Dva zápasy, šest bodů, skóre 8:1. Takto skvěle vstoupil fotbalový Arsenal Česká Lípa do jarních odvet divize B. Do konce soutěže však ještě zbývá dlouhých třináct kol. Pokud však českolipští hráči budou podávat i nadále kvalitní kolektivní výkony, postup do ČFL by se mohl stát realitou.

Česká Lípa – Kladno B 5:0 (3:0)

Mladý hostující tým s věkovým průměrem 21 let se během utkání nedostal do vážnějšího tlaku a střely, které mířily na Meiera, byly velmi sporadické a ne příliš nebezpečné. Zásluhu na tom má nejenom spolehlivě hrající obrana, ale také někdy fanoušky nedoceněná práce Podolského na postu defenzivního štítu. Navíc ofenzivní hráči znemožňovaly presinkem rozehrát soupeři nějakou kloudnější akci.

Do první větší šance se domácí dostali v 6. minutě po akci Holeček, Šafář, ale gól z toho ještě nepadl. O čtyři minuty později už to ale vyšlo. Holeček se hezky uvolnil a technickou střelou otevřel skóre – 1:0. Nejhezčí a nejpřekvapivější gól zápasu přišel v 16. minutě, když se Šafář trefil přímo z rohu – 2:0.

Kanonýr Věchet přidal třetí gól ve 20. minutě, když ho před brankou našel Šimáček – 3:0. Těsně před tímto gólem nastřelil Štálík tyč. Hosté se dvě minuty před koncem poločasu prezentovali dalekonosnou střelou, s kterou si ale Meier v pohodě poradil.

Ve druhé půli se do první vážnější akce dostal Holeček po Vrabcově rohu, ale jeho hlavička šla mimo. O minutu později se jeden z hostujících hráčů pokusil o pohotovou střelu, která však ani nezamířila mezi tyče.

Do čtyřbrankového vedení se dostal Arsenal v 57. minutě, když se po dlouhém autu ocitl míč u Podolského – 4:0. Věchet se dostal dvakrát do šance po přihrávkách Šimáčka (v 55. minutě) a Broschinského (64.), ale využil nakonec až tu Obajdinovu deset minut před koncem – 5:0.

Domácí hráči zasluhují pochvalu, sami však jistě vědí, že těžší soupeři je teprve budou čekat. Možná už za týden v Litvínově… Potlesk si zaslouží i domácí fandové, kteří svůj tým povzbuzovali celý zápas.

Branky: 20., 80. Věchet, 10. Holeček, 16. Šafář, 75. Podolský. Rozhodčí: Hrubeš. Žl. k.: 0:3. Diváci: 400.

Česká Lípa: Meier – Novotný, Silný, Štálík, Šafář - Broschinský (75. Brož), Podolský (62. Obajdin), Vrabec, Šimáček, Holeček (87. Krasnický) – Věchet.

Trenér Pavel Hradiský (Arsenal Česká Lípa): „Chtěli jsme potvrdit vítězství z Děčína. Úkolem bylo začít aktivně a rozhodnout možná co nejdříve, což se povedlo. V druhé půli se začali kladenští dostávat trochu do hry, ale to už bylo způsobené tím stavem a my jsme je naopak trestali z brejků nebo z dalších nacvičených signálů. Nesmíme usnout na vavřínech a budeme pokračovat dál v tvrdé práci.“