Za posledních šest let zvítězili na půdě tohoto soupeře jen jednou (11. září 2011), a to 4:0 (2:0). Góly tenkrát stříleli Kouba (3) a Horčík.

Semily - Doksy 2:1 (1:1)

V úvodu utkání drželi víc míč Semilští a také z vytvořeného tlaku vstřelili vedoucí gól. V 10. min. po rohovém kopu tečovanou prudkou ranou z osmi metrů to byl Milan Lakatoš. Po této desetiminutovce častěji útočili hosté, ale ke střele měli daleko.

Až v 27. se protáhl mezi domácími beky Matěj Šimon, vyslal prudký centr do šestnáctky, kde ho mazácky minul Martin Zoubek a připravený Jakub Šimon poslal míč do sítě Králíčkovy branky 1:1. Doksy pokračovaly ve stále lepšícím se výkonu, byly rychlejší a hráči Semil je nestačili pokrýt.

Chybí střelec

Hostům však zoufale chyběl střelec. „Mirek Kukla je vyřazen na dva měsíce kvůli zranění. Na noze má sádru, a od dob Věcheta, Bečvaříka nebo Tomana se v týmu dosud nenašel vhodný střelec. Naší útočnou snahu nemá kdo zúročit,“ krčil rameny manažer dokského týmu Martin Jurčik.

Domácí měli v útoku dva rychlíky, se kterými měla obrana posílená Markem Burianem z České Lípy dost práce.

Začátek druhého poločasu byl pro domácí rozhodující. Ve 46. min. po rohovém kopu vznikl ve vápně velký závar. Prudkou ránu pod břevno nejprve bravurně zlikvidoval Kotyk a na následnou bombu Lakatoše ze šesti metrů již nestačil zareagovat 2:1.

Od 50. minuty převzali Dokští otěže zápasu. Střela Michala Horčíka minula těsně branku, za pár minut po přesné přihrávce Jakuba Šimona minul ze dvou metrů Zoubek. Další tutovku neproměnil Jakub Šimon a minutu nato nastřelil Zoubek břevno.

Heslo Dumasových mušketýrů: „Jeden za všechny, všichni za jednoho,“ plně platilo pro borce od Máchova jezera. Ale výborný kolektivní výkon bez střelců v krajském přeboru asi nestačí.

Ohlasy trenérů

Semilský trenér Grebeníček po duelu řekl: „Měli jsme respekt před výbornými Doksy. Jsem šťasten za výhru a oceňuji nesmírné nasazení našich kluků po celé utkání.“

Kouč Doks Michael Šimek k tomu dodal: „Odehráli jsme dobrý fotbal, ale nejméně pět neproměněných tutovek v druhém poločase, to je naše ohromná smůla. Soupeř byl posílen a měl lepší výkonnost než v minulém ročníku.“

Branky: 10. a 46. Lakatoš - 27. Šimon Jakub. Rozhodčí: Linhart, ŽK: 3:2. Diváků: 150.
Doksy: Kotyk - Šimon Matěj, Vaňátko Martin (60. Jakša), Vaňátko Michal, Šťastný, Kulha, Burian, Šimon Jakub, Zoubek (83. Novák), Horčík (79. Brodský), Šesták.

Další výsledky krajského přeboru:

Frýdlant - Železný Brod 0:1 (0:1)
Branka: 36. Maryško. Rozhodčí: Halama, ŽK: 3:2. Diváků: 100.

Sedmihorky - Bílý Kostel 4:0 (2:0)
Branky: 20. a 36. Vaníček, 62. Marek, 67. Ložek. Rozhodčí: Marek, ŽK: 0:2. Diváků: 100.

Hrádek - Velké Hamry 0:2 (0:1)
Branky: 30. z pen. a 57. Hlubuček. Rozhodčí: Šmíd, ŽK: 4:3. Diváků: 150.

Přepeře - Skalice 2:1 (1:1)
Branky: 45. Tokan, 85. Ježek - 24. Rydval. Rozhodčí: Čurda, ŽK: 0:4, ČK: 69. Demke (S). Diváků: 160.

Višňová - Rovensko 4:2 (2:0)
Branky: 22. Nosek, 30. Dobrovodský, 70. M. Mazánek, 88. Koudelka 71. Štěpnička, 73. Bakeš. Rozhodčí: Paulus, ŽK: 0:2. Diváků: 205.