OBRAZEM: Generálka na jaro se Boru celkem povedla

Nový Bor - Až nečekaně kvalitní generálka ze strany FC Nový Bor před startem jarní části divize byla k vidění v sobotu na novoborském umělém trávníku. V rámci Zimní ligy sem zavítala třetiligová Hlavice.

9.3.2009

Remízou 1:1 skončil poslední přípravný zápas divizních fotbalistů FC Nový Bor, za které po dlouhé době nastoupil mimo jiné i ghanský útočník Ali Osumanu. Foto: Deník/Radek Valenta

Nový Bor – Hlavice 1:1 (0:1)

V dresu Nového Boru se v průběhu 2. půle obejvil Ali Osumanu, „černá perla“ z Ghany, a nepočínal si vůbez špatně. „Ali přiletěl v pátek z Libye, kde hrál půl roku v tamní nejvyšší soutěži za mužstvo Knaleej Sart,“ řekl Deníku novoborský sekretář Jiří Obrovský.

Do vedení šli hosté již v 8. minutě, kdy po centru z levého křídla gólman Szabo míč neudržel a Filipe se dorážkou nemýlil – 0:1. Za další čtyři minuty nastřelil Boško břevno a vypadlo to, že Hlavice bude v tomto utkání kralovat. Domácí se však postupem času stále více osmělovali a po akci Kubeše s Budským mohl srovnat Moravec, avšak v dobré pozici bránu farského dělovkou přestřelil.

Nový Bor se dočkal pět minut po pauze. Budský šel důrazně za míčem, brankář jej fauloval a rozhodčí Tykva správně nařídil penaltu. Tu sám postižený s přehledem proměnil – 1:1. Od této chvíle se hra naprosto vyrovnala, že by ani neznalý divák nepoznal, které mužstvo hraje vyšší soutěž.

„Od padesáté minuty je to o ničem,“ zlobil na lavičce hlavický kouč Houška, který pak hned několikrát hlasitě nabádal své svěřence k větší aktivitě. Novoborská obrana v čele se stoperem Ginzelem byla pozorná, a tak zápas skončil smírně 1:1. Rozhodčí Tykva.

Sestava N. Boru: Szabo – Vávra, Ginzel, Jeřábek, Nagy-Baťka, Kubeš, Novák, Šulc, Moravec, Budský, Osumanu Benc, Bláha, Zelinger.
Sestava Hlavice: Farský – Flachtbart, Charuza, Svojtka, Herodes, Koblížek, Boško, Mizera, Filipe, Charles, Martínek, Něměc, Sameš, Winzig.

9.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Rodičům Janě Čvančarové a Jiřímu Sledzovi z Dobranova se v pátek 11. srpna v 8:42 hodin narodila dcera Ema Sledzová. Měřila 46 cm a vážila 2,64 kg.
12

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 33. týdne 2017

Sklářka Zdeňka Štrohalmová na snímku z 6. srpna.
7

Během pár minut vytvořím téměř cokoli

OBRAZEM: Mácháč. Policisté zabavili marihuanu i extázi

Doksy - Tisíce lidí z celé České republiky, ale i ze zahraničí, vyrazily k Máchovu jezeru. Návštěvníci sem nepřijeli za rekreací, ale na tradiční taneční párty, která v Doksech probíhá celý víkend.

Operní diva držela palce nováčkům

Jablonec nad Nisou – Dnes mají zpěváci, a nejen populární hudby, skvělé podmínky vyzkoušet si reakci publika. To ostatně zhodnotila světová hvězda, mezzosopranistka Eva Randová.

Nový Bor padl na půdě SK Hrobce, Česká Lípa doma nestačila na Kladno

Českolipsko - Bez bodového zisku skončily sobotní zápasy dvou fotbalových zástupců českolipského okresu v divizní skupině B.