Až závěrečné dějství letošní sezony v krajské I. A třídě fotbalistů definitivně vyluští postupovou tajenku, z níž vzejdou dva šťastlivci. V uplynulém kole podle očekávání nikdo z vedoucí trojice neklopýtl: Č. Lípa B porazila Mimoň, Doksy přivezly všechny tři body z Lomnice a Hejnice si bez problémů poradily se Skalicí. Klid už mají v Heřmanicích, kde si domácí Sokol po výhře 3:1 nad Košťálovem zajistil záchranu.

Č. Lípa B – Mimoň 3:0 (1:0)

Rezerva Arsenalu zdolala Mimoň 3:0, když dva góly zařídil Broschinský a jeden Zeman. Domácí gólman Meier si připsal čisté konto, nutno však podotknout, že ho Mimoňští příliš neohrozili. Skóre se poprvé měnilo ve 31. minutě, po rohu Breiteho překonal Michálka Jan Broschinský – 1:0.

Hráče Arsenalu střelecký apetit neopustil a nadále dobývali mimoňskou svatyni. V 58. minutě byli diváci na stadionu u Ploučnice svědky něčeho, co se nevidí každý den. Jan Broschinský se napřáhl na své půlce a míč zapadl až za záda Michálka – 2:0.

Třetí branku Č. Lípy přidal v 69. min. Zeman, který si zaběhl za mimoňskou obranu a v pohodě skóroval na 3:0. Domácí mohli svůj náskok několikrát navýšit, ale v cestě jim stál buď Michálek nebo konstrukce brány.

Branky: 31. a 59. Broschinský, 69. Zeman. Rozhodčí: Neugebauer. Bez karet. Diváků: 105.
Arsenal B: Meier - Broschinský, Štálík, Rataj, Půlpán (77. Pohorský) - Šíma, Breite, Švec, Vodrážka - Kaňkovský, Zeman (74. Cimpl). Trenér B. Najman.

Lomnice – Doksy 0:4 (0:3)

Domácí se už v minulém kole zachránili a hosté chtějí postoupit, proto od začátku zapnuli. K vedení ve 3. minutě jim ale pomohl zjevný ofsajd. V 18. minutě zvýšil Hanoušek a ve 34. Semík, takže bylo prakticky rozhodnuto.

Ve druhém poločase domácí hru trochu vyrovnali, přesto hned po příchodu ze šaten zvýšil na 0:4 Jurčík. V 70. minutě byl vyloučen Kraus za „Zidaneho hlavičku“ do protihráče, což ještě více zabrzdilo snahy domácích. Jedinou vážnější lomnickou šanci zakončoval dorostenec Drahoňovský z boku jen do tyče.

Branky: 3. Cenger, 18. Hanoušek, 34. Semík, 47. Jurčík. Rozhodčí: Paldus, ŽK: 1:3, ČK: 1:0 (70. Kraus). Diváků: 60.

Heřmanice – Košťálov 3:1 (1:1)

Zachraňující se domácí hráli jako o život a to rozhodlo. V 15. minutě podcenil hostující gólman Věrný centr Čonky od levé lajny a Heřmanice šly po hlavičce Buriana do vedení. Po pohotovém zákroku Věrného pak Holec vybídl ke skórování Cermana, avšak toho zázračně vychytal domácí brankář Hájek stejně jako šanci Holce, ovšem proti Cermanově důrazné dorážce o pár minut později již neměl šanci – 1:1.

V 50. minutě zahrávali trestný kop Heřmaničtí a Kotek po nedůslednosti v košťálovské obraně poslal své spoluhráče opět do vedení. A protože čtvrthodinu před koncem přišel po tečované střele Volfa z 25 metrů třetí gól v síti Košťálova, bylo rozhodnuto nejen o výhře Heřmanic, ale i o tom, že se Sokol v soutěži zachránil. „Jsme za to samozřejmě rádi,“ řekl šéf heřmanického klubu Zdeněk Kobryn.

Branky: Burian, Kotek M., Volf – Cerman. Rozhodčí: Salač. ŽK: 2:4. Diváků: 60.
Heřmanice: Hájek – Pavlas, Pertl, Kowalik, Štáfek – Soukup, Kotek M., Volf, Čonka – Ptáček, Burian (Petrtýl, Hetver). Trenér Vl. Holub.

Hejnice – Skalice 5:0 (0:0)

Zápas do poločasu přinesl fotbalový odvar. Domácí hráli špatně, chyběly přesné přihrávky a navíc si nevytvořili žádnou šanci. Vše se změnilo po přestávce. V 50. minutě se gólově uvedl hlavičkující Ladislav Kobr, který naběhl na centr Krišala.

Za osm minut chybovala hostující obrana, takže Smola neměl vážnější problémy s dorážkou. V 66. se po dlouhé době zapsal mezi střelce Josef Krišal, jehož střela z vápna byla výstavní. Hejnice byly vyloženě lepší, měly více šancí, když další dvě nevyužily. Hosté se dostali do koncovky jen sporadicky, ale jednu vyloženou měli.

Domácí však byli při chuti a po centru Krišala zvýšil na 4:0 Severýn, který byl na hřišti teprve tři minuty. Čerstvý Severýn pak dokončil individuální akci Smoly ve vápně na vysokých 5:0.

Branky: 74. a 86. Severýn, 50. L. Kobr, 58. Smola, 66. Krišal. Rozhodčí: Linhart, ŽK: 2:3. Diváků: 80.

I. A třída

Další zápasy 25. kola: Stráž n. N. - Bozkov 2:2 (1:2). Nová Ves - Velké Hamry 4:0 (1:0). Lučany – Jilemnice 1:1 (0:1).

1. Č. Lípa B  25 17 4  4 69:30 55
2. Doksy  25 15 8  2 53:15 53
3. Hejnice  25 17 2  6 61:34 53
4. Mimoň  25 14 3  8 48:39 45
5. Vel. Hamry  25 13 1 11 44:38 40
6. Košťálov  25 11 4 10 48:39 37
7. Nová Ves  25 10 5 10 54:52 35
8. Skalice  25 10 4 11 38:41 34