Česká Lípa - Sobotní fotbalový zápas mezi FK Česká Lípa a Jiskrou Mimoň skončil 4:0 (1:0).

14.4.2008

Brož v hlavičkovém souboji s Bártlem.Foto: Deník/Jaroslav Marek

HLASUJTE V ANKETĚ! Který zápas si přejete vidět příští týden na videu?

„Výsledek hovoří za vše,“ řekl po zápase trenér domácích Michael Šimek. „Výsledek neodpovídá průběhu hry,“ kontruje mimoňský trenér Čeněk Holý.
Dva rozdílné pohledy na utkání, které příliš fotbalové krásy nenabídlo. Což ale nebývá neobvyklé, když se hraje derby. „Derby jsou vždycky specifická utkání,“ konstatuje Michael Šimek.
Česká Lípa – Mimoň 4:0 (1:0)
Českou Lípu dělilo před zápasem od Mimoně propastných 24 bodů, na hřišti to navzdory konečnému výsledku až tak patrné nebylo. „Je to pro nás krutý výsledek,“ řekl po zápase Čeněk Holý. A lze mu dát za pravdu. Herní kvalitou ve středu hřiště a bojovností se Mimoň svému soupeři vyrovnala. V čem naopak zaostávala, byla produktivita, na čemž má zásluhu nejen chybějící finální přihrávka, ale také velmi kvalitní výkon stoperské dvojice Silný – Hapiák a jistě chytající brankář Dvořák.
První velká šance zápasu přinesla zároveň i gól. Českolipský Bohatý pronikl po křídle, přihrál před branku, kde se dobře zorientoval Rašín a Lípa se dostala do vedení – 1:0. „Na nás bylo na začátku vidět trochu nervozita. Paradoxně nás neuklidnila ani ta první branka, kterou jsme dali,“ říká Michael Šimek.
Poté dvakrát nebezpečně zahrával přímý kop Eichler, ale hlavičky jeho spoluhráčů byly nepřesné. Zdražilův pokus o chvíli později skončil v Dvořákově náruči.
Do konce poločasu už diváky zaujal jen málem vlastní gól Mimoně. To bylo vše…
Na začátku druhé půle se dvakrát představil Brož, ale gól z toho zatím nepadl. To se stalo až v 55. minutě, kdy po akci Benc – Buryánek se zvýšilo skóre na 2:0. Tenhle gól přinesl v mimoňských řadách naštvanost a zlobu. „Tomuto gólu předcházel evidentní faul na našeho hráče, který nebyl odpískaný. Ta branka hodně domácím pomohla, i když se herně nezvedli,“ byl smutný mimoňský trenér.
Největší šanci hostí měl v 68. minutě Bártl, který však ve vyložené pozici nezužitkoval dobrou přihrávku nového hráče na hřišti Poláka.
Posledních dvacet minut vrhli vše mimoňští do útoku. „V závěru už to bylo trochu vabank. Přeskupili jsme trochu síly a snažili se dát kontaktní gól, což se nám bohužel nepodařilo.“
Česká Lípa využila otevřenou obranu hostí v několik nebezpečných a oku lahodících průniků, z nichž dva proměnila v góly. V 82. Půlpán a o dvě minuty později Rašín svou druhou brankou v zápase.
„Chtěli jsme tu dnes hrát otevřený fotbal, což se povedlo. Pykali jsme v závěru po brejcích soupeře jenom proto, že několik hráčů mělo v týdnu zdravotní potíže a prostě už neměli sílu na to se vrátit zpátky. Jinak jsem spokojen s přístupem svých hráčů v dnešním utkání,“ říká Čeněk Holý.
Česká Lípa tímto vítězstvím udělala další důležitý krok k cíli, kterým je postup do divize. Potvrdit své výsadní postavení může už za týden, kdy hraje opět doma, tentokrát proti Sedmihorkám.
Mimoň naopak tedy dále zůstává v pásmu ohrožení. „Uděláme maximum pro to, abychom soutěž udrželi. Jsem přesvědčený o tom, že se to podaří“, uzavírá Čeněk Holý.

Branky: 14. a 84. Rašín, 55. Buryánek, 82. Pulpán.
Rozhodčí: Čurda. Žl. k.: 2:2. Diváci: 250.

Česká Lípa: Dvořák – Rataj, Hapiák, Silný, Pohorský, Rašín, Benc, Buryánek, Kolegar (28. Brož) , Bohatý (83. Horáček), Půlpán (85. Švec). Trenér Michael Šimek.
Mimoň: Špaček – Miler (75. Vocásek), Vlk, Feher, Mikloda – Hájek, Eichler, Šesták, Novotný – Bártl, Zdražil (66. Polák). Trenér Čeněk Holý.

14.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
Fotbal. Ilustrační foto.

Krajské fotbalové soutěže na startu

Mapa exekucí – Liberecký kraj

Exekuce. Liberecký kraj je třetí nejhorší

Křižíkova fontána bude mít konkurenci. V Oldřichově

Nový Oldřichov - Je to jejich velká specialita. Desítky vodních proudů, barevná světla a tóny Smetanovy skladby Vltava.

V Maďarsku byli hodně vidět stolní tenisté z Českolipska

Harkany (Maďarsko) - Maďarští pořadatelé mezinárodního turnaje stolních tenistů veteránů v Harkanách se po nevšedním zájmu hráčů o možnost hrát na tomto prestižním klání, rozhodli rozšířit v letošním roce počet účastníků na 270.