Derby v krajském přeboru vyznělo pro N. Bor

Cvikov – Své výsadní postavení v krajském přeboru staršího dorostu potvrdili v 17. kole soutěže fotbalisté Nového Boru, kteří nedali šanci svému okresnímu rivalovi ze Cvikova.

22.4.2010

Ilustrační fotoFoto: Foto: DENÍK/Michal Bílek

Na jeho hřišti vyhráli 4:1 (1:1), a nadále si tak udržují dvoubodový náskok před Višňovou. Cvikovští okupují předposlední příčku.
Výhra mužstva z města sklářů se ale nerodila snadno. I když měli hosté územní převahu, do vedení šli od 26. minuty svěřenci trenéra Kotěborského.

„Byla to pro nás menší sprcha, ale na druhou stranu to hráče probudilo a konečně si začali vytvářet šance,“ uvedl vedoucí novoborského celku Radomír Dvorský.

Ty největší měl na kopačce Demke a Lebruška. Až přišla 43. minuta, Stejskal zahrál přetažený rohový kop na Hrušku, ten hlavičkou vrátil míč do malého vápna, kam si naběhl Dvorský a hlavou srovnal na 1:1. „To byl hodně důležitý gól, jak se říká do šatny,“ poznamenal Dvorský.

Lomnice – Hejnice 3:0

Šest minut po oddechu se díky přesné střele z úhlu prosadil Stejskal a Novoborští šli do trháku - 1:2. Domácí se sice snažili, několikrát nebezpečně zahrozili, jenže v koncovce se jim nedařilo, a tak se skóre měnilo po hodině hry na opačné straně hřiště. Lebruškovy přihrávky se zmocnil agilní Stejskal a domácí brankář kapituloval potřetí - 1:3.

Další příležitosti N. Boru skončily bez efektu, až pět minut před koncem Stejskal zatáhl míč po levé straně, poslal centr před bránu a Lebruškova hlava skončila v síti - 1:4.

Sestava vítězů: Marek - Holeščák, Pollach, Hruška, Kouřil, Stejskal, Kopecký, Demke, Dvorský, Paštika, Lebruška (Moravec, Tománek). Trenér V. Janatka.

22.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

Rodičům Janě Čvančarové a Jiřímu Sledzovi z Dobranova se v pátek 11. srpna v 8:42 hodin narodila dcera Ema Sledzová. Měřila 46 cm a vážila 2,64 kg.
12

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 33. týdne 2017

Sklářka Zdeňka Štrohalmová na snímku z 6. srpna.
7

Během pár minut vytvořím téměř cokoli

OBRAZEM: Mácháč. Policisté zabavili marihuanu i extázi

Doksy - Tisíce lidí z celé České republiky, ale i ze zahraničí, vyrazily k Máchovu jezeru. Návštěvníci sem nepřijeli za rekreací, ale na tradiční taneční párty, která v Doksech probíhá celý víkend.

Operní diva držela palce nováčkům

Jablonec nad Nisou – Dnes mají zpěváci, a nejen populární hudby, skvělé podmínky vyzkoušet si reakci publika. To ostatně zhodnotila světová hvězda, mezzosopranistka Eva Randová.

Nový Bor padl na půdě SK Hrobce, Česká Lípa doma nestačila na Kladno

Českolipsko - Bez bodového zisku skončily sobotní zápasy dvou fotbalových zástupců českolipského okresu v divizní skupině B.