Novým lídrem tabulky krajské fotbalové I. A třídy se po čtvrtém kole stal celek TJ Doksy, který v sobotním duelu zdolal nováčka z Bozkova. „Kluci utkání nikterak nepodcenili, k tomu jsem je také před zápasem několikrát nabádal, a určitě ho zodpovědně odmakali. Jsem upřímně rád, že jsme vyhráli, i když jen o jednu branku,“ netajil radost trenér Doks Milan Bubla. Radost mu udělaly i dosud vedoucí Hejnice, které ztratily všechny tři bodíky doma s Novou Vsí.

Z dalších zástupců našeho okresu naplno zabodovala Mimoň, výhru si připsaly i Heřmanice, naopak rezerva Č. Lípy i Skalice pouze remizovaly.

Doksy – Bozkov 2:1 (2:0)

Osm desítek diváků se dočkalo úvodní branky v 16. minutě, kdy Šverma z pravé strany odcentroval a Semík mezi dvěma bránícími hráči hlavou skóroval. Hosté mohli zahrozit po pár minutách, kdy se na hranici velkého čtverce uvolnil Doubek, jenže v koncovce byl hodně nedůrazný. Bozkovští působili nevýrazným dojmem, a proto je škoda, že je za to domácí družina vícekrát gólově nepotrestala.

Až deset minut před poločasem. Semíka, který mohl jít zcela sám na brankáře, stáhl k zemi Mareš R., za což uviděl žlutou kartu a rozhodčí Paldus nařídil trestný kop. Švecův pokus kolem zdi gólman Hess reflexivně nohou vyrazil a dobíhající Šverma uklidil míč do sítě – 2:0.

Po přestávce předvedla trojice Švec, Hanoušek, Šverma hezkou spolupráci a posledně jmenovaný z úhlu orazítkoval vzdálenější tyč. Bozkov měl snížení na kopačkách po hodině hry, kdy Podzimek vyzval ke zteči Doubka, jenž až nečekaně snadno prošel středem obrany, ovšem ve vyložené pozici trestuhodně zamířil nad.

Dokští měli i nadále jasně navrch a mohli přidat další góly. Když už se zdálo, že se utkání dohraje za současného stavu, posoudil sudí Paldus souboj Valeše s útočníkem jako penaltový a kapitán Červený snížil na konečných 2:1.

Branky: 16. Semík, 35. Šverma – 93. Červený (PK). Rozhodčí Paldus. ŽK 2:2. Diváků 89.

Doksy: Valeš - Horčík (55. Svatý), Jeník, Kolařík, Cenger - Šverma (70. Vágner), Kadlec (31. Šťastný), Švec - Semík, Hanoušek, Jurčik.

Mimoň – Jilemnice 3:2 (1:0)

Mimoň nastoupila bez možnosti využít hned trojici svých zraněných hráčů, přesto se diváci na Letné rozhodně nenudili. Domácí se dostali po hodině hry do luxusního tříbrankového vedení, ale místo očekávaných dalších branek v jilemnické síti se nakonec v závěru museli strachovat o tříbodový zisk.
Mimoňský tým šel do vedení ve 12. minutě po precizně zahrané standardce.

Po faulu na Slavíka si na hranici šestnáctky postavil míč Foubík a střelou přes zeď s odrazem od břevna nedal hostujícímu gólmanovi žádnou šanci - 1:0. V průběhu první půle měla Mimoň vývoj zápasu pod kontrolou, jen se nedařil kvalitní přechod do útoku, když docházelo často ke zbrklým ztrátám míče. Druhou branku se jim podařilo vsítit až v 47. minutě.

Po křídelním průniku Sutra se dostal v malém čtverci míč ke Špačkovi, který věděl, jak s tutovkou naložit - 2:0. Za dvacet minut se Špaček prosadil podruhé, když opět po centru z levé strany uklidil balón skákavou střelou k tyči - 3:0.

Domácí v pohodě kombinovali, dostávali se do šancí a natěšení diváci očekávali další gólovou smršť. Hattrick Špačkovi ale překazil zvednutý praporek pomezního Neugebauera, a když se neprosadil ve svých šancích střídající Heindörfer, přihlásili se na druhé straně hosté v 84. minutě se svým pokusem zdramatizovat závěr.

Nedůrazný odkop Konopiského se dostal pouze k Machovi, který přesnou střelou přes celou branku nedal Michálkovi šanci zakročit. Po dobře sehraném brejku v 90. minutě se navíc hostům podařilo snížit na rozdíl jedné branky a mimoňské defenzivě začalo být pěkně horko po těle. Dokonat zvrat však domácí nedovolili, a mohou se tak v klidu začít připravovat na očekávané derby. Příští sobotu totiž Mimoň přivítá v souboji o čelo tabulky Doksy.

Branky: Špaček 2, Foubík - Mach, Horáček. Rozhodčí : Král, ŽK 3:3. Diváků 120.

Mimoň: Michálek - Krejčík, Feher, Konopiský, Šiška - Matušek, Foubík, Steinhübel, Sutr - Špaček, Slavík (Heindörfer, Šilhán).

