Hodně důležité vítězství. Divizní fotbalisté FC Nový Bor v posledním podzimním kole skupiny B vydolovali tři body za výhru 3:0 nad FK Litol. Soupeř byl před tímto duele tři body před Novoborskými, nyní už je ale bodový součet obou mužstev srovnaný.

FC NOVÝ BOR - FK LITOL 3:0 (2:0)

Domácí byli posíleni o některé hráče (Zbrožek, Halbich, Černý, Novotný) z Varnsdorfu, jehož jsou farmou. „To nám do karet nehrálo. Novoborští byli po většinu zápasu rychlejší a pohyblivější," přiznal po zápase trenér poražených Pavel Jareš.

Nový Bor vedl do přestávky zcela zaslouženě o dva góly.Vždyť ve 4. minutě zahrával třetí rohový kop a měl optickou převahu. Tu přetavil v kýženou branku domácí Lebruška. Mezitím musel ze hry odstoupit zraněný Halbich, na jehož místo poslal trenér Vladimír Jeníček Stromeckého. A byl to právě právě on, kdo dal hostům druhý gól. Machův pokus o přehození gólman Rathouský vystihl, jenže balón neudržel a střídající Stromecký pohotově zavěsil 2:0.

„Góly jsme dostali po našich vlastních chybách," nehledal výmluvy litolský kormidelník.

Novoborský celek vstoupil do druhé fáze zápasu s cílem neinkasovat, což splnil do puntíku. Naopak hosté se ve snaze vstřelit kontatkní gól dopouštěli individuálních chyb V 51. minutě ztratili balón, na zteč se dostal Černý, jehož před vápnem musel zastavit pouze nedovoleným Cáska, za což správně uviděl červenou kartu. Litolští však ani v oslabení nechtěli prohrát a dvakrát nebezpečně zahrozili, přičemž se bravurními zákroky blýskl brankář Blumentritt. Gólovou tečku za utkáním udělal čtvrt hodiny před koncem Jan Broschinský z pokutového kopu za faul na Stromeckého 3:0.

„Vyhráli jsme důležitý zápas a v tabulce jsme se posunuli na 13. pozici. V zimní přestávce nás bude čekat určitě hodně práce, ale hlavně hráče potřebná těžká příprava," konstatoval sekretář Jiří Obrovský.

Litol bude mít také těžké jaro. „Jsme zase na našich tradičních sedmnácti bodech," usmál se Jareš. „Ano, i pro nás jaro bude těžké. No uvidíme," dodal trenér litolského mužstva.

Branky: 15. Lebruška, 40. Stromecký, 76. Broschinský (z pen.). Rozhodčí: Vodrážka, ŽK: 3:2, ČK: 0:2 (51. Cáska, 75. Křivánek).
FC Nový Bor: Blumentritt - Broschinský, Zbrožek, Hybner, Rydval, Mach, Kubeš, Novotný, Lebruška, Černý, Halbich (Stromecký, Broschinský L., Moravec). Trenér: Vladimír Jeníček.
FK Litol: Rathouský - Urban, Bohdan, M. Jareš, Korejza - Zikmund (54. Křivánek), Jindráček, Cáska, Novotný (70. Krýda) - Ezeala, Ježek (87. Š. Jareš). Trenér: Pavel Jareš.