Skóre utkání otevřel těsně před přestávkou Karel Vrabec, který deset minut před koncem krásným lobem pečetil vítězství Arsenalu 2:0. Brankář Oldřich Meier se pod tři získané body podepsal vychytanou nulou.

Na utkání se přijel podívat Michal Zach, někdejší trenér Liberce a současný kouč Mostu. Na své bývalé spoluhráče nezanevřel ani Jakub Mičkal, který nyní hostuje v Nové Pace, ale na tomto zápase rovněž nechyběl. V dresu Arsenalu se představila nová posila Pavel Karlík z Ústí nad Labem. S kapitánskou páskou vyběhl na trávník místo Karla Vrabce Jan Broschinský.

Arsenal Česká Lípa - Letohrad 2:0

První vážnější šance se zrodila v 8. minutě: po rohovém kopu Demetera se k míči na malém vápně dostal Čemba, jenže ke smůle domácích přestřelil. Hostující brankář Kykal musel být na pozoru také proti Vrabcově trestnému kopu, který nakonec skončil mimo. Poté sice Bíro přesprintoval půlku hřiště, ovšem z jeho individuální akce nic nebylo.

O několik chvil později bylo před Meierem opět rušno, ale ani jeden z trojice Nadrchal, Bíro a Kaila se ke střele nedostal. Brzy nato si Východočeši před vlastním vápnem počínali nedovoleně a Kykal měl co dělat, aby Demeterův přímý kop vyrazil do bezpečí. Letohradský brankář Kykal si rozhodně na nedostatek práce stěžovat nemohl.

Po Demeterově centru se míče ujal Karlík, s jehož pokusem si ale Kykal poradil. Vzápětí pálil Demeter sám a Kykal se musel opět natáhnout. Po nedovoleném zákroku na Broschinského kopal Vrabec přímý volný kop, jenže trefil jen reklamní panely za Kykalovou brankou. V dalších třech šancích hrál hlavní roli Karlík. Nejprve hlavičkoval přímo do brankáře, pak ve skluzu netrefil míč a do třetice hlavičkoval nad.

Už se zdálo, že oba týmy odejdou do kabin za bezbrankového stavu. Jenže opak byl pravdou. Karel Vrabec dostal ideální přihrávku za obranu a sám před Kykalem nezaváhal – 1:0. Zároveň zaznamenal první gól Arsenalu v této sezoně.

Krátce po přestávce se do stoprocentní příležitosti dostal Demeter, ale jemu ani tentokrát přáno nebylo. Kykal si bez problémů poradil i se Štálíkovou navštívenkou. V 57. minutě mohla Česká Lípa slavit podruhé, po průniku Demetera a následném zákroku Kykala se balón ocitl na kopačce Berana, který ještě přihrával Karlíkovi, ten ale jen zazvonil o horní tyč.

V dalších situacích byl hodně vidět Demeter, který však pálil pouze slepými. Nejprve nezužitkoval přímý kop, poté ztroskotal na Kykalovi, na kterém si vylámal zuby také Beran. Následně se vžil do role nahrávače, ale Broschinský jeho nabídkou pohrdl. Hosté se nemohli dostat do blízkosti Meiera a nějakým způsobem ohrozit jeho branku. Výjimkou byl nepovedený roh, který vybojoval Konečný.

Po delší době o sobě dali vědět také českolipští fanoušci a domácí hráči se jim za jejich povzbuzování náležitě odměnili. U středu hřiště si vzal míč Demeter, který oslovil naběhnuvšího Helda. Bývalý hráč Písku poslal centr do vápna, kde na něj nedosáhl Karlík, jenže hrací předmět přistál přesně u nohy Karla Vrabce, který krásným dloubákem překonal Kykala podruhé – 2:0.

V nastavení zkoušeli své štěstí ještě Zeman a Moník, ale ani jeden nemířil přesně. Fotbalisté Arsenalu tak poprvé v tomto ročníku zvítězili, když na stadionu u Ploučnice zdolali Letohrad 2:0.

Ohlasy po utkání

Střelec dvou branek Karel Vrabec: „Konečně byla po třech zápasech, když vezmu ještě pohár, z naší strany bojovnost, nasazení a fotbalovost od všech hráčů. Takhle by to mělo vypadat. Určitě je ještě co zlepšovat, ale po třech zápasech to byl velký rozdíl.“

„První gólová situace byla od obou útočníků výborně připravená, pak už jsem to uklidil. Při tom druhém gólu tam byla zase černá práce útočníků, kteří šli do dvou soubojů a já jsem to naštěstí trefil tak, jak jsem to trefil. Nejdřív jsem chtěl nárt, ale pak jsem si všimnul, že gólman byl venku, tak jsem to chtěl takhle trefit. Vítr to nesl trochu z brány, ale naštěstí to tam spadlo,“ popisuje gólové akce střelec obou branek Karel Vrabec

Trenér Arsenalu Daniel Korda si po zápase oddechl: „Úleva to pro nás samozřejmě je. Situace byla nepříjemná, s Hlavicí jsme prohráli nešťastně. Jsou tu noví hráči, není to jednoduché, když v týdnu ještě jeden přišel. Hráči, kteří dneska nastoupili, tak ukázali kvalitu. Zkušenější hráč jako Karel Vrabec to konečně vzal na sebe.“

A jak trenér hodnotil výkon nového muže v dresu Arsenalu Pavla Karlíka? „Dokud mohl, tak byl hodně platný, co se týče standardních situací, držení míče. Myslím si, že nám může hodně pomoct. Kondičně na tom není nejlépe, nechal jsem ho na hřišti déle, než jsem měl, ale nechtěl jsem ho stahovat. Stáhnul jsem ho až za stavu 2:0, ale kondičně to bylo tak do 65. minuty.“