VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fischer: Poplatky za mládež nejdou do kapes funkcionářů OFS

Reakce na vyjádření JUDr. Jaroslava Švehly ze dne 12. února 2013.

14.2.2013
SDÍLEJ:

Nový šéf okresního fotbalu Karel Fischer. Vyhrál jednoznačně v tajném hlasování.Foto: Deník

Reakce pana JUDr. Jaroslava Švehly uveřejněná v úterý 12. února 2013 je zcela zavádějící, stejně tak jako minulý nepravdivý článek o práci s mládeží, který postrádal fakta, která Komise mládeže OFS naopak může doložit.

O nějaké „kampani" proti jeho osobě se smějí i ti, kteří občas sice nějaké to slovo ztratili, ale to samé mohu říci o kampani proti mně. Stejně jako Jaroslav Švehla , ta i já jsem si zval zástupce klubů na schůzky a vysvětloval daná témata bodů, které jsme chtěli řešit.

Názor Jaroslava Švehly ZDE: Fotbalové kluby platí pokuty, protože nemají mládež

Jak jsem uvedl na Valné hromadě, tyto body byly prakticky stejné či podobné, u mne s navýšením konkrétních úkolů, až na bod o možném shánění dalších finančních prostředků na činnost klubů. Neděsil jsem se z žádných protikandidátů a pokud má pan Švehla nějaké informace o údajném „zděšení" na OFS, pak jde o subjektivní pohled na obsah slova.

Náš rozdílný postoj k další fotbalové práci by mne ale v případě neúspěchu nezbavil chuti pro okresní fotbal dál pracovat, i s tímto bylo nutno počítat. Nic není do nekonečna a každý jednou musíme svůj fotbalový život uzavřít.

A nyní k vysvětlení. Kompenzační poplatky za mládež nejdou do kapes funkcionářů či OFS jako takového. Jsou spolu s dalšími tzv. vlastními zdroji zpětně využívány jako například: pro komplexní zajištění pohárové soutěže včetně cen, ceny za umístění v jednotlivých soutěžích, 50% financí vydaných kluby za cestovné rozhodčích u dospělých jde zpět klubům (u žáků je to 100%) , doplatek cca 30 tisíc Kč za turnaje okresních výběrů a další dokladované záležitosti, kde základní finance z FAČR jsou nižší, na některé položky peníze nelze dostávat vůbec.

Co se týče hospodaření, to je přísně střeženo, kontrolováno a je s podivem, že pan Švehla o hospodaření mluví až prostřednictvím tisku. Proč třeba nevystoupil a neřekl to na VH? Do usnesení se mohlo dát, že VH pověřuje výkonný výbor ohledně této věci s tím kluby písemně do daného termínu seznámit!

ROZHOVOR S KARLEM FISCHEREM NAJDETE ZDE

Před volbami chtěl pan Švehla se mnou spolupracovat ohledně zajišťování odborného vedení komisí a nabídl funkci místopředsedy, ale jen v případě, že on bude předsedou… Je nutné ještě něco dodávat? Nebyl zvolen předsedou, a tak další spolupráce už není možná…

O účasti rozhodčích ve VV, případně komisích, byly vždycky debaty (kromě KR, kde je předpoklad účasti rozhodčích). Byly to ale zásadně kluby, resp. jejich zástupci, kdo jim vždy a i nyní dal mandát! Můžeme si myslet, že v případě jeho zvolení by složení VV bylo jiné? Možná až na jednu osobu by výsledek byl stejný!

Také by to kritizoval, když i on sám už dopředu počítal s účastí rozhodčích ve VV a nabízel jim na předvolebních schůzkách i funkce či účast v komisích? Proč tedy nechtěl dále kandidovat on ani další cvikovský klubový kandidát, aby viděli, jak se na OFS pracuje či pracovalo a mohli dát podněty ke případnému zlepšení činnosti či nějakou převzít?

Mám za to, že je třeba respektovat rozhodnutí Valné hromady a pracovat na důležitějších věcech. Proto na případný další článek z pera výše uvedené osoby již nehodlám reagovat.

Karel Fischer, nově zvolený předseda VV OFS Česká Lípa

Autor: Redakce

14.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rodičům Janě Čvančarové a Jiřímu Sledzovi z Dobranova se v pátek 11. srpna v 8:42 hodin narodila dcera Ema Sledzová. Měřila 46 cm a vážila 2,64 kg.
12

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 33. týdne 2017

Sklářka Zdeňka Štrohalmová na snímku z 6. srpna.
7

Během pár minut vytvořím téměř cokoli

OBRAZEM: Mácháč. Policisté zabavili marihuanu i extázi

Doksy - Tisíce lidí z celé České republiky, ale i ze zahraničí, vyrazily k Máchovu jezeru. Návštěvníci sem nepřijeli za rekreací, ale na tradiční taneční párty, která v Doksech probíhá celý víkend.

Operní diva držela palce nováčkům

Jablonec nad Nisou – Dnes mají zpěváci, a nejen populární hudby, skvělé podmínky vyzkoušet si reakci publika. To ostatně zhodnotila světová hvězda, mezzosopranistka Eva Randová.

Nový Bor padl na půdě SK Hrobce, Česká Lípa doma nestačila na Kladno

Českolipsko - Bez bodového zisku skončily sobotní zápasy dvou fotbalových zástupců českolipského okresu v divizní skupině B. 

Pro sraženého chlapce musel přiletět vrtulník

Českolipsko – K dopravní nehodě, při které řidič osobního automobilu srazil nezletilého chlapce, došlo v sobotu 19. srpna krátce po poledni u Nového Boru.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení