Ještě minutu před koncem Mimoň o branku prohrávala

HEJNICE - Po třech úvodních porážkách to vypadá, že Mimoň konečně chytá dech.

10.9.2007

Ilustrační fotoFoto: Deník

Po třech úvodních porážkách to vypadá, že Mimoň konečně chytá dech. Na domácí výhru nad Železným Brodem navázala remízou v Hejnicích.
Hejnice - Mimoň 3:3 (1:2)

Dá se ale říci, že si Mimoň mohla jak odvézt tři body, tak nezískat ani jediný. V poločase vedla, ale např. v 92. minutě ještě prohrávala!
Výsledek odpovídá i předvedené hře obou týmů. „Celý zápas se hrálo nahorů dolů. Utkání se muselo divákům líbit,“ říká mimoňský trenér Čeněk Holý.
První poločas patřil herně hostům. Do prvních vážnějších šancí se dostali Bártl s Eichlerem, ale jejich střely mířily vedle branky.
Do vedení se mimoňští dostali ve 26. minutě, když po rohu hlavičkoval Feher, domácí odvrátili, jenže k mimoňskému Moučkovi, který nezaváhal – 0:1.
Za šest minut ale přišlo vyrovnání, když hosté chybovali – 1:1.
Do kabin však přecejen šli s lepší náladou mimoňští díky brance Holase, kterému přihrával Eichler – 1:2.
Hosté mohli vést dokonce o dva góly, kdyby rozhodčí odpískal proti domácímu týmu penaltu.
Jestliže první půle byla v režii hostí, tak ve druhé se to obrátilo a fotbalově měli navrch domácí. Dařily se jim hlavně brejky.
Do samostatného úniku šli čtyřikrát a ten poslední pokus už jim vyšel – 2:2.
Když je stav zápasu minutu před koncem nerozhodný, už se většinou neočekává nějaká změna výsledku a oba týmy se rozejdou s bodem na kontě, což se vlastně stalo i v tomto utkání.
Jenže mezi tím padly ještě dvě branky! Nejdříve Hejnice v 89. minutě otočili na chvíli stav utkání, ale v 93. si Mimoň vzala bod zpět – 3:3.
„Bylo by to nezasloužené tu prohrát,“ podotýká trenér Čeněk Holý.
V příštím kole přivítá Mimoň na svém hřišti tým z Višňové, který se zatím překvapivě drží v první polovině tabulky.

Branky hostí: 26. Moučka, 41. Holas, 93. Bártl.
Rozhodčí : Šuk. Žl. k.: 0:1. Diváci: 150.
Sestava Mimoně: Špaček – Mikloda, Polák, Feher, Miler – Holas (92. Švehla), Novotný, Eichler, Sukovatý (77. Šena) – Bártl, Moučka.