Stráž v Hamrech pomohla Cvikovu

Velké Hamry - Dva body sebrali strážští fotbalisté ambicióznímu týmu z Velkých Hamrů, čímž vlastně vypomohli Cvikovu, jehož náskok na čele tabulky se tak zvýšil na 4 body.

27.5.2008

Domácí Michal Sedlmajer snaží prostřelit schrumáž hostujících hráčů ve žlutém.Foto: Deník/Antonín Bělonožník

V. Hamry – Stráž p.R. 1:1 (0:0)

„Měli jsme v závěru štěstí, že se nám podařilo vyrovnat,“ přiznal hrající trenér Josef Vinš a dodal: „Domácí hráli výborně, ovšem na remíze má největší zásluhu gólman Honza Mrázek, který Hamry doslova vychytal a navíc jim lapil penaltu!“
Domácí celek měl v I. půli zřetelnou převahu, která však ztroskotávala na velmi dobře organizované obraně a bezchybném, teprve patnáctiletém brankáři Mrázkovi. Ve 35. už míč směroval za jeho záda, Černý ho však z brankové čáry v poslední chvíli vykopl do tyče a Roll uklidil balón do bezpečí.
O vedení V. Hamrů se po obrátce postaral Sedlmajer, jenže místo dalšího očekávaného tlaku domácího mužstva přišel útlum. Až osm minut před koncem se mu naskytla možnost zvýšit vedení z pokutového kopu, ale mladíček Pešat, který byl na hřišti pouhé čtyři minuty, situaci psychicky nezvládl a Mrázek jeho střelu kryl! A trest přišel v poslední minutě. Vinš odcentroval z poloviny hřiště na Nováka, ten hlavou vrátil balon před branku a Lebduška stejným způsobem dopravil míč za záda Blahny – 1:1.
Ve třetí minutě nastavení se hosté dožadovali penalty, když gólman Blahna s míčem v ruce strčil do Nováka, který se skácel k zemi, ale hlavní arbitr nařídil trestný kop proti Stráži. „Tohle rozhoduntí jsem opravdu nepochopil,“ kroutil hlavou jinak spokojený kouč Josef Vinš.
Branky: 54. Sedlmajer – 90. Lebduška. Rozhodčí: Dytrt. ŽK: 4:4. Diváků: 80. Stráž: Mrázek – Roll, Žampach Kaňkovský, Jemelka, Novák – Pošva (73. Olbrych), Černý (60. Šindelář M.), Vinš ml. (65. Vinš st.) – Cerman.

Cvikov přivezl tři body

Ve 22. kole podlehla Zásada Cvikovu 1:3 (1:2). Domácí nastoupili v kombinované sestavě, přesto šli od 15. minuty do vedení. Dvě minuty poté ale srovnal Zátka a stejný hráč dostal hosty do vedení. Cvikovští po změně stran měli několik šancí, avšak proměnili pouze jedinou, a to Smetákem. K tříbodovému zisku to ale bohatě stačilo.
Následující sobotu budou chtít svěřenci Petra Knolleho vedoucí pozici potvrdit. Doma hostí celek V. Hamrů. Branky: 15. Fráňa – 17. a 38. Zátka, 81. Smeták. Rozhodčí: Mrkáček. ŽK: 2:3. Diváků: 50.

27.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

Kam o víkendu za fotbalem

Policisté a celníci při kontrolách.

Festival u Mácháče i letos doprovodí policejní manévry

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Češi milují skotské hry a irskou whisky, víc jí vypijí jen v USA

Sychrov – Kilty, dudy, skotští siláci a samozřejmě i skotská whisky či národní lahůdka zvaná haggis. A také skotská, irská či keltská hudba. Rekordy a autoveteráni. To všechno zažijí i letos účastníci tradičních skotských her na zámku Sychrov. Začínají už dnes neoficiálním programem na nádvoří zámku, který odstartuje ve 20 hodin výukou skotských tanců.

Mají novou lávku, která se houpe

Stružnice – Místo staré lávky, kterou ve Stružnici zničila povodeň v roce 2013, stojí zbrusu nový most za 12 milionů korun.

Tipy pro vás: Kam vyrazit v pátek a o víkendu

Českolipsko - Slavnosti chystají v Zahrádkách i Novém Oldřichově. Na Bezděz dorazí šermíři.