VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fotbalové vysvědčení: Trenéři a Deník hodnotí mužstva

Českolipsko - Jen Pavel Hradiský, trenér českolipského Arsenalu, dal svým fotbalistům logicky jedničku. Zítra přineseme druhý díl hodnocení, v kterém se také objevila jedna výborná.

29.6.2009
SDÍLEJ:

Fotbalisté českolipského Arsenalu dostali do svého trenéra jedničku. Foto: Deník/Jaroslav Marek

Konec června je od nepaměti spojen s rozdáváním známek na vysvědčení. Aby to fotbalistům nebylo líto, že známky dostávají jen děti a studenti, požádali jsme jejich trenéry, aby je také oznámkovali. Aby těch známek nebylo málo, i autor tohoto článku si dovolil udělit jim různé klasifikační stupně.

Divize

Arsenal Česká Lípa (1. místo)

Pavel Hradiský: „Známka je jasná – 1. Největší devízou našeho mužstva byla vůle po vítězství, kterou jsme s Mirkem Jeníkem do kluků vkládali. Důležité bylo, že hráči neskládali zbraně ve chvíli, kdy jsme prohrávali. Naší silnou stránkou byla i defenzíva v čele s brankářem Meierem."

Deník: Mnoho lidí se pousmálo, když se dozvědělo, že si českolipský klub (za přispění čtenářů ankety) zvolil název Arsenal. Říkali si mezi sebou: Na co si to hrají? Když se jim nebude dařit, všichni se jim budou smát! Atd. Nikdo se nakonec nesmál. Naopak, na konci sezony v posledním zápase s Jirnami se mohutně tleskalo. Vypadá to na novou éru českolipského fotbalu. Dvě předešlé (v 80. a 90. letech) skončily neslavně. Tak doufejme, že teď už bude mít delší a úspěšnější trvání. Bez sebemenšího přemýšlení uděluji známku jedna.

Nový Bor (16. místo)

František Kubáň: „Svému týmu bych dal známku 3. Před sezonou odešel sponzor, který si odvedl většinu hráčů a co si budeme povídat i peníze. To byl jeden z hlavních důvodů, že ta sezona dopadla tak, jak dopadla. Kádr jsme dávali dohromady tak, že jsme museli brát, to co nám ostatní kluby nabídly. Šlo většinou o mladé a nezkušené hráče, u kterých však byla vidět snaha. Celkem se tu během sezony vystřídalo 27 hráčů! Na závěr bych dodal, že občas některá utkání se nerozhodují na hřišti…"

Deník: Od začátku se tušilo, že tenhle klub bude bojovat o záchranu. Noví trenéři (Kubáň a Štěpánek) museli za pochodu budovat nové mužstvo. Nesehraný tým od začátku ztrácel body. Zlepšení nastalo po příchodu Jordáka z Varnsdorfu, který si na hřišti dobře rozuměl s Kubešem. Po skončení podzimní části a zisku třinácti bodů to vůbec nevypadalo beznadějně. Jenže zimní návrat Jordáka do svého klubu a hrozivý vstup do jarní části srazil Nový Bor natolik na kolena, že už z nich nedokázal do konce sezony vstanout a v podstatě osm kol před koncem bylo prakticky rozhodnuto o jeho sestupu. Co říci k poslední větě trenéra Kubáně? Snad jen, že výkony rozhodčích v některých utkáních jsou do nebe volající. A to nejenom v divizi…

Krajský přebor

Cvikov (12. místo)

