Česká Lípa povinnost splnila: v poháru jde dál. Nyní narazí na Varnsdorf

Turnov - V rámci prvního kola Poháru České pošty zavítali českolipští fotbalisté na půdu divizního Pěnčína - Turnova s cílem potvrdit roli favorita a postoupit.

30.7.2012

Petr Bohata (vlevo) se raduje s Kučerou z úvodní branky do sítě Turnova.Foto: Deník/ Jaroslav Marek

Zápas orámovaly dvě branky v závěrech poločasů, nejprve ve 44. minutě Petr Bohata otevřel skóre a pár vteřin před koncem utkání jej uzavřel Peter Rybanský.Českolipští tak postupují do druhého kola, v němž se na konci srpna utkají doma s Varnsdorfem!

FKP Turnov - Arsenal Česká Lípa 0:2 (0:1)

Outsideři začali nebojácně, s tvrdou střelou Bárty si Bojčuk poradil. Velkou šanci měl v 6. minutě Novotný, jehož pokus zpoza vápna skončil těsně vedle Hykovy klece. Další slibný protiútok se zrodil po ose Novotný Gibala, posledně jmenovaný svou přihrávkou našel dobře rozeběhnutého Kaňkovského, ten si ale předkopl míč daleko před sebe. Poté zkoušel své střelecké štěstí Gibala, proti jeho ráně nemusel Hyka zasahovat. Obávaný střelec Kučera pak vyslal pumelici z dobrých třiceti metrů, balón z jeho kopačky ale nenašel svůj cíl.

Následně se ke slovu dostali opět domácí, Daniel Hurt předložil pas Bártovi, který si z úhlu na Bojčuka nepřišel. Slibnou akci rozjela nová posila Ježdík, ovšem ve finální fázi svůj centr přetáhl. První gól utkání tak padl těsně před přestávkou. Turnovští se provinili proti pravidlům, za což vzápětí pykali. Kučera poslal do pokutového území načechraný centr, na který si vyskočil Petr Bohata, jenž nedal Hykovi sebemenší šanci zasáhnout 0:1. V posledních vteřinách ještě z voleje zakončil Kaňkovský, Hyka byl tentokrát na místě.

Po přestávce zahrozil Horák, jehož pozdrav skončil nad Bojčukovou svatyní. V následujících minutách měli šance převážně hosté, Bínovu dělovku zpacifikoval Hyka. Záhy svěřenci kouče Broschinského znovu faulovali, tentokrát ale Kučera z přímého kopu gól nevytěžil. V 66. minutě mohl přidat druhý zářez Bohata, proti kterému se vyznamenal pěkným zákrokem Hyka. Bohata byl u zrodu další dobré kombinace, již však Kaňkovský nezakončil.

Kaňkovský neztrácel svůj střelecký apetit, v 77. minutě mířil hlavičkou mimo. S blížícím se koncem zápasu dali o sobě vědět také hostitelé, ovšem Brett neměl přesně seřízená mířidla. O šedesát sekund později vybídl Kučera ke skórování Finklára, jenže českolipský záložník chvíli slávy s díky odmítl. Co se nepovedlo Finklárovi, podařilo se v posledních sekundách duelu Peterovi Rybanskému, jenž definitivně stvrdil postup České Lípy do druhého kola Poháru České pošty 0:2.

Ohlasy trenérů

Jan Broschinský (Pěnčín Turnov):„Myslím si, že se zápas musel divákům líbit, protože se hrálo nahoru dolů. V prvním i druhém poločase jsme nějaké gólové šance měli, ale ty jsme bohužel neproměnili. Na konci první půle jsme dostali gól do šatny po obrovské hrubce našeho stopera, který podle mého názoru asi nechával míč do autu. Druhý gól, který jsme obdrželi v 90. minutě, tam už to bylo vabank. Zkusil jsem to otevřít, hráli jsme na tři útočníky, chtěli jsme vyrovnat a protáhnout utkání na penalty. Byl to ale slušný zápas a postoupil šťastnější."

Libor Macháček (Arsenal Česká Lípa):„Náš úkol byl jasný, postoupit. Ten jsme zvládli. S hrou jako takovou nejsem spokojen. Máme teď 14 dní na to, abychom to dali do stavu, který si představuji. Bylo to klasické pohárové utkání, které bylo hodně těžké. Favorité jsou vždycky v obtížné situaci, protože se u nich postup předpokládá. Za postup jsem klukům poděkoval. Jsou tam momenty, na kterých budeme muset ještě pracovat, dát to dohromady, aby si všechno sedlo a připravit se na soutěž."

Branky: 44. Bohata, 90. Rybanský. Rozhodčí: Martínek. ŽK: 6:2. Diváci: 130.

Č. Lípa: Bojčuk Broschinský, Beran, Patka, Ježdík Bohata Bína (89. Rybanský), Gibala (68. Holeček), Kučera, Novotný Kaňkovský (80. Finklár). Trenér Libor Macháček.

Autor: Michal Šandor

30.7.2012 VSTUP DO DISKUSE

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

Loňská Supermoto „Academy“ se skutečně podařila. Pořadatel akce, Autoklub Česká Lípa v AČR, na sosnovském autodromu zasvětil do základů tohoto mladého sportu téměř 40 nadějí motorsportu.

Čeští jezdci motosportů hledají talenty mezi dětmi

Podvodníci zaplavují sociální sítě

Liberecký kraj – Policie varuje před podvodníky, kteří vytvářejí falešné profily na Facebooku a chtějí získat peníze.

KRÁTCE: Zmrzlinárna se přestěhuje. Peníze pro zdravotníky budou

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

Lokomotiva získala další cenný skalp. Porazila Cvikov

Cvikov - Třetí výhru v letní přípravě vybojoval nováček krajské fotbalové I. B třídy, tým TJ Lokomotiva Česká Lípa.