Do konce podzimní části zbývá odehrát ještě jedno kolo, přesto už je stoprocentní, že Českou Lípu nikdo z trůnu podzimního krále Divize B nesesadí.
I když teď v sobotu čekal Arsenal přijatelnější soupeř, než jakým byl před týdnem Chomutov, museli se nejdříve českolipští fotbalisté vypořádat s jiným protivníkem, kterým byl těžký, podmáčený terén.

Česká Lípa – Rakovník 4:1 (2:1)

Arsenal na to však potřeboval jen deset minut, aby se terénu přizpůsobil a po přihrávce Donáta otevřel Věchet skóre – 1:0.
Přizpůsobit se terénu znamenalo i přidat více na důrazu v osobních soubojích a to se domácím dařilo a dostávali se tak do šancí. Obajdinova technická střela ani Věchetův pohotový polooblouček však zatím v brance neskončily. Až přišla 19. minuta a Šafářův přímý kop, který Novotný hlavou usměrnil za záda hostujícího brankáře – 2:0.

Poté už přece jen začali mít hosté více ze hry a dostávali se častěji k Meierově brance. Ve 34. minutě se jim dokonce podařilo snížit – 2:1.
Minutu na to vybídl Obajdin hezky Donáta, tomu ale míč odskočil. Do konce poločasu až na Věchetovu střelu vedle (po přihrávce Brože) se už nic důležitého na hřišti neudálo. Vinu na tom nesl i zmiňovaný těžký terén, který nedovoloval příliš kombinovat.

Hned dvě minuty po začátku druhého poločasu byl vyloučen hostující hráč. Domácí využili početní převahy v 58. minutě, kdy se po hezké kombinační akci prosadil Věchet – 3:1. Čtvrtý gól padl o čtyři minuty později, když Finklár zužitkoval Donátovu přihrávku – 4:1.

Hosté mohli snížit v 66. minutě, když nastřelili břevno. Ačkoliv si fanoušci (českolipský kotel opět po celý zápas mohutně povzbuzoval svůj tým) přáli bůra, nakonec k němu nedošlo, byť šance by se našly. Aktivní byl v poslední desetiminutovce zvláště střídající Hladík.

Branky: 10., 58. Věchet, 19. Novotný, 62. Finklár. Rozhodčí: Šob. Diváci: 270.
Arsenal: Meier – Kraslický, Novotný, Silný, Šafář – Finklár, Podolský, Brož (58. Šimáček), Obajdin (68. Hladík), Donát (76. Demčenko) – Věchet.

Ohlas trenéra Pavla Hradiského

„Do zápasu jsme vstoupili aktivně. Ve 20. minutě jsme vedli 2:0, co více si přát. Potom jsme bohužel přestali trochu hrát a pustili jsme soupeře do hry, za což nás jedním gólem potrestal. V poločase jsme si řekli, že musíme zvýšit nasazení a aktivitu. Přineslo to naši převahu a další dva góly. Mohlo jich být i více. Jsem rád, že jsme mohli vyzkoušet hráče, kteří zatím nedostali tolik šancí (Šimáček, Demčenko a Hladík). Teď se připravíme na příští týden, abychom ještě získali tři body v Jirnech. Bude to těžké, ale venku nám to šlape, tak doufám, že to potvrdíme,“ říká trenér Arsenalu Pavel Hradiský.

Divize B

Další výsledky 14. kola: Chomutov-N. Bor 5:1, Blšany-Chodov 5:2, Most B-Čelákovice 3:1, Toužim-Litvínov 0:3, Teplice B-Kladno B 2:2, Č.Brod-Děčín 1:3, Brozany-Jirny 0:3.

1. Arsenal Č. Lípa  14 11 1  2 24:10 34
2. Chomutov  14  9 3  2 31:13 30
3. Jirny  14  9 2  3 33:22 29
4. Děčín  14  8 2  4 29:20 26
5. Č.Brod  14  7 4  3 21:14 25
6. Teplice B  14  7 2  5 36:20 23
7. Čelákovice  14  7 2  5 21:16 23
8. Litvínov  14  6 2  6 24:22 20