Miroslav Novotný: „Hodnocení mého týmu bych rád rozdělil na dvě části. V té první podzimní části jsme si zasloužili nedostatečnou, čemuž odpovídalo postavení v tabulce, malý počet bodů a vstřelených branek. Čekal nás jarní reparát, na který jsme se v zimní přestávce poctivě připravili. Dobře jsme potrénovali a vhodně doplnili kádr. Na postu stopera splnil očekávání Heřmánek a v útočné fázi Bártl a především Suněk. Jarní část až na úvodní zápas v Hrádku jsme odehráli velice dobře a naše výkonnost si udržela dobrou úroveň po celé jaro, které hodnotím chvalitebně. Hra se zlepšila a začali jsme střílet branky. Celkově bych hodnotil sezónu jako dobrou a z hlediska sbírání zkušeností s KP velice přínosnou, protože se ve Cvikově hrál KP vůbec poprvé v historii. Zpočátku jsme určitě ztráceli body i z důvodu nezkušenosti se soutěží, ale postupně si hráči zvykli na jiný a rychlejší fotbal a sečteno s doplněním kádru byla záchrana v soutěži zasloužená. Jsem moc rád za všechny kluky, kteří si tento úspěch zasloužili a chtěl bych také poděkovat našim fanouškům."

Deník: Cvikov v posledních dvou letech dvakrát postoupil. To, že teď jen bojoval o záchranu, však nemusí znamenat nějaké zklamání. Přece jenom rozdíl mezi krajským přeborem a I. A třídou je vyšší než mezi I. A třídou a I. B třídou. Po podzimní části si v klubu uvědomili, že je nutné mužstvo posílit. Ne vždy však posily bývají přínosem. Ve Cvikově však byly, jak zmiňuje sám trenér Novotný. Říká se, že druhý rok je pro nováčka rokem pravdy. Takže uvidíme. Známka 3.

Mimoň (13. místo)

Michael Šimek: „Známky pro mužstvo za jaro – herně 3, tréninková docházka 4-, Šesták 5! Během zimní přípravy byla účast hráčů opět slabá. Účast na trénincích vyjádřená v procentech na mužstvo činila 47 %, což je absolutně nedostačující. Z mužstva po podzimu odešli Heřmánek s Bártlem, ale prvně jmenovaného se nám nepodařilo nahradit ani příchodem Kolegara z České Lípy. Výraznou ztrátou je dlouhodobé zranění Miklody. Mistrovská sezona začala utkáním s Turnovem B (3:2), kdy jsme dvakrát prohrávali, ale nakonec byli šťastnějším týmem. Poté přišlo asi naše nejkvalitnější utkání v sezoně, kdy jsme sice prohráli v Českém Dubu 2:1, ale domácí jsme notně potrápili. O to víc mrzí následující domácí prohra s Hrádkem (1:2). To nejdůležitější se odehrálo v květnu. Remíza v Hejnicích (3:3), kdy domácí vyrovnali v 90. minutě, a série utkání Cvikov (2:2), Železný Brod (2:0), Vratislavice (1:1). V utkáních s Desnou (7:2) a s VTJ Liberec (2:5) jsme narazili na vyspělejší soupeře, a když se k tomu přidaly hrubé individuální chyby v defenzívě, byli jsme v podstatě bez nároků na lepší výsledek. Další důvody sestupu: nevyrovnané výkony brankářů a nedohrané utkání s Vratislavicemi."

Deník: V Mimoni už jen nostalgicky vzpomínají na úspěšné sezony 2004/2005 a 2005/2006, kdy obsadili páté a třetí místo. Mimoň, jako většinu týmů na Českolipsku, trápí úzký kádr, takže když kvůli zranění či karetnímu prohřešku vypadne nějaký hráč, je to hned znát. Navzdory tomu však tento tým, který má ve svém kádru kvalitní a zkušené hráče Eichlera, Poláka či Fehera, měl na to se v této soutěži udržet. A proto by si možná zasloužil pětku, jenže ani zkušený hráč toho moc neudělá, když se rozhodčímu utkání „nepodaří“… Takže konečná známka - 4.

