Finále Poháru českolipského Deníku ovládla rezerva Skalice

Česká Lípa - Skaličtí vyhráli jednoznačným výsledkem nad Dubou.

13.6.2009

Poháry pro finalisty.Foto: Deník/Petra Hámová

Pohár českolipského Deníku vybojovali fotbalisté rezervy Skalice, kteří ve finále porazili Dubou 3:0.

Dubá – Skalice B 0:3 (0:1)

Už o přestávce svazový předseda STK Milan Chovanec nepřímo prorokoval, že se vítězem finálového duelu stane mužstvo trenéra Josefa Hrdličky. „Zdá se mi fotbalovější a takticky vyzrálejší,“ pronesl předseda komise o poločasové pauze. To už Skalice od 19. minuty vedla 1:0, kdy Hlavinka pronikl do šestnáctky, vyměnil si míč se Syslem a ten sám před Dvořákem zlehka skóroval.

Jenže předtím byli po celou dobu aktivnější Dubští. Nejprve zkoušel štěstí Matějovský, jehož projektil skončil nad brankou. Další střelu mimo vyslal ze své kopačky Heptner. Dubá ale ani jednu z nabídnutých příležitostí nevyužila, a tak přišel trest v podobě již zmiňované Syslovy koncovky. Hned po tomto gólu běželi čtyři hráči Skalice na dvojici dubských obránců, ovšem nepřesná finální přihrávka změnu skóre nepřinesla.

Inkasovaná branka Slavoj ještě více nakopla, gólovku měl na noze Odvárka, jenže ani nadvakrát Hnízdila nepřekonal. Ve 25. tvrdě vystřelil Krs, Hnízdil jeho ránu vyrazil a Wágenknecht obloučkem nastřelil břevno. Dubá pokračovala v ohrožování Hnízdilovy svatyně, ale marně.

V závěru poločasu si na druhé straně velmi dobře rozuměl Sysel s Hlavinkou, druhý jmenovaný se dostal až před Dvořáka, který jasnou tutovku skalického hráče reflexivně nohama zlikvidoval.

Stříleli do tyčí

V průběhu II. půle se počasí hodně zhoršilo. Déšť, hromy a blesky jako by zvěstovaly pohromu pro Dubou. A ta přišla krátce nato. Střídající Drábek se po rozehrání přímého kopu pohotově prosadil hlavou a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení – 0:2. Dubští se snažili, jak se dalo, ale přáno jim nebylo, a to ani po obrovském závaru před brankou Hnízdila. Hostujícímu brankáři pomohlo i štěstí, když se za jeho zády po střele jednoho z fotbalistů Slavoje rozezvučelo břevno a v závěru i tyč.

Definitivní tečku za utkáním udělal v 85. minutě Stanislav Takáč, který pojistil vítězství Skalice – 0:3. Nutno ovšem dodat, že oba finalisté předvedli parádní fotbalovou podívanou, za což si zaslouží pochvalu. „Samozřejmě, že jsme za pohárový triumf moc rádi. Důležité bylo, že jsme proměnili hned svoji první šanci, a to v době, kdy jsme byli pod tlakem. Někteří kluci se mi po zápase přiznali, že je svazovala nervozita, protože hráli finále poháru prvně v životě, navíc v hezkém prostředí na stadionu České Lípy. Ale zvládli to a musím jim poděkovat,“ konstatoval po utkání trenér vítězů Josef Hrdlička.

Branky: 19. Sysel, 70. Drábek, 85. Takáč. Rozhodčí: Řezáč – Řeháček, German. Diváků 120.
Slavoj Dubá: Dvořák – Lodinský, Mydlář, Beneš, Matějovský, Krs, Heptner, Odvárka, Vokolek, Soukup, Wágenknecht (Drahoňovský, Porsch, Lupoměstký, Pravda). Trenér: Jaroslav Horyna.
SK Skalice B: Hnízdil – Nádvornianský, Takáč, Aust, Löffelman, Kaiser, Kudláček, Lehký, Pechek, Hlavinka, Sysel (Lebruška, Kužílek, Semerád, Drábek, Pokorný). Trenér: Josef Hrdlička.

13.6.2009 VSTUP DO DISKUSE

Místo staré lávky, kterou ve Stružnici zničila povodeň v roce 2013, stojí zbrusu nový most za 12 milionů korun. První chodci se po novém mostku prošli v úterý odpoledne, kdy proběhlo slavnostní otevření za účasti desítek místních obyvatel.
20

Mají novou lávku, která se houpe

Lenka Dusilová.

Tipy pro vás: Kam vyrazit v pátek a o víkendu

Opilců za volantem přibývá

Liberecký kraj – Problémy s řidiči pod vlivem alkoholu nebo drog neustávají. Jejich počet roste zvláště v létě.

Na severu Čech hrozí v pátek silné bouřky

Severní Čechy - Část Moravy čekají v pátek odpoledne vysoké teploty, které se mohou pohybovat mezi 31 až 34 stupni Celsia. Do Čech pak večer dorazí od západu silné bouře doprovázené poryvy větru a lokálně přívalovým deštěm.

Krajské fotbalové soutěže na startu

Liberecký kraj - Krajský přebor jen ve dvanácti, I. B třídy opět ve čtrnácti účastnících. Takový je start krajských soutěžích, které řídí Liberecký krajský fotbalový svaz (LKFS).