Fotbalisté Arsenalu přišli o výhru proti Vltavínu v nastaveném čase

Česká Lípa /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté České Lípy prohospodařili dvoubrankový náskok v posledních deseti minutách zápasu s Lokomotivou Vltavín.

18.9.2012

Broschinský v souboji s hostujícím Hájkem.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Po dvou zápasech na hřištích soupeřů se českolipští fotbalisté vrátili zpět k Ploučnici, kde na konci „anglického" týdne přivítali pražský Loko Vltavín.Domácí fanoušky rozradostnil ve 24. minutě Petr Bohata, jenže nedlouho poté si dal vlastní branku Beran.

Hostitelé však ještě v první půli strhli vedení na svou stranu, když gól do šatny zařídil Jan Broschinský. V momentě, kdy Gibala zvýšil na 3:1 pro Arsenal, zdálo se být rozhodnuto. Hosté ale nehodili flintu do žita a dvěma trefami v závěru utkání vyrovnali na konečných 3:3.

Arsenal Česká Lípa - Loko Vltavín 3:3 (2:1)

„Zápas, v němž přijdete v 90. minutě o vedení, se nehodnotí lehko. Panuje velké zklamání, protože jsme ještě deset minut před koncem v 80. minutě vedli 3:1. Byly tam momenty, kdy jsme mohli dát na 4:1, a bylo by hotovo," netajil zklamání domácí trenérLibor Macháček.

První šanci z kategorie vyložených si vypracovali Pražané, po centru Waltera zakončil Škorvánek a jen reflexivní zákrok Bojčuka zachránil Lípu od pohromy.

První poločas vyhráli 2:1, ale…

Hosté dali o sobě vědět znovu ve 20. minutě, kdy měl po úniku dvojice Škovránek Pečeňa Bojčuk plné rukavice práce, aby míč před dotírajícími protivníky zkrotil. Když se neprosadili Středočeši, udeřilo na opačné straně hřiště. Svěřenci trenéra Kroňďáka se provinili proti pravidlům a draze za to zaplatili. Nařízeného přímého kopu se zhostil Kučera, jenž poslal nadýchaný centr do vápna na Gibalu. Ten se sice ještě neprosadil, ale balón do sítě dotlačil Petr Bohata 1:0.

Netrvalo však dlouho a bylo vyrovnáno. Po rohovém kopu si nešťastně srazil kulatý nesmysl do vlastní branky Beran 1:1. Ještě do přestávky si domácí vzali vedení zpět, přesnou střelu vyslal Jan Broschinský a upravil na 2:1.

Domácí Kučera proniká mezi Burešem a Škrovánkem.„Po prvním poločase jsme sice vedli 2:1, ale soupeř nás přehrával, byl důraznější. Prosadili jsme se po dvou standardních situacích, kde jsme zúročili důraz, na který jsme hráče nabádali. Vedli jsme jen díky fantastickým zákrokům Bojčuka, za to mu patří dík," věděl českolipský kouč.

Do druhého dějství vlétla Lípa aktivněji. Po přesné přihrávce měl před sebou Kučera už jen brankáře Čabu, ale jeho klec o pár centimetrů přestřelil. V 55. minutě spálil loženku Schön, který svou hlavičku poslal pouze do břevna. Vzápětí se ještě dostal k dorážce, ale na tu si Čaba počkal.

Českolipští byli za svou agilní hru náležitě odměněni. Gibala dostal přesný pas do strany a střelou ke vzdálenější tyči nedal Čabovi žádnou šanci 3:1. „Do druhého poločasu jsme nastoupili úplně jinak, byli jsme aktivnější. Soupeř už nás nedostal pod tlak, naopak jsme byli lepší a povedlo se nám dát třetí gól," konstatoval Libor Macháček. V 75. měli hostitelé ještě štěstí, že Předotu znovu vychytal Bojčuk. Jenže pak vrhli Holešovičtí všechny své síly do útoku a vyplatilo se.

„Kdyby" neplatí ani ve fotbale

Nejprve byl v šestnáctce Pražanů stažen Kučera, ale sudí Košan penaltu neodpískal. Ihned z protiakce se míče ujal David Podzimek a vykřesal pro svůj tým naději 3:2. Kýženého vyrovnání se Vltavín přeci jen dočkal. V nastavení domácí faulovali a z trestného kopu se krásnou ránou trefil Jan Předota 3:3.

Před kontaktním gólem hostů nebyla na Kučeru ve vápně odpískaná penalta. „Viděl jsem písknuté i nepísknuté penalty. Dál už to nebudu nijak komentovat. Rozhodčí ji neodpískal, takže asi nebyla. My jsme tam ale měli další příležitosti, ale bohužel jsme je neproměnili," mrzelo českolipského lodivoda.

Autor vedoucí branky,Petr Bohata, po utkání řekl: „Myslím si, že se penalta měla pískat. Kdybychom ji proměnili, vedli bychom 4:1 a bylo by po zápase."

Branky: 24. Bohata, 45. Broschinský, 64. Gibala - 32. vlastní (Beran.), 80. Podzimek, 90+1. Předota. Rozhodčí: Košan. ŽK: 0:1. Diváků: 410.

Arsenal: Bojčuk - Broschinský, Patka, Beran, Řehák - Bohata, Schön - Bína (44. Holeček), Gibala (89. Kaňkovský), Ježdík (81. Finklár) - Kučera. Trenér: Libor Macháček.

Michal Šandor

18.9.2012 VSTUP DO DISKUSE

Cílem naučné stezky bude vrch Sokolík.

Svor bude lákat turisty na novou naučnou stezku

Tereza Bláhová s maminkou Martinou (uprostřed) poděkovaly za úspěšnou misi policistům z Mimoně Janu Kohoutkovi a Václavu Serdelovi a operátorkám ZZS Libereckého kraje Bronislavě Laurinové a Jarmile Spirhanzlové.

Dívka poděkovala svým hrdinům z Mimoně za záchranu života

Bouřka zastavila vlaky až na několik hodin. Popadané stromy zaměstnaly hasiče

Českolipsko – Při čtvrtečních bouřích hasiči vyjížděli kvůli spadlým stromům, které komplikovaly dopravu na silnicích i na železničních tratích na Českolipsku.