Desná nastřílela Mimoni sedm gólů

Desná - Výsledek 7:2 pro domácí napovídá o jejich jasné převaze, jenže průběh zápasu byl poněkud jiný.

15.6.2009

Domácí střelec první branky utkání Ondra Pokorný (uprostřed) se snaží projít přes bránící mimoňské hráče Josefa Eichlera (vlevo) a 3 Tomáše Fehera.Foto: Deník/Antonín Bělonožník

Sedm gólů musel lovit mimoňský gólman Michálek ze své sítě v utkání s Desnou. Výsledek 7:2 pro domácí napovídá o jejich jasné převaze, jenže průběh zápasu byl poněkud jiný.

Desná – Mimoň 7:2 (2:1)

Už ve 3. minutě otevřel skóre desenský Pokorný, hned za minutu ale srovnal Kadlec. Vyrovnaná partie v I. půli pokračovala, avšak do kabin šli veseleji přece jen domácí, kteří zvýšili na 2:1.

Druhý poločas přinesl několik šancí na obou stranách, Desná přidala třetí branku Vokálem, který přehlavičkoval mimoňskou obranu, a na 3:2 upravil Hlavička. „Klíčový moment pro další vývoj přišel zhruba po hodině hry, kdy mohl vyrovnat Hany (Hanoušek, pozn. aut.), jemuž prostrčil míč na penaltu Sutr, ale byla z toho jen nastřelená tyč,“ popisoval situaci Michael Šimek, trenér Jiskry.

Od této chvíle se hosté na hřišti začali vytrácet, kupili chybu za chybou a domácí celek toho dokázal hned čtyřikrát využít. „Taková utkání se mi těžko hodnotí. Boj o záchranu ale nevzdáváme, šance stále žije,“ řekl na závěr kouč M. Šimek.

Sestava Mimoně: Michálek – Polák (Slavík), Kolegar, Feher, Eichler – Hlavička, Kadlec, Jeník (Krejčík), Sutr – Špaček, Hanoušek. Trenér Miochael Šimek.

Krajsky přebor

25. kolo: Český Dub - Hejnice 6:0 (3:0). Hrádek - Pěnčín 3:2 (0:2). Višňová - Sedmihorky 2:2 (1:1). Desná – Mimoň 7:2 (2:1). VTJ Rapid Liberec – Vratislavice 5:0 (2:0). Semily – Železný Brod 1:0 (1:0). Pěnčín-Turnov B – Cvikov 4:0 (2:0).

V zoo začínají sokolnické dny

Liberec – Pravidelné ukázky sokolnictví začínají od úterý v liberecké zoo.

Zloději na festivalu vykrádali stany i kapsy návštěvníků

Doksy – Festival Mácháč přilákal do Doks nejen fanoušky taneční hudby, ale i zloděje.

I. A třída: Týmům z Českolipska úvodní kolo nevyšlo

Českolipsko - Špatný vstup do sezony zaznamenali oba zástupci našeho okresu ve fotbalové I. A třídě.

Nápor žadatelů o pasy a občanky nepolevuje. Tvoří se fronty

Česká Lípa - Jen během července přijaly pracovnice správního odboru Městského úřadu v České Lípě 1 494 žádostí na vystavení nového občanského průkazu nebo pasu.