Jablonné porazilo Bukovany

Jablonné v Podještědí - Svěřenci trenéra Jaromíra Hetvera předvedli takticky vyzrálý výkon, kterým eliminovali důraznou hru soupeře a zvítězili 2:1.

5.11.2008

Samek s Adámkem sledují, jak Ptáček zakládá další akci.Foto: Deník/Jaroslav Marek

V derby I. B třídy mezi domácím Jablonným a Družbou Bukovany měli oba soupeři ambice potvrdit vysoké výhry z minulého kola, kdy Bukovany doma porazily Krásnou Studánku 4:0 a Jablonné převálcovalo venku Hodkovice dokonce 8:1. Sobotní derby přineslo nicméně vyrovnaný zápas, ve kterém si oba celky střídavě předávaly otěže hry. Z šancí na obou stranách však nakonec vytěžil o jednu branku více domácí tým Jablonného.

Jablonné – Bukovany 2:1 (2:0)

První čtvrthodinu měly navrch Bukovany. Poté se ovšem domácí z tlaku vymanili a po sérii rohových kopů a standardní situaci začali být nebezpečnější. Z rodící se převahy vykřesali záhy i první branku. Centr od postranní lajny nadzvedl hlavou domácí Svoboda přímo k zadní tyči, kde stál připravený Hetver, jenž už neměl problém poprvé napnout síť v bráně hostů – 1:0.

Hetverův gól znamenal přelom v rozložení sil na hřišti, což potvrdil svými slovy i trenér Bukovan Jakub Ujka. „Z první vážnější akce soupeře jsme inkasovali. Poté bylo Jablonné až do konce poločasu jasně lepší.“ A nutno uznat, že se domácí nemuseli příliš dlouho snažit a bylo to už 2:0. Ve 24. minutě totiž překonal ze třiceti metrů Podešvu v bukovanské svatyni Perkl. „Brankář podcenil situaci, když si při standardce ze 30 metrů nepostavil zeď,“ popsal druhý gólový okamžik trenér domácích a otec střelce první branky Jaromír Hetver. Kouč Ujka se ale své brankářské opory zastal: „Balón ve vzduchu zaplaval a řekl bych, že na gólmana mělo trochu vliv i protilehlé sluníčko.“

Ujkovi svěřenci vrhli následně všechny síly do útoku. Do přestávky se jim sice snížit nepodařilo, ale brzy po změně stran se přece jen mohli radovat z kontaktního gólu. Valta si předkopl míč do soupeřovy šestnáctky, kam vyběhl poněkud opožděně brankář Závůrka, který ve snaze o odkopnutí trefil právě Valtu, od něhož se míč odrazil zpět do brány domácích. „Do druhého poločasu jsme vstupovali s tím, abychom brzy neinkasovali, což se nám často stává. I přes tuto snahu soupeř nicméně skóroval,“ podotkl trenér Jaromír Hetver.

Kuriózní gól domácí hráče rozhodil, čehož se Bukovany snažily využít. Jejich následný tlak byl však spíše platonický. Kromě náznaků šancí v podobě střely Lukáše Svobody do boční sítě a v poslední minutě promáchnutí Davida Vetešníka na hranici vápna, se už Bukovanští do žádné vyložené gólové příležitosti nedostali. Naopak to bylo znovu Jablonné, kdo se tlačil do nebezpečných útoků. Bukovanský brankář Podešva musel několikrát reflexivně zasáhnout, aby zabránil třetímu gólu ve své síti.

Branky: 10. Hetver, 24. Pertl - Valta. Rozhodčí: Mikule. Diváků: 120.

Sestava Jablonného: Závůrka – Vejskrab, Klodner, Svoboda, Brodil, Nemeš, Pertl, Richter, Černý, Ptáček, Hetver.
Sestava Bukovan: Podešva – Vetešník, Adámek, Švitorka, Samek – P. Svoboda, Hlubuček (46. Valta), Ujka, L. Svoboda (80. Králík) – Bárta, Jindra (75. Sedlák).

Ohlasy trenérů:

Jaromír Hetver (Jablonné): „Narazili jsme na soupeře, který evidentně do spodních pater tabulky, na kterých se pohybuje, nepatří. Bukovany mají velice dobře poskládané mužstvo a hrají dobrý agresivní fotbal. Náš tým na druhou stranu zahrál velice dobře takticky, čímž dokázal potvrdit body z utkání v Hodkovicích. Snažili jsme se zavírat soupeři volné prostory před vlastní bránou. Musím pochválit celé mužstvo za bojovný a obětavý výkon po celé utkání.“
Jakub Ujka (Bukovany): „Nebýt 30 minut v první půli, kdy jsme úplně vypadli ze hry, mysleli jsme si snad, že to půjde samo, tak jsem s hrou týmu celkem spokojený. Hlavně co se týče bojovného nasazení. Ale jenom nasazení nestačí…“

I. B třída Západ

Další výsledky 13. kola: Frýdlant-Česká Lípa B 1:4, St. Splavy-Hodkovice 4:1, K.Studánka-Rozstání 2:1, Chrastava-Heřmanice 0:1, Nové Město-Valtimov 2:1, Habartice-Rynoltice 3:0.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Češi milují skotské hry a irskou whisky, víc jí vypijí jen v USA

Sychrov – Kilty, dudy, skotští siláci a samozřejmě i skotská whisky či národní lahůdka zvaná haggis. A také skotská, irská či keltská hudba. Rekordy a autoveteráni. To všechno zažijí i letos účastníci tradičních skotských her na zámku Sychrov. Začínají už dnes neoficiálním programem na nádvoří zámku, který odstartuje ve 20 hodin výukou skotských tanců.

Mají novou lávku, která se houpe

Stružnice – Místo staré lávky, kterou ve Stružnici zničila povodeň v roce 2013, stojí zbrusu nový most za 12 milionů korun.

Tipy pro vás: Kam vyrazit v pátek a o víkendu

Českolipsko - Slavnosti chystají v Zahrádkách i Novém Oldřichově. Na Bezděz dorazí šermíři.