Futsalisté České Lípy nemohli zakončit letošní rok v Chance futsal lize lépe. Na domácí palubovce porazili hodonínské Tango 3:1, a díky tomu jsou k záchraně v nejvyšší soutěži zase o něco blíž, neboť svým soupeřům, blížícím se sestupovému pásmu, se bodově přiblížili.

A mohlo být i lépe, to kdyby MADOS Hradec Králově dost překvapivě nevyhrál nad do té doby v tabulce třetí pražskou Slavií snadno 5:1…

V České Lípě byl stav po první půli bezgólový, ovšem hned po přestávce se trefil domácí Mažári, který se u pravé tyče dostal k odraženému balónu. Tango se dočkalo vyrovnání sedm minut před koncem díky Svobodově proměněné penaltě. Závěr utkání patřil Démonům. Nejprve jim vrátil vedení Havrda gólem z penalty za úder loktem do obličeje domácího Fichtnera, aby právě Fichtner vypracoval gólovou akci pro Mažáriho, jehož trefa poslala soupeře definitivně do kolen 3:1!

„Je to velice důležité vítězství. Kluky musím pochválit za perfektní výkon a zodpovědný přístup."

Na druhou stranu českolipský kormidelník otevřeně přiznal, že jeho tým měl velké štěstí.

„Podržel nás gólman Milen Kirov, hosté několikrát nastřelili tyč, ale i my jsme měli velké šance. Důležité bylo, že nás nezlomila proměněná penalta Tanga na 1:1 a že jsme zvládli závěr zápasu, kdy jsme rozhodli. Za to klukům ještě jednou moc děkuji, protože jsme zase ve hře, což byl před vánoční přestávkou náš cíl. V pondělí máme trénink, kde si společně s hráči ujasníme další kroky," přiznal Deníku Karel Kruliš.

Chance Futsal liga: 12. kolo

FC Démoni Česká Lípa - FC Tango Hodonín 3:1 (0:0)

Branky (nahrávky): 21. Mažári (Havrda), 38. Havrda (pen.), 39. Mažári (Fichtner) - 33. Svoboda (pen.). Rozhodčí: Šmíd, Dragoun, ŽK: 35. Švec, 39. Fichtner - 25. Cenek, 29. Řezníček, 39. Chadzidis.

FC Démoni Č. Lípa: Kirov (Kroupa) - Mažári, Vobořil, Kotek, Ladra, Tvrzník, Bejda, Švec, Bialek, Bažant, Fichtner, Havrda.

FC Tango Hodonín: Lupač (Dvořák) - Chadzidis, Cenek, Svoboda, Řezníček, Buršík, Levčík, Veselovský, Doubravský.

Další výsledky:

SK Interobal Plzeň - Radio Krokodýl Helas Brno 5:1 (4:1), MADOS Hradec Králové - Slavia Praha 5:1 (4:1), FC Benago Zruč nad Sázavou - SKP Ocel Třinec 9:1 (3:0), FK ERA-PACK Chrudim - FC Nejzbach Vysoké Mýto 5:1 (2:1), Gardenline Litoměřice - Sparta Praha 6:2 (3:2).