I. A třída

Doksy (6. místo)

Milan Bubla: Celkově hodnotím výkon mužstva v I. A třídě známkou 2-3. S konečným 6. místem převládá spokojenost. Umístění odpovídá kvalitám současného kádru. Podzimní část (18 bodů - 8. místo) hodnotím uspokojivě. Částečně byla ovlivněna aklimatizací v nové soutěži. Zimní příprava byla náročná. Určitě splnila mé očekávání. Co se týká přípravných utkání, obhájili jsme 2. místo v Mimoňském turnaji + jsme uhráli cennou remízu s divizním Novým Borem. Byla vidět vzestupná forma herního projevu. Start do jarní části (celkově 21 bodů) byl hodně hořký - porážka v Ruprechticích. Poté následovala šňůra 6 vítězství v řadě potvrzující stoupající tendenci, ale… Nezvládli jsme přímý souboj o druhé postupové místo do KP s Jabloncem n. J. Naopak jsme předvedli velmi dobrý výkon na hřišti leadera soutěže ve Mšeně (1:1). V závěru sezony přišel pokles formy. Příčiny: ztráta postupových ambicí, absence hráčů, nestabilita základního kádru, malá produktivita a důraz v útočné fázi, hrubé chyby jednotlivců v defenzivní činnosti."

Deník: Nováček jakékoliv soutěže si většinou před sezonou dává za cíl rozkoukat se v soutěži a hlavně se udržet. V Doksech však měli ambicioznější plány, do kterých rozhodně boje o záchranu nepatřily. Svým líbivým, technickým fotbalem chtěli bavit diváky a samozřejmě při tom získávat postupně body. V jednu chvíli těch bodů měli tolik, že atakovali medailové pozice. Nepovedený závěr je však nakonec odsunul na konečnou šestou příčku. Známka – 2.

Skalice (10. místo)

Vladimír Jeníček: „Tak za podzimní část bych dal našemu mužstvu dvojku.To znamená chvalitebně a opravdu bych za jen 7 obdržených branek a slušnou a zodpovědnou hru tým chtěl pochválit. Naopak za jaro dávám čtyřku, protože dostatečné je jen to, že jsme se v soutěži udrželi!"

Deník: „Nebýt osmigólového přídělu ve Stráži pod Ralskem, mohla se Skalice pyšnit druhým nejmenším počtem obdržených branek a to skončila na konečném 10. místě. S defenzívou v čele s brankářem Svobodou mohou být tedy ve Skalici spokojeni. S ofenzívou už je to horší. A nebýt tady naopak sedmigólové výhry v posledním kole s Ruprechticemi, mohli se „chlubit“ nejmenším počtem vstřelených branek… Stejně jako trenéru Jeníčkovi to i mně nakonec vychází celkově na trojku.

Autor: Alex Neugebauer

29.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Trio Bogar, Ludvík a Stránský vybojovalo na MS v MTBO v Litvě zlaté medaile ve štafetách.

KRÁTCE: Bogar má už dva tituly mistra světa. Práce v Pihelu mění jízdní řád

Burian (Lípa - v modrém) v souboji se Štajnerem.

Marek Burian přestoupil do Doks. "Seběhlo se to rychle," přiznává hráč

POZVÁNKA: Vratislavice budou ve čtvrtek patřit módě a Beatě Rajské

Vratislavice n. N. – Na autorskou módní přehlídku poslední kolekce návrhářky Beaty Rajské zvou ve čtvrtek Vratislavice. 

Dobrovolníky z celého kraje letos ocení v České Lípě

Liberecký kraj - Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají obyčejné věci. Tak zní charakteristika cen Křesadlo, které každoročně putují šesti vybraným dobrovolníkům z Libereckého kraje. Letošní již sedmý ročník má pod patronátem českolipská pobočka organizace ADRA.

Fotbalová I. B třída nezačala pro zástupce českolipského okresu nejlépe

Liberecký kraj /FOTOGALERIE/ - Neslavně zahájili novou sezonu v krajské fotbalové I. B třídě zástupci českolipského okresu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení