Remíza by byla spravedlivější

Rozstání - „Domácí mají dobrý mančaft. Byl to složitý zápas, ale se štěstím jsme ho otočili,“ říká trenér Heřmanic Jiří Jelínek a dodává sportovně: „Remíza by byla spravedlivější.“

16.9.2008

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jaroslav Marek

Rozstání – Heřmanice 2:3 (0:1)

Na stranu hostí se opravdu štěstí přiklonilo. Vždyť domácí v prvé půli dvakrát nastřelili tyč, z toho jednou z pokutového kopu! „V prvním poločase nás přehrávali.“ Přesto to byli hosté, kteří jako první rozvlnili síť. Ve 45. minutě se po přihrávce Aleše Kotka trefil Stehlík – 0:1.
„V kabině jsme si řekli, že musíme přežít nápor domácích.“ Jenže se tak nestalo. Domácí během dvaceti minut výsledek otočili. Nejdříve v 55. minutě unikl domácí hráč po straně – 1:1. O deset minut později se trefili po rohu hlavou – 2:1.
„Po tomto gólu jsme přeskupili sestavu.“ A výsledek se dostavil. V 72. minutě přihrál Stehlík Čonkovi, který obešel brankáře a bylo vyrovnáno – 2:2.
O vítězný gól se postaral také Čonka, tentokrát však v úloze nahrávače. Střelcem byl Slipčenko – 2:3.

Branky Heřmanic: 45. Stehlík, 72. Čonka, 87. Slipčenko.
Sestava Heřmanic: Hruška – Slipčenko (90. Hanousek), Suněk, Kotek Martin ml., Štáfek – Čonka, Kotek Aleš, Kowalik, Kotek Martin st. – Hemmer (68. Herman), Stehlík.

Jablonné v Podj. – Habartice 2:2 (0:1)

Dostat gól v poslední minutě a přijít tak o tři body, ještě k tomu v zápase, v kterém máte velkou převahu, to je opravdu k uzoufání. A přesně toto se stalo týmu z Jablonného v Podj.Domácí měli od začátku zápas pod kontrolou, byli to však hosté, kdo se jako první ujali vedení. Stalo se tak v 15. minutě, když se střela hostujícího hráče odrazila od tyče do brány – 0:1. Hosté hráli v podstatě celý zápas stylem hlavně odkopnout míč a eventuálně se pokusit o nějaký brejk. „V půli jsme si řekli, že musíme přidat na důrazu před jejich brankou,“ vrací se k zápasu domácí trenér Jaromír Hetver.

K vyrovnání došlo v 60. minutě. Branka padla podobně jako ta úvodní, tzn. že se střela odrazila od tyče do brány – 1:1 Autorem byl Pertl. Do vedení se domácí dostali v 75. díky Nemešovi, který proměnil penaltu, která byla odpískána po faulu na Pertla – 2:1. Jablonné mělo drtivý tlak a spoustu šancí (Ptáček, Hetver 2x, Černý, Pertl), které však nedokázalo proměnit. Naopak hostům, když už se hrálo přes čas, se povedl ojedinělý útok, který proměnili v gól – 2:2.
Jablonné: Vojtíšek – Klodner, Svoboda, Vejskrab, Brodil – Ptáček, Šimon (50. Richter), Pertl (78. Jiráček), Černý – Nemeš (88. Valeš), Hetver.

I. B třída Západ

6. kolo: Česká Lípa B-Chrastava 5:0, Hodkovice-Rynoltice 1:2, Bukovany-Valtinov 1:1 , Rozstání-Heřmanice 2:3, St. Splavy-Frýdlant 5:0, Jablonné-Habartice 2:2, Kr. Studánka-Nové Město 1:2.

1. Česká Lípa B  5 5 0 0 19:0  15
2. Heřmanice  5 5 0 0 21:8  15
3. K.Studánka  5 3 0 2 13:9   9
4. Rozstání  5 3 0 2 11:9   9
5. Chrastava  5 3 0 2  7:10  9
6. St. Splavy  5 2 1 2 14:10  7
7. Jablonné  5 2 1 2 12:13  7
8. Nové Město  5 2 1 2  6:7   7