zařídil kanonýr Jakub Pilař.

Branky: 16. Matušek Patrik, 90. Matušek Patrik - 11. Pilař Jakub, 18. Šmejkal David, 33. Pilař Jakub, 37. Kolařík Martin, 39. Pilař Jakub, 86. Pilař Jakub. Rozhodčí: Špáta. Diváků: 40.

BRNIŠTĚ - LINDAVA 5:1 (2:1)

Domácí chtěli proti svému sousedovi získat všechny body. Měli územní převahu, kterou přetavili ve 22. minutě vedoucí brankou. Po deseti minutách přidal druhý gól Pavel Luft, proto se hostitelé uklidnili, ale v poslední minutě poločasu faulovali ve vápně a byla z toho penalta. Tu hosté proměnili a dostali se zpět do zápasu.

Brniště mělo dost šancí na vstřelení dalších branek, ale šance zahodilo. Až po hodině hry přidal svou druhou branku Pavel Luft a po třech minutách využil zmatku před hostující svatyní Milan Trégr, jenž přidal čtvrtý gól. Domácí borci pak třikrát prostřídali sestavu a v poslední minutě pečetil výsledek na 5:1 M. Kopecký.

Branky: 22. Kopecký Michal, 32. Luft Pavel, 62. Luft Pavel, 65. Trégr Milan, 90. Kopecký Michal - 45. Tima Václav (pen.). Rozhodčí: Paulus. Diváků: 50.

PERTOLTICE - KUNRATICE 2:1 (1:0)

Bojovné utkání rozhodla až branka v podání domácího Pavla Koldy deset minut před koncem.

Branky: 24. Fedák Josef, 80. Kolda Pavel - 52. Ježek Petr. Rozhodčí: Mareček Pavel.

HORNÍ LIBCHAVA - DUBNICE 0:1 (0:1)

Vše podstatné se odehrálo v úvodní desetiminutovce, kdy svou šanci proměnil hostující Jakub Závodský. Poté se už žádné góly neurodily, ovšem tři body si odvezli svěřenci trenéra Rudolfa Věcheta.

Branky: 9. Závodský Jakub. Rozhodčí: Marek Miloš. Diváků: 15.

LOKO ČESKÁ LÍPA B - POLEVSKO 0:5 (0:3)

Polevsko prokázalo kvalitu a svému soupeři nedalo žádnou šanci na nějaký obrat.

Branky: 22. Bezouška Martin, 26. Bezouška Martin, 39. Malič Marek, 64. Marušák Jiří, 87. Marušák Jiří. Rozhodčí: German Robert. Diváků: 15.

Zápas Nový Oldřichov Noviny byl přeložen na 28. dubna od 15 hodin.