Doksy doma opět nezaváhaly, Bor remizoval

Doksy/ Nový Bor /FOTOGALERIE/ – Ze tří zástupců Českolipska v krajském přeboru získaly tři body jen Doksy, fotbalisté Nového Boru doma remizovali s Hrádkem, rezerva České Lípy opět bodovat nedokázala a je na posledním místě tabulky

29.8.2011 6

Nový Bor promarnil řadu golových šancí. Foto: Deník/Jaroslav Marek

Z dvojice českolipských mužstev, která se představila fanouškům ve 3. kole krajského přeboru, to byl pouze nováček z Doks, jenž využil domácího prostředí, když v deštivém a chladném počasí zvítězil nad Višňovou. Druhý zástupce našeho okresu, FC Nový Bor, doma jen remízoval 1:1 s Hrádkem. Novoborští totiž o výhru přišli pár minut před koncem, navíc zahodili řadu tutovek.

Doksy – Višňová
3:1 (1:1)

Domácí dali všechny čtyři góly a vzhledem k průběhu celých 90 minut vyhráli zaslouženě. O první změnu skóre se postaral ve 20. minutě Kouba, který si v šestnáctce zpracoval balón a přesnou střelou do pravého horního růžku zavdal příčinu k domácí radosti – 1:0. Hosté ale rozhodně nehráli druhé housle a pár minut po inkasovaném gólu prověřil Kotykův postřeh nebezpečným projektilem Soukup: domácí brankář vytěsnil balón pravou rukavicí nad břevno.

Višňová se dočkala vyrovnání po půl hodině. Přízemní centr před domácí bránu si skluzem srazil do vlastní sítě Michal Vaňátko – 1:1. Trvalý a hustý déšť postupně udělal z hrací plochy malé koupaliště, což bylo markatní především ve II. poločase, v němž se zrodily konečný výsledek a tříbodový zisk Doks.

Nejprve po trestném kopu domácích se míč na malém čtverci před Veselým odrážel z jedné nohy na druhou, až se ho u levé tyče nekompromisně ujal Michal Vaňátko, který se napřáhl a bylo to 2:1. Od té doby byli hostitelé od Máchova jezera jasně lepší a i přestože byl terén už hodně těžký, vrhali se neustále odvážně do útoku. Za to si v závěru utkání vysloužili pojišťovací třetí branku, kterou zařídil Vinš.

Branky: 20. Kouba, 28. Vaňátko Michal, 88. Vinš Jakub – 31. vlastní Vaňátko Michal. Rozhodčí: Huřťák. ŽK: 0:4. Diváků: 180.
Doksy: Kotyk - Vaňátko Martin (58. Cenger), Vágner, Vaňátko Michal, Šťastný - Horčík, Svatý, Jurčik (55. Doležel), Vinš - Semík, Kouba (Prskavec, Zoubek, Kolařík, Vacek J.). Trenér Josef Vinš.

Nový Bor – Hrádek n. N.
1:1 (0:0)

Mizerná produktivita připravila novoborské fotbalisty o plný bodový zisk proti soupeři z Hrádku. Hosté přitom dohrávali o deseti hráčích a vyrovnat se jim podařilo až v samotném závěru utkání. Už od prvních vteřin si hostující brankář Vašíček musel připadat doslova jako na střelnici.

Domácí divácky velmi atraktivní hrou soupeře jasně přehrávali a brzy si vytvářeli čisté gólové šance. Aktivitou hýřil zejména Stromecký, který si ale v prvním případě místo přímého zakončení míč zbytečně zpracoval, ve druhé šanci pak po hezké akci Kubeše branku vůbec netrefil.

Největší šanci celé první půle ale ve třinácté minutě spálil Šulc. Ten se po hezké průnikové přihrávce Půlpána dostal nikým neatakovaný tváří v tvář hostujícímu brankáři, svůj oblouček ale nasměroval trestuhodně mimo. Novoborští se výborným presinkem udržovali v tlaku, Suněk ale v úniku střelou z vápna branku těsně přestřelil.

Hosté zahrozili pouze jednou. Promrzlého brankáře Blumentritta vylekal z přímého kopu Rumler, gólman domácího mužstva si ale poradil i s následnou dorážkou Holečka.

