Cenné výhry Dubice a Bukovan. Dokská rezerva podlehla Bílé

Liberecký kraj /FOTOGALERIE/ - Ve fotbalové I. B třídě se hrály jen tři zápasy. Bílá porazila jedinou trefou rezervu Doks, mile překvapila Dubice a Bukovany si v Novém Boru poradily s Vratislavicemi.

4.4.2013

Bukovany - Vratislavice 3:0. Foto: Deník/Jaroslav Marek

Hrádek B - Dubice 2:4 (2:2)

Dubice se po čtrnácti dnech vrátila na hřiště do Hrádku, kde v pohárovém utkání prohrála s A-mužstvem 0:2. Tentokrát s domácí rezervou chtěla bodovat, a k tomu přizpůsobila svoji hru. Ve 12. min. byl před vápnem sražen Dutka, Hájkův přímý kop brankář vyrazil před sebe a i Kulhovu dorážku stačil zlikvidovat. Ve 14. min. se Grobarčik před vápnem zbavil dvou protihráčů, přihrál volnému Vodrážkovi a jeho technická střela skončila v šibenici 0:1.

Vyrovnat se domácím podařilo v 17. minutě. Podrazil fauloval ve vápně a Černohorský z penalty nezaváhal 1:1 Ve 37. min. dostal Vodrážka na hranici velkého vápna míč, jeho střelu brankář Menhart vyrazil s námahou jen před sebe a dobíhající Dutka doklepl do prázdné branky 1:2. Ve 45. min. domácí zahrávali rohový kop, hostující obránci nedokázali uhlídat Černohorského a ten se hlavičkou trefil parádně 2:2

Začátek II. poločasu vyšel Dubici výborně. Hájek zahrával ve 49. min. rohový kop, míč se ve vápně dostal k úplně volnému Grobarčikovi a jeho umístěná střela k tyči znamenala opět vedení Spartaku 2:3. V další dubické šanci se ocitl výborně hrající Dutka, po něm i Vodrážka, ale domácí gólman včasným vyběhnutím dokázal obě šance zmařit.

Hrádečtí začali hrát vabank, vytvořili si několik stoprocentních šancí, ale v brance hostí v těchto okamžicích zápasu doslova čaroval brankář Košťák, který kryl několik samostatných nájezdů a poradil si i s nebezpečnými střelami z hranice pokutového území. A tak se definitivně o výsledku rozhodlo dvě minuty před koncem. Michal Kulha si z levé strany navedl míč před šestnáctku na svoji pravou nohu a nechytatelnou střelou k tyči rozhodl o zaslouženém vítězství Dubice.

Branky: 18. z pen. a 45. Černohorský - 13. Vodrážka, 37. Dudka, 49. Grobarčik, 88. Kulha. Rozhodčí: Lopuszynski, ŽK: 3:1. Diváků: 20.

Sestava Dubice: Košťák - Pětioký, Proch, Škach, Podrazil - Vodrážka, Grobarčik (Bárta), Hájek, Kulha M. - Ráliš, Dutka (Třešňák).

Bukovany - Vratislavice 3:0 (2:0)

Hosté hráli od začátku bez nasazení, prohrávali osobní souboje a jejich laxní přístup i individuální chyby v defenzivě dokázali domácí dvakrát potrestat gólem. Vratislavičtí neměli vážnější šanci proti houževnatě bojujícím Bukovanům.

Po přestávce sice hosté přidali ve všech směrech, jenže bylo to marné dobývání domácí tvrze. Kombinačně lepší hosté nenašli recept na zdolání obrany, navíc jim pláchl Ramík a pojistil náskok na 3:0. „Hráči mě kromě Valenty zklamali. Rozhodla první půle, kdy jsme špatnou hrou posadili domácí na koně. Pak jsme do nich ve II. půli bušili, ale bez koncovky," sdělil hostující trenér Miloslav Ulihrach.

Branky: 38. a 59. Ramík, 20. Hofman. Rozhodčí: Drobník, ŽK: 3:1. Diváků: 100.

Bílá - Doksy B/ Jestřebí 1:0 (0:0)

Do 15. minuty byli hosté častěji před brankou Bílé. Poté se hra vyrovnávala, ale hosté v první polovině měli převahu. V 18. odstoupil ze hry zraněný František Picek a ve 27. min. Jurčik minul tři metry před brankou Kýčkovu přesnou přihrávku, pak Šafránek z deseti metrů mířil vysoko nad a domácí Hauer spálil na konci poločasu stoprocentní šanci.

Po změně stran převzali iniciativu domácí, byli rychlejší a v rozehrávkách přesnější. Dobře hrající Jiránek nejprve při rychlém útoku přehodil brankáře i branku, o 5 minut později však prošel lehce obranou hostů opět a bylo to 1:0.

Hostům nezahrála dobře obrana a v útočné činnosti se nedařilo renomovaným střelcům. I přes některé chyby však zanechali dobrý dojem.

Branka: 57. Jiránek. Rozhodčí: Hubáček, ŽK: 4:2. Diváků: 60.

Sestava Doks/ Jestřebí: Kadlec - Jurčik, Vacek Jakub, Procházka (70. Drábek), Semík, Kýček, Picek Fr. (18. Šafránek), Němec, Kolařík, Picek O., Pilař (74. Švec). Trenér Pavel Kolář.

Pavel Marek: Odcházím kvůli řediteli KNL Nečesanému

Liberecký kraj - Jako malí kluci. Tak by se dalo pojmenovat odcházení obou aktérů vrcholného managementu Krajské nemocnice V Liberci, Pavla Marka a Luďka Nečesaného.

U Srní zemřel motocyklista

Srní - Po nárazu do přívěsu nákladního vozidla zahynul u Srní 57let motorkář.

Kysané zelí z Brniště získalo titul regionální potraviny

Brniště - Do letošní soutěže o titul Regionální potravina se z celého kraje přihlásilo 80 produktů od 29 výrobců.