PROHLÉDNĚTE SI FOTOGALERII ZE ZÁPASU MIMONĚ S JILEMNICÍ

Skalice – Lučany 1:1 (1:0)

Nejlepší výkon za poslední dobu předvedla Skalice proti Lučanům. Tři body za to však stejně nebyly. „Měli jsme hlavně v prvním poločase několik vyložených šancí. Kdybychom o přestávce vedli o čtyři pět branek, nikdo by se nemohl divit,“ přiznal sekretář SK Skalice Jiří Löffelmann. Po svých dvou velkých příležitostech se ve 40. minutě Pícha konečně prosadil, předtím šel Hlavinka sám na gólmana, ale trefil jen jeho nohy, a Kazan nastřelil břevno.

Pak se zcela zbytečně (za řeči) nechal vyloučit Knytl. „Ano, i to byl jeden z klíčových momentů, kvůli nimž jsme ztratili dva body,“ souhlasil sekretář Löffelman. Lučany po pauze vycítily šanci a z minima vydolovaly maximum, když srovnaly na konečných 1:1.

Branky: 40. Pícha – 66. Brož. Rozhodčí Bím. ŽK 4:4. ČK 1:0 (Knytl). Diváků 60.

Skalice: Hnízdil – Knytl, Lexa, Záruba, Aust – Hlavinka, Kazan, Jeřábek, Sysel – Pícha (69. Milner), Nevrlý (44. Satrapa). ⋌(rav)

Lomnice – Č. Lípa B 3:3 (2:1)

V prvním poločase Lípa měla řadu šancí, jenže první skórovali domácí. V 5. minutě si nepohlídala českolipská obrana Vohnouta a ten hlavičkou otevřel skóre – 1:0. Vyrovnání se hosté dočkali ve 27. minutě, kdy Šíma našel ve vápně Kaňkovského – 1:1. V samotném závěru první půle se Lípa tlačila dopředu a zapomněla na obranné povinnosti, čehož využila dvojice hráčů Aster s Vrkoslavem k průniku, kdy posledně jmenovaný dostal centr od Astera a nedalo mu práci poslat míč do prázdné branky – 2:1.

Úvod druhé půle patřil jednoznačně českolipskému týmu. Od prvních minut se dostávali do šancí, jednu z nich zakončil Brož střelou do tyče. Lípě se podařilo vyrovnat na 2:2. Nejprve vyzkoušel gólmanovu pozornost Brož, kterou brankář vyrazil k naběhnuvšímu Šímovi a ten se nemýlil.

V následných minutách si Lípa vzala zřejmě oddechový čas, čehož využili domácí a v 67. minutě nachytal na švestkách gólmana Němce Aster střelou k pravé tyči – 3:2. Českolipská rezerva se nespokojila se ztrátou alespoň bodového zisku a snažila vstřelit gól. To se jí povedlo v 89. minutě, kdy nejprve vystřelil Kaňkovský, gólman Jezdinský míč vyrazil k Brožovi a ten se již nemýlil – 3:3.

Branky: 5.Vohnout, 44.Vrkoslav, 67. Aster – 27.Kaňkovský, 48. Šíma, 89. Brož. Rozhodčí Vkřínek, ŽK 4:1. Diváků 60.

Arsenal B: Němec – Pohorský (46. Švec), Vodrážka (67. Dostál), Rataj, Půlpán – Brož, Picek, Opočenský, Šíma – Kaňkovský, Cimpl (63. Lidmila).

Heřmanice - Stráž n. N. 3:2 (1:1)

Stráž šla do trháku po čtvrt hodině, kdy Oberreiter zakroutil trestný kop přes zeď. Jenže hned nato se po centru Leitnera hlavou trefil Stehlík. Ve druhé půli Žoček střelou z vápna podruhé prostřelil brankáře Hrušku. To již hosté hráli v deseti bez vyloučeného Havlíčka. Domácím přesilovka vyšla, když se hlavou po centru Slipčenka M. prosadil Kotek junior.

V nastaveném čase urval pro svůj tým tři body heřmanický „žolík“ Robert Slipčenko, který z vápna propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:2. „Myslím, že to bylo utkání průměrné úrovně. Hosté jsou sice bez bodu, ale předvedli několik dobrých akcí. My jsme nakonec rádi za tři body, protože 5 minut před koncem to nevypadalo vůbec dobře,“ přiznal trenér Jiří Jelínek.

Branky: 16. Stehlík, 85. Kotek ml., 93. Slipčenko R. – 15. Oberreiter, 68. Žoček. Rozhodčí Šubrt, ŽK 5:3, ČK 0:1 (Havlíček). Diváků 60

Heřmanice: Hruška - Kotek ml., Kowalik, Hájek (46. Soukup) - Čonka (65. Slipčenko R.), Volf, Kotek st. - Burian (46. Zdražil), Stehlík, Slipčenko M.

I.A třída Liberec

5. kolo: Hejnice - Nová Ves 2:3 (2:2). Košťálov – Velké Hamry 5:2 (1:0). Doksy – Bozkov 2:1 (2:0). Skalice – Lučany 1:1 (1:0). Lomnice – Arsenal Č. Lípa B 3:3 (2:1). Heřmanice – Stráž n. N. 3:2 (1:1). Mimoň – Jilemnice 3:2 (1:0).

1. Doksy  4 3 1 0 10:4  10
2. Hejnice  4 3 0 1  9:6   9
3. Mimoň  4 3 0 1  7:4   9
4. Nová Ves  4 2 2 0  8:6   8
5. Košťálov  4 2 1 1 13:6   7
6. Jilemnice  4 2 0 2 15:8   6
7. Vel. Hamry  4 2 0 2 10:9   6
8. Heřmanice  4 2 0 2  9:14  6