Nové Město je neškodné, ale že přenechá body Jablonnému, to nečekal skoro nikdo. Právě výhra Jablonného může ještě pořádně zamotat se spodkem tabulky, kdy ještě několik týmů může namočit do sestupu.

Nové Město – Jablonné 1:3 (0:3)

Opět obehraná písnička v domácím podání: spousta šancí, které však dokázali zahodit. Živou vodou od posledního zápasu pokropení hosté šli hned do vedení v 5. minutě, a to po centru do vápna.

Do poločasu pak Jablonné dokázalo využít chyb domácích, kteří nedokázali včas reagovat na rychlé autové vhození – 0:3. Město neskórovalo ani jednou, protože si hosté dali vlastence po centru Šindlera. Právě Šindler pak ještě zazdil tři tutovky a přispěl tak k prohře svého týmu, který už jen čeká, kdo ho doprovodí do okresního přeboru.

Branky: 77. Vaněk vlastní – 31. a 45. Černý, 5. Netík. Rozhodčí: M. Neugebauer, ŽK: 1:0, 50 diváků.

Stráž p. R. – Frýdlant 1:5 (0:1)

Hosté, které vítězství posouvá do I. A třídy, začali od podlahy a hned ve 2. minutě vzal na sebe zodpovědnost kapitán Lachman, který uklidil trestný kop naprosto přesně. Hned po chvíli běžel od půlky sám na bránu Lopuszynski, ale dal vedle. Pak domácí přitvrdili, i za cenu karet. Hra se odbývala ve středu hřiště. Po přestávce zahrozil první Lopuszynski, který přehodil brankáře, ale i bránu.

Coufalovu střelu gólman kryl. V 60. min. jásali hosté podruhé. Foldův roh Coufal vrátil na Bartoše a ten byl přesný. Domácí pak oslabil Roll a přesilovku hosté využili: trestný kop Foldy našel Lachmana, který byl nekompromisní.

V 75. za domácí snížil Věchet, ale po akci Frýdlantských se dostal Coufal sám před brankáře – 1:4. Po další kombinační akci na jeden dotek se dostal do útoku stoper Miroslav Stejskal, který nakonec našel bratra Martina a bylo 1:5. A postup byl na světě.

Branky: 75. Věchet – 2. a 70. Lachman, 60. Bartoš, 79. Coufal, 83. Martin Stejskal. Rozhodčí: R. Černý, ŽK: 4:1, ČK: 68. Roll (S), 100 diváků.

Loko Č. Lípa – Bukovany 0:1 (0:0)

Hrál se poměrně kvalitní fotbal, jemuž by slušela spíše dělba bodů. Hosté o své výhře rozhodli v poslední minutě, když potrestali bezzubou koncovku Lokomotivy.

Ta si totiž dovolila luxus, kdy neproměnila dvě penalty! „Je to naše třetí prohra po sobě a opakuje se to, co s čím jsme se potýkali v závěru podzimní části: kvůli řadě zranění dohráváme soutěž s torzem týmu, takže kvalita naší hry upadá. Proto jsem rád, že už se blíží konec sezony,“ ulevil si trenér Č. Lípy Jiří Barvíř.

Rozhodčí: Šubrt. Loko Č. Lípa: Kubínek – Byrtek, Diárt, Rajšner, Janošec – Horáček M., Mikysa, Souček, Horáček V. – Černý, Koštiel (Volešák, Beneš, Pipek, Šanda, Šlajs).

I.B třída Západ

Další zápasy 25. kola: Chrastava - Rozstání 3:2, St. Splavy - Habartice 0:0, Rynoltice - Hrádek B 0:1, Krásná Studánka – Ruprechtice 2:0.

1. Frýdlant  25 17 4  4 61:27 55
2. Ruprechtice  25 15 2  8 59:30 47
3. Hrádek B  24 14 2  8 60:41 44
4. Bukovany  25 13 5  7 38:25 44
5. Loko Č. Lípa  25 13 4  8 57:35 43
6. St. Splavy  25 11 4 10 49:48 37
7. Rynoltice  25  9 8  8 41:34 35
8. K. Studánka  24 11 2 11 44:42 35