Vydatný déšť ve druhém poločase ještě zesílil, převaha Novoborských ale i nadále trvala. Nejprve mezi tři tyče nezamířil Šulc, po něm pálil z nepřímého kopu, nařízeného po nedovolené „malé domů“ pouze do zdi stoper Demke. Na gól se tak muselo čekat přesně hodinu hry. Hruška na pravé straně výbornou přihrávkou oslovil Stromeckého, který odcentroval před branku, kde chyby jinak výtečného gólmana Vašíčka využil Suněk – 1:0.

Až poté byli hosté nuceni otevřít hru. Rumler ale ze standardní situace orazítkoval pouhou tyč, následné dorážky nepřipustil pohotový Šulc. Domácí se v této fázi snažili spoléhat především na rychlé brejky a zajímavě secvičené standardní situace, které ovšem k uklidňující druhé brance nevedly. Fotbalisty Slovanu navíc neposlal do kolen ani fakt, že byli nuceni po vyloučení Rumlera dohrávat pouze v deseti hráčích.

Oslabený tým nakonec udeřil pět minut před koncem. Demke přišel na vlastní polovině o míč, toho se chopil Horák a nádhernou střelou z pětadvaceti metrů nedal Blumentrittovi šanci.

Přesto mohli domácí ještě zvítězit. Po dravém průniku Kubeše vystřelil Stromecký těsně nad branku, Kýček pak v poslední minutě hlavičkoval z malého vápna těsně mimo. V silném lijáku tak hrádečtí fotbalisté slavili nečekaný bod, Nový Bor může spílat velkému množství nevyužitých šancí.

Branky: 60. Suněk – 85. Horák. Rozhodčí: Mrkáček – Rakouš, Vydra. ŽK: 2:3. ČK: 77. Rumler (HnN). Diváci: 70
Nový Bor: Blumentritt – Šiner, Vlk, Demke (84. Hanoušek), Hruška – Třešňák (64. Kýček), Šulc, Půlpán, Kubeš – Suněk, Stromecký. Trenér František Kubáň.

Další zápasy krajského přeboru

Semily – VTJ Rapid Liberec 3:0 (2:0). Branky: 35. Koudelka z pen., 44. Preissler, 65. Vrchovský. Rozhodčí: Diringer, ŽK: 3:6. Diváků: 160.
Pěnčín–Turnov B – Česká Lípa B 2:1 (0:0). Branky: 65. Zdražil z pen., 78. M. Vít – 51. Košek. Rozhodčí: Šmíd, ŽK: 3:3. Diváků: 100.
Pěnčín – Jablonec n. J. 5:3 (3:1). Branky: 18., 72. a 88. Mrklas, 6. Záveský, 15. Matějček P. – 33. Šilhán, 64. Vrána, 91. Holman. Rozhodčí: Poživil, ŽK: 1:2. Diváků: 60.
Desná – Košťálov 5:4 (2:2). Branky: 62., 70. a 72. Kobylka, 13. a 32. Hlubuček – 8., 12. a 59. Zboroň, 78. Janata. Rozhodčí: Brož, ŽK: 1:1. Diváků: 120.
Žel. Brod - Sedmihorky 1:3 (0:1). Branky: 73. Šimek - 62. a 86. Poul, 21. Špína. Rozhodčí: Vachek, ŽK: 3:5. Diváků: 150.

Radek Valenta
Radek Barkman

29.8.2011 VSTUP DO DISKUSE 6

Mamince Ilievě Mariyi Metodievě z České Lípy se v sobotu 17. června ve 20:30 hodin narodil syn Denis Iliev. Měřil 45 cm a vážil 2,16 kg.
20

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 25. týdne 2017

Českolipský deník.

KRÁTCE: Podvodníci se snaží seniory okrádat po telefonu

Při pádu historického letadla se posádka vážně zranila

Hodkovice nad Mohelkou /FOTO/ – Dvě vážné nehody se udály tento týden u Hodkovic nad Mohelkou. Při obou musel raněné pasažéry letounů transportovat vrtulník.

Pavel Marek: Odcházím kvůli řediteli KNL Nečesanému

Liberecký kraj - Jako malí kluci. Tak by se dalo pojmenovat odcházení obou aktérů vrcholného managementu Krajské nemocnice V Liberci, Pavla Marka a Luďka Nečesaného.

U Srní zemřel motocyklista

Srní - Po nárazu do přívěsu nákladního vozidla zahynul u Srní 57let motorkář.

Kysané zelí z Brniště získalo titul regionální potraviny

Brniště - Do letošní soutěže o titul Regionální potravina se z celého kraje přihlásilo 80 produktů od 29 výrobců.