Derby v krajském přeboru: Skalice dala Doksům osmičku

Skalice u České Lípy - Jako na nucených pracích v kamenolomu si možná připadali hráči Doks v samém závěru nedělního okresního derby na hřišti Skalice v rámci krajského fotbalového přeboru.

13.9.2017

Skalice - Doksy 8:0 (3:0).Foto: Deník/Jaroslav Marek

Domácí jim totiž nasázeli potupných osm gólů, z nichž většina padla po školáckých chybách celé dokské obrany. „Jste přijeli jenom s béčkem, ne?“ šťouchl si po závěrečném hvizdu jeden z domácích fandů. Ten už asi znal výsledek zálohy Doks s Jenišovicemi (I. B třída), která ve Starých Splavech prohrála podobně 2:8…

Skalice - Doksy 8:0 (3:0)

Dokský tým dorazil v neděli dopoledne pod Skalický vrch k 21. mistrovskému derby od vzniku samostatné České republiky.

Domácí hned naznačili, o čem bude příštích devadesát minut. Vyrukovali s aktivním, disciplinovaým a cílevědomým výkonem. Ve druhé minutě poslal pumelici ze šestnácti metrů Petr Kraus, kterou efektně Kotyk vyrazil. Na "kdyby" se nehraje, ale když v 9. min. utekl domácí obraně čerstvá posila Doks Tomáš Polívka z Liberce, škoda, že si v posledním momentě míč předkopl víc než potřeboval a Tomáš Osmančík akci zlikvidoval na hranici šestnáctky.

Petr Kraus byl při chuti a technicky střílel těsně vedle Kotykovy branky. Rušný začátek zápasu potvrdil hostující Jakub Šimon, když se po kolmé přihrávce pokusil o únik, kontrolován domácím bekem, ovšem ztratil míč a bylo po akci.

Domácí gólová šance v 19. min. začala ostrým centrem zleva od Jakuba Rydvala a parádní hlavou akci zakončil z deseti metrů prvním domácím gólem Jaroslav Lidmila – 1:0.

Příští minutu mohlo být skóre srovnané. Po dlouhém autovém vhazování do vápna před Osmančíka Radek Chlumecký hlavou jen těsně minul pravou tyč domácích. V následujícím čase měla Skalice převahu, byla ve všech řadách lepším mužstvem a hosté z Doks podnikli několik vpádů do soustředěné domácí defenzivy, leč bez střeleckých pokusů.

V posledních pěti minutách první půle stříleli zase jen domácí borci. Ondřej Lebruška a Jaroslav Lidmila zvyšovali poměr branek na 3:0.

Skalice - Doksy 8:0 (3:0).

Dobře kopnutý roh domácích ve 49. min. jen hlavou prodloužil Lebruška ke vzdálenější tyči a schylovalo se k debaklu.

Doksy prohrávaly 4:0. Tím pro hosty asi zhasl plamínek lepšího výsledku. Pak si domácí dali střelecký pohov na patnáct minut, aby v 64. po krásné střele levačkou z osmnácti metrů zvýšil skóre Jakub Rydval na 5:0. To už hosté nestíhali, opustili střed pole a jen bránili ataky rozjeté Skalice. Z levé strany zaútočil Tomáš Tschakert, obešel dva beky a neprudkou střelou překvapil Martina Kotyka, a tak v 67. vedla Skalice už 6:0.

Občasné výpady Dokských na půlku domácích neměli podporu spoluhráčů, proto byly předem odsouzeny k nezdaru. V 83. vystřelil Zdeněk Paštika, Kotyk vyrazil míč před sebe a zblízka střílel Petr Kraus – 7:0. A tentýž hráč, po stálém obléhání branky hostí, z blízka potvrdil debakl Doks na 8:0.

Vyhrát nad svým odvěkým okresním rivalem, a ještě rozdílem osmi gólů? To musí každého trenéra potěšit. A zvlášť, když jde o derby v rámci krajského přeboru.

Domácí trenér Zdeněk Baťka po utkání řekl: „Vím, že během letní přestávky nastalo v kádru Doks nějaké oslabení. My máme v týmu dost velkou hráčskou konkurenci, která se budovala za ty tři roky, co zde působím. Poctivě trénujeme, a pak v zápasech se na ten fotbal dobře kouká, máme ctižádost pořád vyhrávat. Jestli bude pro Skalici na konci sezony ta pověstná třešnička na dortu v podobě prvního místa? To necháme na dlouhodobém vývoji soutěže. Ale vyhrát zápas s čistým kontem, to je vždycky nádherný.“

Kormidelník poraženého týmu Michael Šimek sportovně uznal, že Skaličtí vyhráli zaslouženě. „Rozdíly v kvalitě a nasazení hráčů byly v neděli patrné. Prostě současná Skalice má na čem stavět.“

Branky: 19. a 44. Lidmila, 42. a 49. Lebruška, 83. a 90. Kraus, 64. Rydval, 67. Tschakert. Rozhodčí: Nádeník, ŽK: 0:3. Diváků: 160.

Další výsledky krajského přeboru:

Frýdlant - Sedmihorky 2:0 (0:0)
Branky: 51. Kozák, 80. Ponc. Rozhodčí: Vrtal, ŽK: 2:2. Diváků: 75.

Velké Hamry - Višňová 1:3 (1:1)
Branky: 29. Hlubuček - 22. Jelínek, 60. Nosek, 82. Soukup. Rozhodčí: Odvárko, ŽK: 1:0. Diváků: 120.

Bílý Kostel - Semily 3:1 (0:1)
Branky: 48. F. Ulrich, 68. Janáček, 71. Dominik - Ďuriš 19. Lukeš. Rozhodčí: Bahník, ŽK: 2:1. Diváků: 120.

Železný Brod - Hrádek (0:0)
Branka: 70. Novotný. Rozhodčí: Kvítek, ŽK: 0:1. Diváků: 70.

Rovensko - Přepeře 2:2 (1:0)
Branky: 34. Veber, 58. Valentin z pen. - 66. Petřík, 76. Řeháček. Rozhodčí: Blaschke, ŽK: 5:2. Diváků: 300.

KP Libereckého kraje.

Radek Valenta, Vladimír Černý

13.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Ester Ledecká miluje také vodní sporty, ovšem prkno při nich hraje nezastupitelnou roli. Nejen surf, ale i vodní monoski.
3

„Já jsem nemehlo, skoro nic neumím,“ tvrdí o sobě Ester

Meteorologická družice desítky let chátrá. Její budoucnost je nejistá.
5

Novákova družice v Lípě je stále zralá akorát do šrotu

Cyklistickou Časovku jednotlivců v České Lípě ovládl Jiří Šorm

Česká Lípa Celkem 107 cyklistů - silničářů na startu hlavní trati a další účastníci v dětských a mládežnických kategoriích. To je bilance Časovky jednotlivců v České Lípě, kterou pořádal Sportovní klub MS AUTO.

Kdo vystřídá Mimoň? O titul letos zabojují tři nádraží z Českolipska

Českolipsko – Již pojedenácté se rozhodne o nejhezčím nádraží České republiky. Vítězem může být Česká Lípa, Doksy nebo i Velký Valtinov.