Gólman Machačný zavelel k obratu Cvikova. Mimoň doplatila na chyby

Českolipsko, Krásná Studánka /FOTOGALERIE Z KRÁSNÉ STUDÁNKY/  - Deset gólů viděla stovka fanoušků v utkání  I. A třídy mezi domácím Cvikovem a Harrachovem.

29.5.2013

Krásná Studánka - Stráž pod Ralskem 2:2 (0:0). Foto: Deník/Vít Černý

Domácí porážka 2:3 od Horní Branné ve 23. kole I. A třídy znamenala pro fotbalisty Jiskry Mimoň pokles na  třetí příčku. Před ně se díky lepšímu skóre dostala Mírová. Na čtvrtém místě je Stráž pod Ralskem, jež přivezla jeden bodík z Krásné Studánky.

Cvikov – Harrachov 7:3 (2:2)

Výsledek napovídá o jednoznačném průběhu, jenže tak to vůbec není. „Ještě v 67. minutě jsme prohrávali 2:3 a  všechny tři góly padly po našich chybách," říkal po utkání cvikovský trenér Miroslav Novotný.

„O přestávce jsem  si to s klukama v kabině hodně nahlas vyříkal  a ve druhé půli se hra zvedla," dodal Novotný s tím, že klíčový moment, po němž Cvikovští zaveleli k obratu, přišel v 65. minutě. „Náš gólman Machačný soupeři zneškodnil samostatný brejk, což přineslo zásadní zlom ve vývoji utkání. Velikou zásluhu na naší výhře má právě Jirka," zdůraznil kouč.

Branky: 67. a 79. Brenn, 13. Jirák, 27. Kaiser, 68. Kuběj, 88. Novotný, 90. Adlt – 16. a 50. Veselý, 4. Bergmann. Rozhodčí: Vrtal, ŽK: 1:2. Diváků: 100.

Cvikov: Machačný – Urban, Brenn, Jirák (84. Adlt), Červenka – Jeník, Bobelák, Coufal, Knolle – Kuběj (88. Beneš), Kaiser (70. Novotný). Trenér M. Novotný.

Mimoň – Horní Branná 2:3 (1:1)

„Po dvaceti minutách jsme měli vést aspoň 2:0 a zápas by se vyvíjel asi jinak," podotkl trenér Bohuslav Najman. Měl pravdu. Do veliké šance se nejprve dostal domácí Foubík, jenž před poloprázdnou bránou hlavičkoval těsně vedle, podobně se „zadařilo" Sutrovi a Winzigův pokus z nadějné  pozice zablokovali obránci…

A pak udeřil Nýdrle, který potrestal zaváhání Jiskry, načež před pauzou hlavou srovnal Švehla. Po změně stran měla Mimoň územní převahu, ovšem doplatila na hrubku gólmana Michálka. Ten stál s míčem mimo vlastní šestnáctku a před atakujícím protihráčem přihrál balón přesně na nohy Nýdrleho, jenž střelou ze  30 metrů zvýšil – 1:2.

Třetí gól pro Pešinu připravil  opět obávaný Nýdrle. Mimoňští se samozřejmě  nevzdávali a sedmnáct minut před koncem hlavou snížil  Winzig –  2:3. Zbývající část utkání probíhala oboustranným bojem o každý míč, hosté však jednobrankový náskok s vypětím všech sil ubránili.
„Doplatili jsme na neproměněné šance a na naše zbytečné chyby," konstatoval kouč Mimoně.

Branky: 42. Švehla, 73. Winzig – 20. a 58. Nýdrle, 65. Pešina. Rozhodčí: Horáček, ŽK: 2:1. Diváků: 100.

Mimoň: Michálek – Mikloda (75. Matušek), Jablonský, Feher, Eichler – Winzig, Foubík, Šiška, Sutr – Hanoušek, Švehla (55. Špaček). Trenér B. Najman.

Krásná Studánka – Stráž pod Ralskem 2:2 (0:0)

V první půli si hosté vytvořili dvě šance, domácí ani jednu. Nejprve Čonkův lob směřoval do brány a z čáry ho v poslední chvíli vykopl domácí Houza, následně  Bukáčkovi chyběl ke skórování krok.

Po změně stran udeřili hosté, když z finální přihrávky od Čonky zahrál gólmanovi na „housličky" Karel  Cerman. Pak ale hosté chybovali a  Smolák z úhlu napálil ranou míč pod břevno. Sedm minut před koncem využil brejkové situace Hájek, udělal kličku i Pavlíčkovi a Studánka vedla. Naštěstí pro Stráž přesným bodlem srovnal Tomáš Cerman, a tak Stráž má aspoň bod.

Branky: 55. Smolák, 83. J. Hájek - 50. K. Cerman, 86. T. Cerman. Rozhodčí: Bým, ŽK: 2:0. Diváků: 50.

Stráž pod Ralskem: Pavlíček – Cerman t., Moravčík, Cerman Karel, Oniščenko, Věchet T. , Olbrich, Bukáček, Mikysa, Čonka, Novák.

Další výsledky I. A třídy:

Frýdlant - Raspenava 4:0 (3:0). Branky: 15. a 20. Kobr, 12. Coufal, 88. Stejskal z pen. Rozhodčí: Miklovič, ŽK: 1:2. Diváků: 80.

Stráž nad Nisou - Jilemnice 2:1 (1:0). Branky: 8. Drašner, 63. Havlíček - 78. Šťastný z pen. Rozhodčí: A. Brož, ŽK: 1:0. Diváků: 40.

Hejnice - Mírová 0:2 (0:1). Branky: 9. Špína, 85. Jíra. Rozhodčí: Tykva, ŽK: 2:2. Diváků: 80.

Bozkov - Lomnice 4:3 (3:0). Branky: 30., 37., a 55. Nesvadba, 12. Makula z pen. - 50., 70. a 90. Kos. Rozhodčí: Trdla, ŽK: 2:2. Diváků: 150.

FOTO, VIDEO: Hasičská fontána v novém hávu nadchla stovky diváků

Nový Oldřichov – Více jak třicet let má v Novém Oldřichově tradici unikátní hasičská fontána. O víkendu se na ní přijely podívat stovky diváků z celého Českolipska.

Kladno si veze od Ploučnice všechny body

Česká Lípa /FOTOGALERIE/ - Měli to dobře rozehrané, po 20 minutách vedli českolipští fotbalisté nad Kladnem 1:0.