Rezerva Arsenalu otočila zápas ve Frýdlantu

Frýdlant - Rezerva českolipského Arsenalu v duelu s Frýdlantem o přestávce prohrávala 1:0, ale díky velkému nasazení v druhé půli utkání otočila ve svůj prospěch.

6.11.2008

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jaroslav Marek

První poločas přinesl vyrovnanou hru obou týmů. Hosté se snažili kombinovat, což se jim ovšem dařilo jen do 20. minuty, poté polevili v nasazení. Domácí si vytvořili několik nebezpečných šancí. V 11. minutě Burian ztratil na své polovině balón v souboji se Stejskalem M., ten prošel obranou a poslal nebezpečnou střelu na českolipského gólmana, jenže ho neprostřelil.

O šest minut později už Metelka v bráně hostů kapitulovat musel. Stejskal M. přihrál Šenovi, který využil sluníčka a z 25 metrů poslal domácí do vedení – 1:0. Hosté mohli srovnat těsně před přestávkou, ale frýdlantský gólman Gotz střelu Kovaříka bravůrně vytěsnil.

Do druhého poločasu vstoupila českolipská rezerva s větším nasazením, což jí přineslo i gólový efekt. První branka padla v 58. minutě po rozehrání rohového kopu Půlpánem, kdy si na jeho centr naskočil Kolegar a hlavou srovnal stav utkání. Na 1:2 zvýšil Picek, kterého na hranici vápna našel Půlpán a gólman Gotz byl na jeho střelu krátký. Druhý gól hostující mužstvo uklidnil, a tak přišly i další šance.

Domácí se mezitím zmohli jen na bránění, i když občas zahrozili. Branky už však stříleli jen hosté. Třetí trefu Arsenalu přidal Kovařík z trestného kopu – 1:3. Domácí mohli snížit v 77. minutě, když Dědek překonal gólmana Metelku střelou z šestnáctky, jenže na brankové čáře zachraňoval Rataj. V 85. minutě pojistil vítězství českolipských barev Půlpán, když obstřelil gólmana – 1:4.

Frýdlant - Arsenal Č. Lípa „B“ 1:4 (1:0)

Branky: 17. Šena – 58. Kolegar, 64. Picek, 73. Kovařík, 85. Půlpán. Rozhodčí: Šubrt. 40 diváků. Sestava Č. Lípy: Metelka - Pohorský, Fulier, Kolegar, Rataj, - Havlásek (74. Soukup), Kovařík, Picek (65.Jantač), Půlpán - Burian (46.Mikysa), Žárský.

Ohlasy trenérů:

Bohuslav Najman (Č. Lípa): „Začátek utkání jsme měli dobrý. Soupeře jsme nepustili na naši půlku. Po dvacáté minutě jsme trochu polevili v aktivitě. Soupeř jednou zahrozil a z druhé šance dal na 1:0. Do konce poločasu jsme nebyli schopni stav srovnat. Druhý poločas jsme už soupeře jednoznačně přehráli.“

Milan Nožička (Frýdlant): „První poločas měli mírnou převahu hosté, přesto jsme po krásné střele Šeny šli do vedení. Měli jsme ještě dvě šance, které jsme bohužel neproměnili. Druhý poločas se hrál za stálé převahy hostujícího mužstva. Jejich vítězství je zasloužené a vyjádřilo poměr sil na hřišti.“

I. B třída Západ

Další výsledky 13. kola: St. Splavy-Hodkovice 4:1, Jablonné-Bukovany 2:1, K.Studánka-Rozstání 2:1, Chrastava-Heřmanice 0:1, Nové Město-Valtimov 2:1, Habartice-Rynoltice 3:0.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Češi milují skotské hry a irskou whisky, víc jí vypijí jen v USA

Sychrov – Kilty, dudy, skotští siláci a samozřejmě i skotská whisky či národní lahůdka zvaná haggis. A také skotská, irská či keltská hudba. Rekordy a autoveteráni. To všechno zažijí i letos účastníci tradičních skotských her na zámku Sychrov. Začínají už dnes neoficiálním programem na nádvoří zámku, který odstartuje ve 20 hodin výukou skotských tanců.

Mají novou lávku, která se houpe

Stružnice – Místo staré lávky, kterou ve Stružnici zničila povodeň v roce 2013, stojí zbrusu nový most za 12 milionů korun.

Tipy pro vás: Kam vyrazit v pátek a o víkendu

Českolipsko - Slavnosti chystají v Zahrádkách i Novém Oldřichově. Na Bezděz dorazí šermíři.