Ani v dalším utkání zimního fotbalového turnaje Vyšehrad Cup svěřenci trenéra Nečase nepocítili porážku. Českolipští tentokrát zvítězili těsným rozdílem nad FC Písek, který bojuje v České fotbalové lize o záchranu.

KoučRadim Nečasse po zápase netajil tím, že Arsenal měl vyhrát větším rozdílem: „Dnes jsme v první půli hráli lépe, protože tam byly větší gólové šance. Ve druhém poločase jsme byli málo aktivní směrem dopředu, i když jsme předvedli několik dobrých akcí. Měli jsme vyhrát vyšším rozdílem."

Trenér Písku Alexandr Fečok zápasu řekl: „V utkání bylo hodně nepřesností na obou stranách, ale bylo dobré tempo. Škoda, že jsme nevyužili šance ve druhé půli. Nedali jsme již ve dvou zápasech gól, bez toho se nedá vyhrávat."

Arsenal Česká Lípa - FC Písek 1:0 (0:0)

Úvod byl ze strany českolipských hráčů famózní, nejprve se gólové situace dostal Holeček, který v souboji s obráncem přestřelil branku. Následovala sada rohových kopů, ale pro smůlu česklipských hráčů, žádný ze šesti nikdo nevyužil ke vstřelení branky, i když tomu bylo blízko.

Gibala (Arsenal) se snaží proniknout mezi Šlehofrem a Zahrádkou.V deváté minutě vyzkoušel písecký Šlehofer pozornost Linharta, který v tomto duelu nastoupil jako první gólman. O šestnáct minut později se do šance dostal Šimonovský, jenže Bínova dobrá obranná práce mu příležitost zhatila.

Rozhodla hlavička Ondry Holečka

Ve dvacáté osmé minutě našel Gibala překrásným centrem ve vápně hlavu Holečka, který poslal míč do protisměru gólmana 1:0. V dalších minutách Holeček přiťukl míč Müllerovi, ten po průniku do vápna se neprosadil proti obránci. Dnes aktivní Holeček mohl skóre zvýšit, když se dostal před gólmana, jenže ho neprostřelil a obránce odražený míč odkopl na roh. Stejně se vedlo i v poslední minutě Müllerovi.

Ve druhé půli českolipští začali více tahat míč, čehož soupeř využil k napadání. V padesáté šesté minutě Hanzal zlikvidoval Sajtlovu střelu z úhlu. Českolipský gólman se blýskl i při dalším zákroku, kdy vychytal průnik Zahrádky. V osmdesáté minutě Broschinský poslal pěkný centr do vápna, kde našel hlavu Ježdíka, ten mířil ke vší smůle těsně nad břevno.

Sedm minut před koncem mohla Lípa přijít o vedení, kdy zkušený Zušťák se dral do vápna a vystřelil, jenže obránce Jan Broschinský v pádu nohama poslal míč do bezpečí.

Branka: 28. Holeček. Rozhodčí: Hrkal. Diváků: 12.

Arsenal Česká Lípa: Linhart (46. Hanzal) - Broschinský, Patka, Nesvadba, Bína - Beran (46. Ježdík) - Finklár (79. Kliment), Kučera - Gibala, Müller (46. Suk) - Holeček (46. Schön, 53. Beran). Trenér Radim Nečas.

FC Písek: Vršecký - Kubiš, Holub, Širanovič, Malý, Mašát, Šimonovský, Polodna, Sajtl, Krejčí, Šlehofer (Pivoňka, Kohút, Zušťák, Zubac, Zahrádka, Satrapa). Trenér Alexandr Fečo.