„Hop, hop, hop. Kdo neskáče není z Doks. Hop, hop, hop!" Kdo se šel v sobotu po 17. hodině jen tak projít kolem fotbalového stadionu v Doksech, musel minimálně zbystřit. Když totiž z útrob areálu uslyšel podobné hlasité chorály fanoušků, určitě chvilku přemýšlel, jaké že to věhlasné mužstvo k Máchovu jezeru zavítalo…

Přesně taková parádní atmosféra panovala při utkání 5. kola letošního krajského přeboru mezi Doksy a Jabloncem nad Jizerou.

Mexické vlny, vyvolávání jmen jednotlivých hráčů, skandování „Doksy do toho". Taková atmosféra překvapila soupeře, který přijel v roli favorita, neboť v tabulce nejvyšší soutěže Libereckého kraje zaujímá první místo. A na trávníku u jezera to potvrdil. Vyhrál 2:0, když zejména hlavně druhé dějství zvládl mnohem lépe než hostitelé.

„Ano, byl lepší, vyhrál zaslouženě," uznal manažer fotbalového klubu TJ Doksy Martin Jurčik, jehož těšila alespoň právě ona vysoká divácká návštěva. „Velice děkujeme všem divákům, především absolventům vysokých škol, kteří jsou nyní v Doksech na předstudijním pobytu. Byli fantastičtí, spontánní a vytvořili suprovou kulisu."

Doksy - Jablonec nad Jizerou 0:2

Jenže možná právě ta kulisa onoho sobotního představení svazovala nohy domácím fotbalistům. Ti se snažili, úpěnlivě bránili, odvraceli nebezpečné ataky, padali do střel… „Ale sami za celý první poločas kloudně nevystřelili," krčil rameny jeden z přihlížejících diváků.

Hosté z „Jablonečku" po celý zápas působili kompaktnějším a vyzrálejším dojmem, hýřili sebevědomím, ale v prvních 45 minut naráželi na odhodlaný a zodpovědný výkon domácí družiny od „Mácháče".

Ta však poprvé selhala, a tím nadějné sny nechala odplavat, v 50. minutě. Jeden z nejlepších hráčů na hřišti, Jaroslav Rudolf, prokázal své individuální kvality, před vápnem obešel tři protihráče a pravou placírkou k levé tyči gólmana Kotyka zavěsil 0:1. Za minutu bylo o vítězi rozhodnuto. Byl to opět agilní Rudolf, jenž tentokrát v roli nože prodírajícího se máslem, předložil balón z levé strany na malé vápno, kam si naběhl volný Paldus 0:2 .

„O naší porážce rozhodly dvě individuální chyby v rozpětí dvou minut, což ale nikterak nesnižuje výkon soupeře. Ten jasně ukázal, že má perfektní mančaft," neplakal nad rozlitým mlékem trenér Doks Josef Vinš, jehož spíše než ztráta bodů z domácího prostředí může trápit zranění hráčů, ke kterým v průběhu sobotního duelu došlo.

„Ondra Vacek po vyšetření v nemocnici má zlomenou vřetenní kost u pravé ruky, Pepa Švec a Pavel Šťastný museli střídat kvůli svalovým zraněním," upřesnil Martin Jurčik.

Branky: 50. Rudolf, 51. Paldus. Rozhodčí: Kadlec, ŽK: 1:1. Diváků: 550. Poločas: 0:0.

Doksy: Kotyk - Horčík, Vacek J., Vaňátko Michal, Šťastný - Švec, Kolařík, Semík, Vacek O. - Suněk., Doležel. Trenér Vinš.

Pěnčín/Turnov B – Skalice 3:2 (3:1)

Domácí čekali na první výhru a i když první akce V. Hurta a Vavřicha neskončily brankou, v 15. minutě úspěšně zahrál po faulu na Matouška pokutový kop Zdražil a Turnov B vedl. Šance hostů likvidoval Šrajer, a tak se divizní rezerva dočkala podruhé v 36. minutě, kdy skóroval z 20 metrů Vavřich.

Následně navíc doklepl do sítě Koubkovu ránu do břevna V. Hurt a bylo to 3:0. Do půle ještě snížil z ojedinělé akce hostů Hlavinka. Druhý poločas začal neúspěšnými šancemi Turnova B, a tak se Skalice dočkala snížení. Pak neproměnil druhou penaltu Zdražil a Skalice se dostávala do tlaku. K vyrovnání už ale k radosti domácích v nervózním závěru nedošlo.

Branky: 15. Zdražil z pen., 36. Vavřich, 39. V. Hurt - 41. Hlavinka, 66. Burian. Rozhodčí: Nádeník. ŽK: 4:6. ČK: 90 (+2). Knytl (S). Diváků: 100.

Další zápasy krajského přeboru:

Košťálov - Velké Hamry 1:3 (0:2). Branky: 82. Sádek - 41. a 85. Szirti, 39. D. Miček. Rozhodčí: Hanousek, ŽK: 4:4. Diváků: 100.

Desná - Doubí 1:4 (0:2). Branky: 58. Špaček - 26. a 37. Kozák, 63. Grujoski, 82. Suchan. Rozhodčí: Bohatý, ŽK: 3:1. Diváků: 100.

VTJ Rapid Liberec - Sedmihorky 3:3 (0:1). Branky: 47. Dinh, 75. Vodička, 88. Studnička - 40. a 60. z pen. Dvořák, 83. Horváth z pen. Rozhodčí: Rais, ŽK: 1:3, ČK: 65. Kratochvíl (S). Diváků: 150.

Pěnčín - Višňová 2:1 (2:0). Branky: 15. Matějíček, 53. Chlomek - 67. Štrbák. Rozhodčí: Špidlen, ŽK: 0.1. Diváků: 50.

Železný Brod - Hrádek 1:0 (1:0). Branka: 40. Havrda. Rozhodčí: Čurda, ŽK: 3:6. Diváků: 50.