„Minulý zápas v Chodově zanechal na našem mužstvu několik nepříjemných stop. Do předzápasové přípravy se vůbec nemohl zapojit Vávra po zranění kotníku a také Jeřábek vypadl pro zdravotní potíže. Nemluvě o Pszykovi, který se již na podzim do tréninkového procesu nezapojí. I tak nás optimismus neopouštěl a vnitřně jsme toužili po dobrém výsledku. Věděli jsme o velké síle domácího mužstva a také slyšeli, jak to měla i Česká Lípa těžké na domácím hřišti,“ říká sekretář novoborského klubu Jiří Obrovský.

Vstup do utkání se Novému Boru příliš nepodařil. Už v 1. minutě měl problémy Opočenský, který se vše snažil zachránit faulem. Následoval přímý kop, po kterém míč skončil na břevně. V 5. minutě podnikli hosté dobrý protiútok, který však skončil jen výhodou rohového kopu. Domácí se ujali vedení v následující minutě, když hosté nedokázali odvrátit centr – 1:0.

V 8. minutě předvedli akci Stehlík s Jordákem, ale nic z toho nebylo. Naopak domácí opět zužitkovali dobrý centr ke vstřelení druhé branky – 2:0.
Tragický začátek hostů nebral konce, když Stehlík ve snaze odkopnout míč od branky trefil protihráče tak nešťastně, že se od něj balón odrazil do branky – 3:0.

Hosté se nevzdávají, jenže přichází další pohroma v podobě čtvrtého gólu do novoborské sítě. Nový Bor reaguje dvěma střídáními. Místo Páchy přichází Novotný, Baťku střídá Stromecký.

Ve 32. minutě se hosté na chvilku usadili na polovině domácích a vytěžili z toho dva rohové kopy. Pak přišla 44. minuta a domácí po levé straně utíkají hostující obraně jmenovitě Ilavskij. Jeho střelu sice Blumentritt ztlumil, přesto míč skončil v brance – 5:0.

Druhý poločas začali domácí snahou o další gól, ale v cestě je zákrok brankáře Blumentritta. Ve 48. minutě se pokouší hosté trefit domácí branku, ale střela skončila vedle. V 55. minutě centroval Opočenský na Kubeše, ten se zbavil obránce a posílá pěkný časovaný centr před branku domácích a Stromeckému chybí jen chloupek k tomu, aby se zapsal mezi střelce.

V 60. minutě stálo při domácích štěstí a výborný zákrok brankáře Zaťka, který vytěsnil střelu z trestného kopu asi 25 metrů, kterou vypustil Kubeš. V 86. minutě Jordák ohrozil dobrou střelou domácího brankáře. A ještě v téže minutě jde míč z nohy na nohu mezi Novotným, Kubešem a Opočenským, který upravil na konečných 5:1.

Za týden čeká Nový Bor velmi důležité utkání s Blšany.

Nový Bor: Blumentritt, Baťka, Stehlík, Pácha. Benc, Kubeš, Novák, Šulc, Opočenský, Jordák, Zelinger, - Novotný, Stromecký, Tóth. Trenéři: Jiří Štěpánek a František Kubáň.

Divize B

Další výsledky 14. kola: Blšany-Chodov 5:2, Most B-Čelákovice 3:1, Toužim-Litvínov 0:3, Teplice B-Kladno B 2:2, Č.Brod-Děčín 1:3, Brozany-Jirny 0:3, Česká Lípa-Rakovník 4:1

1. Arsenal Č. Lípa  14 11 1  2 24:10 34
2. Chomutov  14  9 3  2 31:13 30
3. Jirny  14  9 2  3 33:22 29
4. Děčín  14  8 2  4 29:20 26
5. Č.Brod  14  7 4  3 21:14 25
6. Teplice B  14  7 2  5 36:20 23
7. Čelákovice  14  7 2  5 21:16 23
8. Litvínov  14  6 2  6 24:22 20