Domácí trenér Martin Šimon po duelu, jenž skončil nejtěsnější výhrou jeho mužstva, řekl: „Potkali jsme se s velmi kvalitním soupeřem. Je vidět, že oprávněně vede I. A třídu."

Arsenal Česká Lípa – FK Jílové 1:0 (0:0)

Úvod utkání byl z obou stran opatrnější. Lípě trvalo několik minut k rozehrání. „Prvních patnáct minut jsme dost podcenili. Potom jsme se dostali do hry, měli více šancí, nastřelili dvě tyče a šli dvakrát sami na gólmana," hodnotil Martin Šimon.
První vážnější šance ze strany domácích přišla ve 26. minutě, kdy po centru Hodače střílel Tomáš Vodrážka, gólman se štěstím vyrazil jeho střelu nad branku. O minutu později opět přišel centr od Hodače před branku, jenže Kaňkovský přiběhl pozdě. Pak přišla tvrdá střela Hodače z hranice vápna, gólman Jílové míč s námahou vyrazil a poradil si i s dorážkou Kaňkovského. Hosté poprvé zahrozili ve 34. minutě, kdy se Kudrna dostal ke střele uvnitř českolipského vápna. Gólman Chadraba jeho střelu vytáhl nad branku.

V úvodu druhého poločasu zahrozili hosté a to po chybné zpětné přihrávce Hodače se k míči dostal Just, který poslal tvrdou přízemní střelu na Chadrabu. Ten v pádu nohama míč vyrazil. V padesáté minutě předvedla Lípa krásnou akci, kdy si Kaňkovský naťukl míč se Zemánkem, jenže jeho střela šla těsně vedle protější tyče.

O tři minuty později Hodač orazítkoval tyč. V 56. minutě musel Burian řešit nebezpečnou akci hostí, kdy odkopl míč ve vápně před naběhnuvším soupeřem do autu.

Pak přišla gólová situace. V 62. minutě Lacek přihrál míč do vápna, kde Zemánek nejprve hlavičkoval do gólmana, jenže ten míč vyrazil ke Kýčkovi, který poslal balón mezi tři tyče – 1:0. V samém závěru ještě Kaňkovský „olízl" míčem břevno soupeřovy branky.

Martin Šimon po utkání dodal: „S trenérským kolegou Romanem Ladrou jsme s výkonem kluků spokojeni, protože předváděli to, co jsme od nich chtěli. Bylo tam obrovské nasazení a souboje. Jen škoda, že jsme převahu gólově nevyčíslili, jsme však rádi, že jsme potřetí neinkasovali žádný gól."
Trenér Jílového, Ondřej Variola, se vyjádřil následovně: „Jelikož jsme přijeli v dost v oslabené sestavě, tak to byla pro nás velice dobrá příprava s kvalitním soupeřem. První poločas byl oboustranně vyrovnaný. Ve druhé půli byla Lípa jednoznačně lepší."

Branka: 62. Kýček. Rozhodčí: Lukáš Tykva. Diváků: 60.
Sestava Lípy: Chadraba – Karlík, Štálík, Müller, Vodrážka T. – Burian, Mígl, Lacek, Zemánek – Hodač, Kaňkovský (Franko, Vodrážka P., Berounský, Kýček).

Autor: Miroslav Dalík