Derby v Dubé skončilo remízovým výsledkem

Dubá – Hodně zajímavé bylo nedělní dopolední okresní derby mezi domácím Slavojem Dubá a Lokomotivou česká Lípa.

13.4.2011 2

Horáček se raduje se střelcem vedoucí branky Černým.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Více než stovka diváků viděla čtyři regulérní góly několik žlutých karet a a dvě vyloučení.

Dubá – Lokomotiva Č. Lípa 2:2 (1:0)

Dubá se dostala do vedení po rohovém kopu a hlavičce Mydláře, naopak na druhé straně hřiště se trefil pouze do horní tyče Šena a Mikysův gól kvůli ofsajdu neplatil.

Druhá pětačtyřicetiminutovka začala svižně a s mírnou převahou Českolipských. Ovšem druhý šok pro ně připravil Václav Krs, jenž si naběhl na dlouhý míč z rozehraného trestného kopu, přehlavičkoval vyběhnuvšího gólmana Volešáka a dobíhající obránce míč, který mířil do prázdné brány, nedokázal odkopnout – 2:0!
Vnitřní sílu mužstva však projevila Lokomotiva v posledních 15 minutách. Nejprve Šena po odraženém balónu vypálil z 12 metrů a s pomocí tyče tzv. „angličanem“ snížil na 2:1, aby za sedm minut vyrovnal na konečných 2:2 Mikysa.
„Musím klukům poděkovat za to, že dokázali nepříznivý výsledek dovést alespoň do remízového stavu, i když remíza s tímto soupeřem pro nás znamená ztrátu," uvedl hostující trenér Jiří Barvíř.

Branky: Mydlář Vl., Krs - Šena, Mikysa. Rozhodčí: Vlk. ŽK: Lodinský Michal, Vokolek Miloslav, Jeništa Jan - Souček Jakub, Rajšner Zdeněk, Torba Radek; ČK: Vokolek Miloslav - Souček Jakub.

Sestava Lokomotivy: Volešák st. – Byrtek, Souček, Rajšner, Volešák ml., Horáček M., Mikysa, Šena, Šlajs, Černý, Torba (Horáček V., Žiška, Zahrádka).