TJ Doksy – Lomnice 2:1 (1:1)

„Dnes to hodnotím tak, že bylo jen hezké počasí… Ale i takové zápasy někdy přijdou, hlavně však, že jsme vyhráli,“ připustil Milan Bubla, trenér Doks.
Před zápasem hýřili funkcionáři Lomnice zdravým sebevědomím. „Chceme tu přece vyhrát, když už jsme sem jeli takovou dálku,“ odpověděl na dotaz Deníku asistent Petr Polyak. Vedoucí dokského mužstva Ladislav Pavlík byl skromnější. „Nikdy neříkám: musíme. Říkám pouze, že bychom zvítězit chtěli.“

Pro oko diváka to nebyl zrovna hezký zápas. Spousta nepřesností kazila dojem oběma týmům a patrně každý fanda čekal, že domácí lídr svého soupeře do přestávky bez problémů udolá. Nestalo se tak. Ve 4. minutě Hanoušek sice z levé strany levačkou nastřelil vzdálenější tyč, a i pak měly Doksy optickou převahu, jenže nečekaný úder přišel o šestnáct minut později. Laxního odkopnutí domácích zadáků využil na pravé straně Astera, jenž polocentrem – polostřelou na bližší tyč překvapil gólmana Valeše – 0:1.

Hráči Doks se hnali za vyrovnáním, nejblíže k tomu měl Jurčik na malém vápně po centru od Hanouška, ale svou příležitost nedotáhl do gólového konce. „Tome, musíš být mnohem víc důraznější,“ volal na svého svěřence kouč Bubla. Za tři minuty se už radoval: Semík v pádu dopravil do brány Kadlecovou zpětnou přihrávku a bylo srovnáno –1:1.

Do druhé půle se do domácí branky postavil Jiří Prskavec, který vystřídal Davida Valeše. Proč? „Nechal jsem se vystřídat sám, protože dnes se prostě nějak necítím,“ odvětila brankářská jednička Doks. Druhý důležitý domácí gól dal v 66. minutě po Semíkově trestném kopu Šverma, který dorazil vyražený míč za záda Jezdinského – 2:1.

Tři body mohl v 83. minutě pojistit opět Semík, jemuž cestičku k brance „vydláždil“ Hanoušek, jenže domácí útočník trefil jen tělo padajícího brankáře.
„Vím, že to nebylo to pravé ořechové, ale i já musím upřednostnit a ocenit především zisk všech tří bodů, neboť čelo tabulky je hodně vyrovnané. Za obětavý a bojovný výkon všem aktérům utkání děkuji,“ řekl na závěr svého hodnocení Milan Bubla, který zároveň přiznal, že už má v hlavě středeční dohrávku v Heřmanicích.

Branky: 29. Semík 67. Šverma – 20. Aster. Rozhodčí: Miklovič. ŽK: 1:6. Diváků: 100.

Doksy: Valeš (46. Prskavec) - Cenger, Jeník, Kolařík, Šťastný - Šverma, Koželuh (46. Švec), Kadlec, Jurčík (78. Horčík) - Semík, Hanoušek. trenér Milan Bubla.

Lomnice: Jezdinský – Doležal, Korda, Drábek Michal, Drábek Martin – Bouška, Vrkoslav, Láska, Košťák – Aster, Vohnout (Čapek, Šádek, Zuzánek. Trenér Stanislav Dlouhý.

I. A třída

Velké Hamry – Nová Ves 2:0 (1:0). Jilemnice – Lučany 0:3 (0:2). Bozkov – Stráž. n. N. 2:1 (0:0). Košťálov – Heřmanice 3:1 (1:1). Doksy – Lomnice 2:1 (1:1). Mimoň – Česká Lípa B 2:1 (1:1). Skalice – Hejnice 1:0 (1:0).

1. Doksy  10 7 3 0 24:6  24
2. Mimoň  11 7 1 3 19:16 22
3. Hejnice  10 6 1 3 20:12 19
4. Košťálov  10 5 3 2 25:14 18
5. Č. Lípa B  10 5 2 3 32:17 17
6. Vel. Hamry  10 5 1 4 19:16 16
7. Jilemnice  10 4 1 5 25:25 13
8. Lomnice  11 3 3 5 23:22 12