Do okresního přeboru postupuje kromě rezervy Cvikova také Sosnová

Českolipsko - Je rozhodnuto. Do nejvyšší okresní fotbalové soutěže Českolipska si postup zajistily FK Cvikov B a Sparta Sosnová.

12.6.2015

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Marek Havran

Zatímco Cvikovští měli postupovou jistotu již před týdnem, tak sosnovská Sparta musela o vstupenku do okresního přeboru hodně bojovat v utkání s Novinami. Nakonec ale může také slavit.

Brniště - Blíževedly 3:1 (1:1)

Za úmorného vedra přijeli hosté pouze v 9 hráčích, a tak bylo otázkou, jakým skóre utkání skončí. Jenže domácí hráči byli zaskočeni, když už ve 3. minutě hosté vedli.

Brništi dlouho trvalo, než se se svojí hrou vypořádalo a až ve 28. minutě vyrovnal Michal Kop, jenž si otevřel cestu za hattrickem. Až ve druhém poločase, kdy Blíževedlům docházely síly, se domácím podařilo přidat další dvě branky a měli klid.

Branky: Kopecký Michal 3 - Masopust. Rozhodčí: Řezáč. Diváků: 40.

Polevsko - Bukovany B 1:0 (0:0)

Domácí měli po celý čas mírnou územní převahu a zaslouženě zvítězili.

Branka: Stejskal. Rozhodčí: Otčenášek.

Lindava - Mimoň B 1:7 (1:3)

Zápas o třetí místo proběhl nečekaně jednoznačně pro rezervu Mimoně.

Branky: Moravec - Hřeben 2, Krejčík 2, Slavík, Matušek, Sukovatý M. Rozhodčí: Kapoun - Böhme, Marek Zd., ŽK: 0:1.
Mimoň B: Křenek - Konopiský (60. Parkanský), Krejčík, Slavík, Kašpárek (46. Cibulka) - Matušek, Vít (46. Vokřínek) - Foubík, Sukovatý T., Hřeben, Sukovatý M.

Sosnová - Noviny 4:2 (3:2)

Noviny svému soupeři nic nedarovaly, proto museli domácí vynaložit všechny síly, aby vyhráli. Pomohl jim k tomu také gólman Michal Janovský, který za stavu 3:2 zlikvidoval hostujícímu hráči pokutový kop.

Branky domácích: Doseděl, Hamata, Bango, Slipčenko.

Okna - Loko Česká Lípa B 4:1 (2:0)

Oboustranně kvalitní zápas, v němž byli domácí v koncovce efektivnější, velmi dobře odřídil hlavní rozhodčí Vágner.

Branky: Doleček 3, Salač - Černý. Rozhodčí: Vágner - German st. Diváků: 40.

Tuhaň - Zahrádky 1:0 (1:0)

Jedinou branku zápasu zařídil domácí Dufek.

Cvikov B - Pertoltice 7:2 (3:1)

Rezerva Cvikova se chtěla rozloučit s domácím publikem výhrou, jenže úvodní branku dali hosté. Cvikov potvrdil sílu ve svém středu a vyrovnal po pokutovém kopu v podání hrajícího trenéra Karla Holouna, jenž udržel chladnou hlavu a penaltu proměnil 1:1.

Od té doby měli domácí hru ve své režii. Třemi góly se rozloučil s domácím publikem Zdeněk Paštika, a tak po utkání propukly zasloužené postupové oslavy.

Branky: Zdeněk Paštika 3, Michal Vávra, Zdeněk Stehlík, Patrik Zvára, Karel Holoun. Rozhodčí: Mengr.
Sestava Cvikova: Votava - Rokoš, Žák, Holoun, Adlt, Paštika, Stehlík, Kubej, Kutloch, Vacek, Zvára (Vávra, Pasarič).

Horní Libchava - Kunratice 2:3 po pen. (0:0)

Okresní soutěž Českolipska.

Poslední kolo: Blíževedly - Cvikov B, Pertoltice - Tuhaň, Zahrádky - Okna, Loko Česká Lípa B - Sosnová, Noviny - Lindava, Mimoň B - Horní Libchava, Kunratice - Polevsko, Bukovany B - Brniště.

12.6.2015 VSTUP DO DISKUSE

Fotbal. Ilustrační foto.

Krajské fotbalové soutěže na startu

Mapa exekucí – Liberecký kraj

Exekuce. Liberecký kraj je třetí nejhorší

Křižíkova fontána bude mít konkurenci. V Oldřichově

Nový Oldřichov - Je to jejich velká specialita. Desítky vodních proudů, barevná světla a tóny Smetanovy skladby Vltava.

V Maďarsku byli hodně vidět stolní tenisté z Českolipska

Harkany (Maďarsko) - Maďarští pořadatelé mezinárodního turnaje stolních tenistů veteránů v Harkanách se po nevšedním zájmu hráčů o možnost hrát na tomto prestižním klání, rozhodli rozšířit v letošním roce počet účastníků na 270.