Dva body získali muži FC Nový Bor v pátém díle letošního divizního seriálu skupiny C proti TJ Sokol Družba Suchdol. Po remízovém výsledku 1:1, který se zrodil v řádné hrací době, si Novoborští bodové konto vylepšili při pokutových kopech, na které vyhráli 5:3.

Hosté sice v nové sezoně ještě nepoznali svého přemožitele, ale v Novém Boru to byl jejich už třetí zápas, ve kterém na penalty nevyhráli.

Nový Bor - Suchdol 2:1 (0:0) po pen. (5:3)

Před slušnou diváckou návštěvou, kde své týmy hlasitě, avšak slušně podporovali fanoušci obou táborů, měli v první půli více šancí hosté, jako například Kacafírek, Vančura, Michálek či Černohlávek. Domácí borci se v této fázi zápasu jakoby spíše jen rozehrávali, ovšem snahu o vstřelení gólu jim nelze upřít.

A po změně stran se to potvrdilo. Novoborští začali druhý poločas hodně aktivně, zatlačili soupeře na jeho polovinu a výsledkem toho byly dvě orazítkované tyče hostujícího gólmana Kubáta. Ten kapituloval poté, co hlavní rozhodčí nařídil penaltu za faul Hannicha na Pekaře a Jan Broschinský pokutový kop proměnil. Mimochodem, autor úvodního gólu v tento den slavil kulaté 30. narozeniny!

V dalším průběhu se hra odvíjela převážně mezi oběma šestnáctkami, až deset minut před koncem se dočkali Suchdolští. Hostující Dastych využil nedorozumění mezi Broschinským a brankářem Kloudou, načež snadno poslal balón do sítě 1:1.

A proto se šlo na tzv. penaltovou loterii.

V první sérii se nemýlili Janů ani Kubík, ve druhé skóroval domácí Kučera stejně jako Kacafírek, třetí pokusy proměnili Čurgali i Vančura. Rozhodla čtvrtá série. V té nejprve domácí Halbich nezaváhal, naopak Michálkovu střelu brankář Klouda chytil a onen jeden bod navíc pro Nový Bor pojistil hned dalším pokusem čerstvý „třicátník" Jan Broschinský. Gratulujeme!

V dalším kole hraje FC Nový Bor opět doma. V sobotu 12. září hostí od 17 hodin FKP Turnov.

Ohlasy po utkání

Lukáš Plšek, trenér Nového Boru: „Po prvním poločase, ve kterém měl hru pod kontrolou soupeř, jsme výborně vstoupili do druhé půle. Naše převaha postupně vedla k pokutovému kopu a zaslouženému vedení. Bohužel jsme soupeře nechali lacino vyrovnat. Všichni hráči ale zaslouží uznání za to, jak utkání odpracovali a za zvlášť pozitivní beru to, jak se nám podařilo eliminovat fotbalové přednosti hostujícího Kacafírka, který je oporou soupeřova mužstva."

Daniel Jehlička, funkcionář Družby Suchdol: „Zápas probíhal ve vynikající atmosféře, kterou vytvořili fanoušci. Náš kotel měl konečně adekvátní konkurenci. Proto dávám palec nahoru všem aktivním fanouškům."

Branky: 54. Broschinský Jan (pen.) - 80. Dastych David. Rozhodčí: Vít Petr. Diváků: 165.
Nový Bor: Klouda - Broschinský, Devátý, Čurgali, Šimoník, Hoke, Janů, Pekař, Kubeš, Mach, Černý (Halbich, Prieložný, Kučera, Stromecký). Trenéři: Lukáš Plšek a Vladimír Jeníček.
Suchdol: Kubát - Bodlák, Biško, Nosek, Hannich - Béreš (69. Plot), Černohlávek (63. Kubík), Jirků (63. Dastych), Michálek Vančura - Kacafírek. Trenér: Radim Truksa.