Kdo sledoval v úvodních třiceti minutách střetnutí mezi Doksy a Novou Vsí hru obou týmů, vsadil by si nejspíš na bezbrankovou remízu. V této době se totiž hrálo především mezi oběma šestnáctkami bez jakýchkoliv gólových šancí, světlou výjimkou byl střelecký pokus Semíka těsně vedle pravé tyče.

Jenže pak se s góly roztrhl pytel a poločasové skóre znělo: 3:0. Všechny tři trefy měl na svědomí Pavel Doležel, univerzální posila z Višňové, jenž ve druhé 45minutovce přidal ještě dvě branky! „Měl jsem zkrátka štěstí, že jsem byl zrovna tam, kde jsem asi měl být a pětkrát mi to vyšlo,“ řekl po zápase skromným hlasem 34letý hráč, který záhy dodal: „Ale já bych chtěl vyzdvihnout kluky, že to za mě na hřišti oběhají. Na tomhle vysokém vítězství se zasloužili všichni!“

Doksy – Nová Ves 6:1 (3:0)

První gólová akce Doks přišla v 33. minutě. Horčík utekl po pravém křídle, přeposlal míč kolmo před vápno na Doležela a ten už věděl co a jak má udělat – 1:0. O deset minut později se prodral z levé strany na malý čtverec kapitán Cenger, jeho tři střely zblízka gólman Zahradník bravurně vyrazil, ale následná Doleželova dorážka přece jen skončila v síti.

„Druhý gól domácích hříbat vstřelil Pavel Doželel. Takže Pavle, přejeme ti, abys dnes dal hattrick,“ povzbuzoval domácí hlasatel Josef Koza. Jen co to dořekl, hattrick byl skutečně na světě. Zahradníkův špatný odkop od brány zachytil Doležel a ten svůj průnik zakončil neomylně – 3:0!

O přestávce předali domácí funkcionáři výtěžek ze vstupného (3 700 Kč) hostujícímu klubu, jehož travnaté hřiště bylo doslova zničeno nedávnými povodněmi. „Je to od Doks krásné gesto. Moc jim za to děkujeme,“ řekl po utkání novoveský trenér Václav Kverka.

Po obrátce se Nová Ves snažila o korekci dílčího stavu, blízko ke snížení byl Horoščák, jenže přízemní pokus zlikvidoval novic v dokské bráně Martin Kotyk. „Martin k nám přišel na hostování ze Mšena u Jablonce,“ potvrdil Martin Jurčik, jeden z čelních představitelů fotbalového oddílu od Máchova jezera.
Hosté se snížení dočkali v 66. minutě, kdy Horoščák nastřelil ruku Vágnera, rozhodčí Bým nekompromisně nařídil penaltu a kapitán Svoboda ji proměnil – 3:1.

Právě tento hráč pak chvíli nato musel hřiště opustit, protože uviděl červenou kartu. Za co? V souboji u krajní lajny se pustil do „křížku“ s domácím Semíkem a úderem hlavou jej poslal k zemi. „Ale začal si on, což však rozhodčí bohužel neviděli,“ hájil se Michal Svoboda.

Přesilovku Dokští náramně využili. V 79. min. dorazil balón levačkou za záda Zahradníka Doležel, který v 89. zvýšil z trestného už na 5:1 a v nastaveném čase uzavřel účet střetnutí Horčík.

„Z výsledku mám obrovskou radost. V úvodní půlhodině jsme se nedokázali prosadit přes zhuštěnou obranu soupeře, ale v závěrečných třinácti minutách první části jsem dali tři rychlé góly, což nás pochopitelně uklidnilo,“ konstatoval dokský lodivod Josef Vinš. „Jsem moc rád, že se herně prosazují i kluci z lavičky jako dnes Jarda Svatý a Michal Vaňátko. To je pro celé mužstvo veliké plus,“ zdůraznil Vinš.

Dokští už dnes zajíždějí k dohrávce do Velkých Hamrů, v neděli dopoledne je čeká derby ve Skalici. „Jdeme od zápasu k zápasu, takže teď bychom chtěli přivézt tři body z Hamrů,“ nezastírá trenér Doks.

Kouč Nové Vsi Václav Kverka byl z výsledku očividně zklamaný. „Prvních třicet minut bylo utkání vyrovnané, ale po našich třech hrubkách jsme domácím úvodní tři góly darovali. Zásadní bylo, že naši hráči nevyužívali křídelní prostory a to rozhodlo. K vyloučení kapitána Svobody se raději vyjadřovat nebudu.“

Branky: 33., 43., 44. 79. a 89. Doležel, 91. Horčík – 66. Svoboda (PK). Rozhodčí: Bým. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (72. Svoboda). Diváků: 200.
Doksy: Kotyk – Vágner, Vaňátko Martin, Cenger, Horčík – Vinš Jakub, Šťastný, Doležel, Kolařík – Zoubek, Semík (Svatý, Vaňátko Michal, Švec). Trenér Josef Vinš.

I. A třída

Další zápasy: Velké Hamry – Skalice 0:2 (0:1) Branky: 11. Pícha, 65. Nevrlý. Rozhodčí: Salač, ŽK: 4:1. Diváků: 50.
Frýdlant - Jablonné/Heřmanice 4:5 (2:3). Branky: 45. a 83. z pen. Kutílek, 5. Závěta, 87. Šindler - 19. Hetver, 37. Stehlík, 40. R. Věchet z pen., 76. L. Věchet z pen., 85. Ptáček. Rozhodčí: Trdla, ŽK: 2:2, ČK: 76. Lachman (F). Diváků: 150.
Košťálov - Doubí 2:0 (1:0). Branky: 45. Zboroň, 76. Cerman. Rozhodčí: Karel, ŽK: 1:4. Diváků: 60.
Vratislavice - Stráž n. N. 0:2 (0:0). Branky: 55. Žák, 83. Lode. Rozhodčí: Ouředník, ŽK: 3:2. Diváků: 200.
Jilemnice - Bozkov 0:1 (0:0). Branka: 70. Kubáň. Rozhodčí: Kowalík, ŽK: 2:1. Diváků: 60.
Lomnice - Mimoň 2:2 (1:0). Branky: 15. Bernard, 56. Stehlík - 70. Konopiský, 71. Steinhübel. Rozhodčí: Horáček, ŽK: 2:5. Diváků: 30.