Kromě výhry rezervy Doks v derby nad Žandovem bodovaly pouze Holany u nováčka ve Vesci, což však Holanští můžou brát jako ztrátu. Vždyť v první v půli vedli o dva góly a v závěrečných minutách hráli přesilovku. Přesto inkasovali vyrovnávací branku.

Nedařilo se ani Mimoni v Jenišovicích, naopak Kamenice předvedla proti posílenému Rozstání kvalitu, avšak bez gólů se nevyhrává.

Vesec – Holany 3:3 (0:2)

Premiéra ve vyšší soutěži přilákala do Vesce 210 diváků. Ti viděli nováčkovskou nervozitu na kopačkách domácích, kterou soupeř dvakrát vytrestal gólem. Po přestávce byli domácí přesnější a aktivnější a gólem ze 43 metrů snížili. Holany okamžitě zvýšily vedení, jenže pak hráči Dynama propadli v defenzivě, navíc v době, kdy hráli přesilovku za vyloučení Fronce, dokázali domácí dokonce i v deseti vyrovnat.

„Co k tomu říct… Gólman Kluch byl na dovolené, a tak chytal hráč z pole. Vyrovnávací gól jsme inkasovali po dalekonosném nákopu domácích z poloviny hřiště. Z výsledku jsem obrovsky zklamaný, protože herní projev vyzněl jednoznačně pro nás a jenom kvůli vlastní střelecké nemohoucnosti jsme přišli o dva body," netajil rozladění trenér Jiří Barvíř, jehož celek hostí v sobotu od 11 hodin zálohu Doks.

Branky: 51. Linke, 60. Šišlák, 88. Nedomanský – 15. Šanda, 33. Franko, 52. Vacek Ondřej. Rozhodčí: Švajdler, ŽK: 0:4, ČK: 80. Fronc (Vesec). Diváků: 210.
Holany: Fořtík – Jantač, Mikysa, Hřebřina, Kraus – Porsch, Franko, Válek, Vacek O., Šanda – Bečvařík J. (Demeter, Mašek, Koleňák L.).

Loko Česká Lípa – Pěnčín 1:4 (0:3)

Domácího nováčka sestřelil loňský král střelců Liberecka Tomáš Bárta svým úvodním hattrickem. „Soupeř byl prostě lepší a zkušenější,“ uznal kvalitu Pěnčína domácí gólman Tomáš Fišer. Českolipský trenér Tomáš Kačín k tomu podotkl:

"Věřím, že kdybychom proměnili šance a dali první branku my, byl by průběh zápasu úplně jiný. Je mi však jasné, že na nějaké "kdyby" se nehraje. Každopádně my se teď musíme dobře připravit na další zápas a v něm být produktivní hned od úvodních minut."

V nadcházejícím duelu jede českolipská Lokomotiva do Jablonného.

Branky: 81. Horáček – 14., 40. a 80. T. Bárta, 28. Jaček. Rozhodčí: Bohata, ŽK: 1:4. Diváků: 50.

Kamenice – Rozstání 0:1 (0:1)

Nespravedlivý výsledek se zrodil v Kamenici. Domácí po většinu času drželi otěže zápasu ve svých rukou, ale selhali v koncovce. Naopak hostům stačila jediná přesná trefa Jarého do šibenice k tomu, aby si odvezli plný bodový zisk.

„Musím kluky pochválit, protože prohrát si nezasloužili,“ řekl Deníku staronový kormidelník FC Kamenice Bohuslav Najman, jenž ale s potěšením dodal: „Ještě nikdy ve své hráčské ani trenérské kariéře jsem nezažil, aby fanoušci svému týmu, i když prohrál, tak hlasitě tleskali. A tohle se stalo právě tady v Kamenici, po našem smolně prohraném utkání s Rozstáním.“

Kameničtí zajíždějí v dalším kole do Pěnčína u Liberece.

Branka: 14. Jarý. Rozhodčí: Jirák, ŽK: 3:3. Diváků: 70.

Doksy B – Žandov 2:1 (1:1)

Cestu na toto derby si našla slušná divácká návštěva, a to nejen z obcí v okolí Podbezdězí, ale i ze Sosnové, Zahrádek a České Lípy.

„Žandováci jsou dost nabuzení. Už při jejich rozcvičování na hřišti jsem viděla, jak se na nás asi hodně těší,“ všimla si jedna z místních fanynek a na otázku, jak podle ní toto nedělní derby dopadne, po chvíli váhání odpověděla: „Budu ráda, když utkání skončí remízou 1:1. Ale ještě lépe by bylo, kdybychom o ten jeden gól vyhráli.“

Přání se jí splnilo. Rezerva Doks vyhrála 2:1, přestože v úvodních třiceti minutách prvního poločasu se lépe fotbalově jevili hosté. Ti měli dvakrát blíže ke gólu.

V prvém případě po centru Džudžy zachraňoval na brankové čáře Horčík, za chvíli vyslal parádní pumelici ze 30 metrů Štrupl. Gólman Starkbaum se po míči jen tak ohlédl, naštěstí pro něj balón zamířil do břevna.

Herní aktivita Žandova přinesla své ovoce. Agilní Pavel Štrupl si v šestnáctce Doks našel moment, aby jej zmatená domácí obrana faulovala. Rozhodčí Bohata správně nařídil penaltu, kterou sám postižený hráč dělovkou o tyč proměnil.

Nakonec se všechno dobré obrátilo k domácí jedenáctce, kterou koučoval Zdeněk Horčík.

Nejprve po rohovém kopu a střele Chlumeckého do horní tyče srovnal hlavičkou dorážející Michal Vaňátko a skóre ve prospěch zálohy Doks otočil zmiňovaný navrátilec Chlumecký.

V prvním poločase sympaticky hrající hosté doplatili především na to, že dohrávali bez dvou vyloučených. A to se v krajské soutěži nevyplácí.

Branky: 35. Vaňátko Michal, 63. Chlumecký – 31. Štrupl. Rozhodčí: Bohata, ŽK: 0:4, ČK: 0:2 (62. Bango, 72. Štrupl.) Diváků: 100.
Doksy B: Starkbaum Dan – Jakša Martin, Horčík Michal, Vaňátko Michal, Vítek Jiří,
Reichelt Adam, Miler Stanislav, Šimon Matěj, Chlumecký Radek, Beránek Jan - Prskavec Jiří (Horčík Martin, Kutílek Martin, Plachý Marek).
Žandov: Košťák Ondřej – Šlechta Martin, Pluhař Václav, Boháč Petr, Jánský Petr, Bango Milan, Džudža Ondřej, Štický Jakub, Štrupl Pavel, Vodný Karel, Miko Tomáš (Kotsev Vlatko, Štěpánek Jiří, Jánošík Jan, Heřmánek Josef, Štrupl Miroslav).

Další výsledky I. B třídy:

Chrastava B – Jablonné 2:2 (1:0)
Branky: 41. a 47. z pen. Beneš – 52. Černohorský z pen. 53. Čermák. Rozhodčí: Šubrt, ŽK: 2:2. Diváků: 90.
Jablonné: Holub – Janďura, Knolle, Olbrich, Hetver (71. Wágner) – Černohorský, Murdza (78. Kovalev), Vajtr, Pavlas – Čermák, Zelený.

Jenišovice - Mimoň 3:1 (2:0)
Branky: 21. Randák Matěj, 36. Vavřich Miroslav, 66. Žák Václav - 85. Feher Tomáš. Rozhodčí: Mařatka, ŽK: 3:0. Diváků: 100.